Skocz do zawartości

Zielona Karta Problemy


Barbara30

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dokladnie o co chodzi z tym ile to kosztuje, ale jesli chodzi o wypelnienie papierow moge polecic ci kilka osob/agencji ktore ci to zrobia w 2 dni NIEDROGO (o ile jestes z Nj/NY), jedynie bedziesz musiala postarac sie znalesc sponsora...

Niedrogo to juz jej pomogli, kosztowalo ja to $300, ktore zostawila w agencji, koszty aplikacji i badan czyli jakies $2,000, ze o nerwach i zawalonym rekordzie nie wspomne. Teraz bedzie od nowa $2,000 na aplikacje i badania, oplaty dla kogos kto to bedzie robil (jesli kogos wezmie). Agencja agencji nie jest rowna, ale dziewczyna tez sie sugerowala - z tego co widac - przede wszystkim tym, zeby bylo "niedrogo" i wyszlo, ze bedzie wiecej niz jakby za pierwszym razem zatrudnila kogos kto sie zna. Jesli, jak ona wspomniala, ktos w agencji poradzil jej zakreslic, ze nie miala inspekcji, to jeszcze moze byc niewesolo kiedy pojdzie na ponowne interview. I, jak zauwazyl kzielu, dziewczyna jest w niewesolej sytuacji imigracyjnej, bo moze w kazdej chwili dostac NTA co rowna sie temu, ze bedzie musiala wziac prawnika imigracyjnego i zaczynamy tutaj rozmowe od kilku tysiecy na dzien dobry...

W urzedzie powiedzieli mi i urzedniczka i jej supervisor, ze nie mam sponsora takiego jak powinin byc a z innych bledow to byl zle numer promesy, inspekcja na granicy, pytali co ja robie i dlaczego jestem bezrobotna i jak moge byc bezrobotna skoro nie pracowalam a jak teraz jestem bezrobotna to pozniej tez bede pewnie chciala pomoc od panstwa. Taki rzeczy mi tlumaczyli i dla tego wycofalam wszystko.

Zgadza sie, na wstepie bylas postawiona w sytuacji gdzie nie powinni Ci wydac green card, bo bedziesz obciazeniem dla USA. Czyli wnioskuje, ze ktos Ci inteligentnie poradzil wpisac, ze jestes unemployed (wtedy najczesciej co bardziej dokladni i sluzbowi urzednicy maja watpliwosci).

Mialas duzo szczescia, ze Ci pozwolili wycofac petycje zamiast bawic sie w przesluchwanie Cie itd. Pytanie tylko czy wycofalas I-485 czy Twoj maz takze wycofal I-130 - wtedy bedzie wiekszy problem, chociaz mysle, ze tylko I-485 wchodzilo w gre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszlam na wizyte u 3 prawnikow i stawki sa wysokie. $6000 za sprawe bierze jeden z nich, drugi $5000 i trzeci podobnie. Czyli za sama usluge ponad $4000 i oplaty do urzedu.

takkie sa ceny za usluge adwokata

I teraz mam pytania: czy lepiej wziac prawnika czy jest szansa, ze sami to wypelnimy?

up to you - szanse sa zawsze, pytanie tylko czy bedziecie pewni, ze macie to dobrze wypelnione; z drugiej strony bierzesz adwokata i masz swiety spokoj

Ile kosztuje znalezienie dodatkowego sponsora? Nie mamy tu rodziny, pytalismy jednego znajomego, ktory pracuje z mezem, ale on chce $3000 za podpisane dokumentow.

Czyli chodzi Ci o to, ile bierze jakas osoba, ktora zgodzi sie byc Twoim joint sponsorem - ja tak to rozumiem. Z tego co wiem i co slyszalam to takie osoby biora kilka tysiecy $. I znam osoby, ktore byly sklonne wylozyc duzo wiecej i nie znalazly nikogo kto by podpisal I-864.

