Skocz do zawartości

Zielona Karta Problemy


Barbara30

Rekomendowane odpowiedzi

Zwracam sie do wszystkich, ktorzy moga pomoc, zwlaszcza do p. Kariny, chociaz wiem, ze jest bardzo zajeta to moze odpowie albo podpowie co robic.

Moja sytuacja wyglada tak: przyjechalam do NY w 2008 roku, moj chlopak juz tutaj byl, mial zielona karte. W 2009 wzielismy slub, a w 2012 w styczniu moj maz zdal obywatelstwo. Bylam u kilku prawnikow, ale po uslyszeniu ceny za sprawe, postanowilismy z mezem skorzystac ze wszystkiego co tutaj na forum bylo napisane i wypelnilismy dokumenty sami. Mialam odciski i dostalam pozwolenia na prace. W poniedzialek mialam spotkanie w urzedzie emigracyjnym i moja petycja zostala wycofana. Kobieta ktora nas przesluchiwala dala nam kilka mozliwosci i powiedziala, ze najlepiej jak wycofam petycje i zloze wszystko jeszcze raz, bo jest tam duzo bledow i bedzie to mialo wplyw na to czy wogole dostalabym zielona karte i potrzebujemy dodatkowego sponsora. Poszlam na wizyte u 3 prawnikow i stawki sa wysokie. $6000 za sprawe bierze jeden z nich, drugi $5000 i trzeci podobnie. Czyli za sama usluge ponad $4000 i oplaty do urzedu. I teraz mam pytania: czy lepiej wziac prawnika czy jest szansa, ze sami to wypelnimy? Ile kosztuje znalezienie dodatkowego sponsora? Nie mamy tu rodziny, pytalismy jednego znajomego, ktory pracuje z mezem, ale on chce $3000 za podpisane dokumentow. Czy bez dodatkowego sponsora moze sie obejsc? Czy p. Karina robi takie sprawy za darmo tylko trzeba poczekac kiedy bedzie miala czas czy cos sie za to placi? Kobieta na spotkaniu pokazala nam kilka bledow, ale powiedziala, ze jest ich duzo wiecej i najlepiej zeby zlozyc wszystko od nowa. Prosze o Wasze podpowiedzi, bo nie chce tracic pieniedzy na prawnika ale nie jestem pewna czy sama dam sobie rade. Czy jak mialabym dodatkowego sponsora i sama wypelnila dokumenty to sa wieksze szanse, ze sie tym razem uda i nawet jak beda bledy to dostane zielona karte?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz konkretnie napisac co sie stalo. Jezeli zarobki Twojego glownego sponsora (meza) Na I-864 byly nie wystarczajace wzgledem 125% poverty limits to zaden prawnik w niczym Ci nie pomoze - musisz znalezc dodatkowego sponsora ktory podpisze dokumenty.

Nie do konca rozumiem pytanie ile to kosztuje - to nie jest cos za cos sie placi - ktos musi sie zgodzic zostac Twoim sponsorem tyle ze to jest znaczace zobowiazanie - w wypadku gdybys kiedys wystapila o mean tested benefits, rzad moze zwrocic sie do takiej osoby o zwrot kosztow.

Generalnie to napisz co dokladnie Ci powiedzieli - jezeli wycofalas lub oni odrzucili petycje to w tej chwili jest out of status a Twoje pozwolenie na prace jest niewazne. Do wszystko jest bez problemu do zrobienia samemu (pod warunkiem ze sponsor ma wystarczajace zarobki), ale jak raz poleglas to moze jednak drugim razem bedzie lepiej poprosic o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzwonilam do uscis z pytaniem ile miesiecznie potrzeba zeby mozna bylo sponosrowac na zielona karte....powiedzieli mi ze $1600. Jest inaczej? bo tez niebawem bedziemy sie starac o moja zielona karte ale poki co moj maz ma nieciekawa prace...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kurna....To jest jedna z najbardziej podstawowych spraw w tym calym procesie.

W tym http://www.uscis.gov/portal/site/uscis/menuitem.5af9bb95919f35e66f614176543f6d1a/?vgnextoid=73c63591ec04d010VgnVCM10000048f3d6a1RCRD&vgnextchannel=db029c7755cb9010VgnVCM10000045f3d6a1RCRD

dokumencie jest wszystko dokladnie napisane - wymagane zarobki zaleza od ilosci osob w gospodarstwie domowym i dla nie wojskowych obowiazuje prawa kolumna (125%) - czyli dla dwoch osob trzeba zarabiac $18,912 rocznie. Bez spelnienia tego warunku nie ma mozliwosc dostania zielonej karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na ile pomogloby to w twojej sytuacji, ale polecam dzialajaca w Nowym Jorku organizacje New York Legal Assistance Group (www.nylag.org), ktora udziela darmowych porad prawnych osobom, ktorych nie stac na oplacenie prawnika. Trzeba do nich zadzwonic, przedstawic sprawe i umowic sie na spotkanie, ktore nie jest anonimowe- wiaze sie to z podaniem swoich danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi. Ja bylam w agencji na Greenpoincie i kobieta z tej agencji sprawdzila moje dokumenty i uznala, ze sa dobrze. Poprawila kilka rzeczy i to ona powiedziala, ze moj maz moze mnie sponsorowac. Zaplacilam jej za to $300 urzedniczka na rozmowie powiedziala, ze maz nie moze byc sponsorem bo pracuje na budowie i jego zarobek razem z bezrobociem, ktore bierze jesii w zimie kiedy nie ma pracy wynosi $21000. On dostaje cash ale z tego sie nie rozlicza. Ja nie bardzo chce isc do agencji, bo tam mi nie pomogli a wrecz zaszkodzili. Pani w agencji wpisala zly numer promesy i wogole doradzila mi takie rzeczy ze urzedniczka poradzila wszystko wycofac. Pytalam ile kosztuje, ile biora osoby za podpisanie bycia dodatkowym sponsorem.

Nie mamy tu rodziny i chyba bedziemy musieli komus zaplacic za przysluge. W tej organizacji, ktora podajecie bylam, ale oni udzielaja porad. Nie mowia co jest zle ani jak uzupelnic. Sama nie wiem co robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W urzedzie powiedzieli mi i urzedniczka i jej supervisor, ze nie mam sponsora takiego jak powinin byc a z innych bledow to byl zle numer promesy, inspekcja na granicy, pytali co ja robie i dlaczego jestem bezrobotna i jak moge byc bezrobotna skoro nie pracowalam a jak teraz jestem bezrobotna to pozniej tez bede pewnie chciala pomoc od panstwa. Taki rzeczy mi tlumaczyli i dla tego wycofalam wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...