Skocz do zawartości

Inżynier Środowiska W Stanach Po Studiach W Polsce


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

studiuję Inżynierię Środowiska (instalacje sanitarne, wentylacyjno-grzewcze) na Politechnice Warszawskiej. Nigdy nie wykluczałam możliwości pracy za granicą po studiach i chciałabym wiedzieć czy ktoś z Was może przebył taką drogę albo orientuje się w mozliwościach pracy w Stanach po takich studiach. Czy może ktoś zna jakiegoś inżyniera chodźby budowlanego/materiałowego , który zdobył także tamtejsze uprawnienia budowlane ? Czy w ogóle jest popyt na inżynierów na rynku amerykańskim?

Po zrobieniu wstępnego reaserchu, dowiedziałam się że trzeba zdać 2 ośmiogodzinne egzaminy, by zdobyć te uprawnienia budowlane, co na pierwszy rzut oka wydaje się kosmicznie wysoką górą do przekroczenia z powodu zapewne olbrzymich róznic programowych i całego fachowego słownictwa do opanowania. Ale zapewne to jest tego warte patrząc na średnie zarobki inżynierów w USA dobijające do ok 90-100k $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No moim zdaniem to są zawyżone - jak masz z 10 lat doświadczenia, to może takie pieniądze dostaniesz, od razu po szkole to zapomnij... Sam pracuję w branży inżynierskiej więc mam dość niezły pogląd na tą sprawę...

Co do wizy pracowniczej - masz drogę żeby ją otrzymać ? Bo mam wrażenie że zupełnie nie zdajesz sobie sprawy z trudności w otrzymaniu możliwości pracy w US...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...