Skocz do zawartości

Wyjazd Do Meksyku Po Uplywie Daty Waznosci Wizy I Ds-A (Przedluzenie Lub Zamiana Wizy)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem aktualnie w USA na programie Work&Travel i posiadam wize turystyczna J1 wazna do 16 wrzesnia 2012 roku czyli ostatniego dnia mojej pracy. Do tego rowniez dnia wazny jest moj DS. Po zakonczeniu pracy 16 wrzesnia chcialbym wraz ze znajomymi poleciec na tydzien do Meksyku i wrocic spowrotem na terytorium USA z ktorego mam powrot do Polski(po uplywie waznosci wizy). Tu moje pytanie: czy da sie jakos zalatwic przelduzenie wizy, ewentualna zamiane wizy J1 na wize turystyczna lub jakiekolwiek inne dzialanie, ktore umozliwilo by mi podroz do Meksyku i powrot do USA po okresie wygasniecia mojej wizy J1? Jezli tak to jak wyglada procedura? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Stanach możesz co najwyżej zmienić status z J1 na turystyczny. Wizy w Stanach nie dostaniesz.

A różnica polega na tym, że jak wyjedziesz na tym statusie, to nie możesz na nim wrócić. Wrócić możesz tylko na wizie.

A czy J1 nie ma tzw. grace period, że 30 dni po zakończeniu pracy można przebywać w USA? Czy coś mi się pozajączkowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki posiadany status? Status czego? ;)

W paszporcie masz jedynie promesę, samą wizę otrzymujesz na granicy i określa ona twój status na terenie USA - czyli kim tutaj jesteś (turystą, studentem....). Na niej mogą być dodatkowe informacje, do kiedy masz prawo przebywać na terenie USA, co możesz robić, a czego nie.

Jak masz status turysty to można było wyjechać na kilka dni do Meksyku w ramach ważności twojego statusu. Z Work&Travel może być inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://travel.state..../info_1299.html

http://cbp.gov/linkh...evalidation.pdf

http://www.visaservi...sTerritory.html

If an F-1, J-1 or M nonimmigrant returning from Canada or Mexico after a trip of less than 30 days has a valid I-94 card verifying current lawful status, but has an expired visa, they must have a properly endorsed SEVIS Form I-20 A-B or DS-2019 (old form, IAP-66), respectively, in order to re-enter the U.S. If the F-1, M or J-1 visa stamp is expired and the Form I-20 A-B or DS-2019/IAP-66 has not been properly endorsed by immigration authorities, entry will be denied at the port of entry.
In the case of F-1 and J-1 students, automatic revalidation applies to contiguous territory and adjacent islands other than Cuba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podbijam temat, bo nie do konca rozumiem, trzeba zmienic status wizy np na turystyczna tak? Jak to wyglada w praktyce, czy jesto to ciezka sprawa, cos sie zmienilo? Kontrakt koncze 25 wrzesnia ale lot do Polski mam 14 pazdziernika, z tym ze najprawdopodobniej prace skoncze wczesniej (zalezna od pogody i ilosci turystow) wiec chcialbym poleciec do Meksyku a potem na cruise'a tez poza granice USA. Mam jeszcze troche czasu wiec dam rade zmienic wize/status wizy na taki ktory pozwoli mi urzeczywistnic moje plany? Gdzies wyczytalem ze bede potrzebowal pomocy adowakata, czy to prawda? Z gory dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...