Skocz do zawartości

Powrót Do Usa Po Latach I Ponowna Aplikacja O Green Card


kokos98

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż ma zieloną kartę, ja jestem obywatelem USA. Chcemy wyjechać do Polski, ale zastanawiamy się, czy jeśli będziemy chcieli wrócić będzie to takie łatwe jak myślimy. Wiemy, że mąż musiałby przechodzić przez proces aplikacji ponownie. Moje pytanie brzmi,

Czy ponowny wniosek o zieloną kartę może zostać odrzucony tylko ze względu na to, że mąż nie utrzymał statusu rezydenta w przeszłości? Czy dostanie zielonej karty drugi raz jest tak samo łatwe jak za pierwszym razem jeśli spełnia się warunki?

Mąż ma ważną wizę turystyczną. Czy jeśli wygaśnie jego status rezydenta, będzie mógł ją wykorzystać przyjeżdżając do USA tylko na wakacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wazna wize turystyczna to kiedy dostal,i ze ma GC..jak wiele razy bylo pisane na forum to z chwila dostania wizy na pobyt staly lub tez po rozmowie o GC na teren USA ta wiza jest anulowana wiec jak kto jest z tym..

Aby leciec jako turysta nalezy oddac-zrzec stalego pobytu .bo samo wyganiecie to za malo..i aby tak samo starac sie potem o pobyt staly

Jak sie spelni wymagania to mozna otrzymac GC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta wazna wize turystyczna to kiedy dostal,i ze ma GC..jak wiele razy bylo pisane na forum to z chwila dostania wizy na pobyt staly lub tez po rozmowie o GC na teren USA ta wiza jest anulowana wiec jak kto jest z tym..

Aby leciec jako turysta nalezy oddac-zrzec stalego pobytu .bo samo wyganiecie to za malo..i aby tak samo starac sie potem o pobyt staly

Jak sie spelni wymagania to mozna otrzymac GC.

Dziekuje to nam bardzo pomoglo :)

Turystyczna dostal przed zielona karta, ale nigdzie nie jest zaznaczone/nikt nas nie poinformowal, ze wiza turystyczna zostala anulowana. No ale to ma najwiecej sensu.

Rozumiem, czyli jesli bedziemy chcieli przyjechac na wakacje do USA, to maz musi sie zrzec GC i starac sie o wize turystyczna od nowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy otrzymaniu GC wiza turystyczna jest anulowana? Nie słyszałem o tym wcześniej. A nie może być tak, że on wlatuje na GC a ty na turystycznej? Zrzekać się GC to trochę bez sensu, jeżeli będziecie chcieli się później osiedlić w USA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jkb bylo pare takich przypadkow na forum opisanych na forum,ze po rozmowie o GC taka wiza byla anulowana .

a teraz mozna sie zwrocic z takim pytaniem do Ambasady lub tez dobrego prawnika od spraw wizowych co dalej ma sie robic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...