Czy bez dodatkowego sponsora moze sie obejsc?

moze sie obejsc jesli macie majatek trwaly albo konto itp.

Czy p. Karina robi takie sprawy za darmo tylko trzeba poczekac kiedy bedzie miala czas czy cos sie za to placi?

nie, ja nie robie za darmo takich spraw. Kiedys robilam dla osob z Forum wiele spraw za darmo albo za "dziekuje", ale dochodzilo do sytuacji gdzie ludzie nie tylko chcieli wszystko za darmo, nawet za przesylke nie potrafili sami pokryc kosztow a o szukaniu joint sponsora nie wspomne - konczylo sie, ze kiedy dostali Green Card, to przestawali mnie znac - do momentu kiedy trzeba bylo Green Card odnawiac, wtedy w dziwny sposob odnajdywali moj telefon badz emaila i czekali az im zrobie cala sprawe od nowa za darmo.. Teraz pomagam w miare jak mam czas, ale nie za darmo.

Kobieta na spotkaniu pokazala nam kilka bledow, ale powiedziala, ze jest ich duzo wiecej i najlepiej zeby zlozyc wszystko od nowa. Prosze o Wasze podpowiedzi, bo nie chce tracic pieniedzy na prawnika ale nie jestem pewna czy sama dam sobie rade.

jesli nie jestes pewna - wez kogos kto sie na tym zna

Czy jak mialabym dodatkowego sponsora i sama wypelnila dokumenty to sa wieksze szanse, ze sie tym razem uda i nawet jak beda bledy to dostane zielona karte?

tego nikt nie wie, bo nie wiadomo co bys tym razem wpisala i jak wypelnione bylyby dokumenty itd. Oczywiscie, ze zawsze mozesz sprobowac ponownie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich chcialem tutaj podziekowac serdecznie za pomoc Pani Kariny z moimi papierami wszystko dzieki temu poszlo bardzo szybko i bez problemow. Pani Karina zajmuje sie najdrobniejszymi szczegolami zeby czuc sie komfortowa na interview. Mialem interview w tym tygodniu i teraz czekam na GC :-) Papiery nie sa takie trudne do wypelnienia ale jesli ktos niewie co robi maly szczegol moze przeciagnac sprawe i ja skomplikowac to wlasnie odniej uslyszalemn tak wiec od poczatku wiedzialem ze rozmawiam z odpowiednia osoba Pozatym jesli chodzi o pieniadze to uslyszalem ILE JESTES W STANIE I SIE NIE PRZEJMUJ .Kiedy wszystko przygotowala dostalem caly komplet i moglem robic z tym co chce wyslac pujsc do kogos o 2 opinie albo wyrzucic moja decyzja a nie jak inni nie dadza ci dokumentow bo to jest ich praca albo jakies inne glupuie tlumaczenie i tak naprawde nie wiesz co tam wyslali wiec wiedzialem ze mam do czynienia z osoba ktora jest pewna tego co robi.

JESZCZE RAZ DZIEKUJE I POZDRAWIAM PANIA !! :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jestem w stanie?kasa i samego siebie-moj czas jesli ktos mi pomoze :)

czy to duzooo--czasami tak a moze juz nie..daje sie tyle ile by sie chcialo dostac i uzyskac :) wedle swoich mozliwosci na dzien teraz :) bo kiedys moze wiecej cos dam-ofiaruje

Tak zapomnienie to najgorsza rzecz jaka moze sie trafic a do tego czy ktos kiedys zadal Karinie pytanie czy jej moze w czyms pomoc?nie sadze aby kazdy byl taki ze nic nie potrafi i nie zrobi niczego...ja kiedys zadalem jej takie pytanie a pisze to tylko dlatego ze moze ja za duzo nie potrafie ale moze kiedys cos bede mogl zrobic ,zycie czasami pokazuje rozne rozwiazania..

od taki off topic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...