Skocz do zawartości

Praca Usa It


dom3lek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym zapytać się jak wygląda ilość zapotrzebowania na IT w USA. Czy firmy poszukują takie osoby? Czy ma jakieś znaczenie, że Polacy są jedni z najlepszych w tej branży? Skończyłem dopiero 1 rok Technikum Informatycznego, ale mam wielkie ambicje(kuzyn pracuje w firmie zagranicznej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Skonczyc jakies studia - i miec doswiadczenie. Musisz miec cos na CV oprocz studiow. Pracuj, przynajmniej troszeczke, w trakcie studiow. Zrob internship. Pracuj na pelen etat w lecie. Radze tez pojechac na work & travel poznac realia amerykanskie - i nauczyc sie PLYNNIE mowic po angielsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać się jak wygląda ilość zapotrzebowania na IT w USA. Czy firmy poszukują takie osoby? Czy ma jakieś znaczenie, że Polacy są jedni z najlepszych w tej branży? Skończyłem dopiero 1 rok Technikum Informatycznego, ale mam wielkie ambicje(kuzyn pracuje w firmie zagranicznej).

Nie ma znaczenia, że Polacy są dobrzy. Znaczenie ma to, czy ty jesteś dobry. Powinieneś skończyć studia, tak jak poprzednicy piszą, więc jeszcze długa droga. W czasie tej długiej drogi nie obijaj się tylko zbieraj dodatkowe punkty: konkursy, projekty wykonywane na własną rękę. Takie rzeczy się liczą, bo musisz czymś się wyróżnić z tłumu. A właściwie to co konkretnie robi taki ktoś od IT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie startuje jako programista, jestem najbardziej zainteresowany w tej dziedzinie. Muszę dowiedzieć się czy Politechnika wrocławska lub inne szkoły załatwiają praktyki. Język angielski aktualnie uczę się intensywnie, nie wiem czy to ważne ale uczę się od samego siebie. Codziennie czytam kilka stron książki po ang + audiobook.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałbym zapytać się jak wygląda ilość zapotrzebowania na IT w USA. Czy firmy poszukują takie osoby? Czy ma jakieś znaczenie, że Polacy są jedni z najlepszych w tej branży? Skończyłem dopiero 1 rok Technikum Informatycznego, ale mam wielkie ambicje(kuzyn pracuje w firmie zagranicznej).

1) Tak. Jest dużo ofert pracy z branży IT. Powiedziałbym nawet, że ponad połowa ofert dotyczy branży IT w mniejszym lub większym stopniu.

2) Nie. Kto Ci powiedział, że Polacy są jednymi z najlepszych w tej branży? każdy jeden Polak jest dobry? Nie wszyscy zaliczają się do grupy "najlepszych w branży". Jeśli byś od nich należał to pytania byś nie zadawał. Jesteś młody. Ucz się, rób praktyki, nie poddawaj się. Nie licz, że uczelnia Ci cokolwiek da. Musisz zdać sobie sprawę, ze na starcie jesteś tylko jednym z tysięcy programistów w Polsce. Do pracy w Silicon Valley daleka droga.

W USA liczy się to kogo znasz (tzn. networking) i co umiesz. Dyplom z uczelni to już tylko papier - firmy podchodzą do niego podobnie jak w Polsce - tzn. każdy ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdać sobie sprawę, ze na starcie jesteś tylko jednym z tysięcy programistów w Polsce.

W USA liczy się to kogo znasz (tzn. networking) i co umiesz. Dyplom z uczelni to już tylko papier - firmy podchodzą do niego podobnie jak w Polsce - tzn. każdy ma.

Może dyplom to tylko papier na rozmowie kwalifikacyjnej itp. ale w biurokracji już nie, na H1B bez stosownego papierka nie ma raczej szans.

Z reszta się zgadzam. Jeśli chodzi o informatykę to będziesz tylko jednym z tysięcy, najlepsze co możesz zrobić to brać się za dodatkowe włąsne projekty, może konkursy (pewnie te opinie o Polakach masz na podstawie wiadomości o jakimś konkursie dla programistów wygranym przez Polaków), znajdź sobie ciekawą i oryginalną magisterkę (poświęcisz na to wiele czasu więc lepiej żeby to było coś dobrego, osobiście nie rozumiem ludzi biorących byle jaki temat) gdzie część praktyczna to coś, co może zrobić wrażenie, a nawet jeśli nie wrażenie to chociaż przyciągnąć uwagę; ogólnie zbieraj rzeczy, którymi możesz się pochwalić w necie (tak w necie, własna strona, YT itp. faktyczny wynik pracy, nie podpunkt na CV), a potem zakładasz profil portalach takich jak Linkedin czy Careers na StackOverflow, gdzie będą szukać tych wyróżniających się z tłumu. Praca zgodna z kierunkiem w trakcie studiów także pomoże, a raczej oszczędzi czas zbierania często nazbyt mile widzianych x lat doświadczenia.

Ucząc się angielskiego warto znaleźć sobie kogoś do rozmowy (werbalnej, nie pisanie maili), bo jednak nawet z bardzo dobrą znajomością jeżyka (gramatyka i słówka) prowadzenie płynnej rozmowy wymaga trochę praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...