Skocz do zawartości

Prawo Jazdy - Immigrant Czy Non-Immigrant


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni, proszę o podpowiedź, bo "zgłupiałam". Próbuję się właśnie zapisać na egzamin na prawo jazdy i mam do wyboru dwie opcje - immigrant lub non-immigrant (od tego zależy, jakie dokumenty muszę zebrać). I teraz: jak jestem traktowana w świetle prawa, jeśli mam już zezwolenie na pracę, ale na zieloną kartę wciąż czekam (pakiet wysłany dawno temu, sprawa w toku)? Zwątpiłam, bo do "primary identification" w przypadku "immigrant" potrzebne jest np. "I-797 or another form from the Bureau of Citizenship and Immigration Services, with the customer's A-number, stating the customer's application for Refugee status is approved". Jedyna opcja, która ewentualnie pasuje, bo I-797 posiadam, ale nie jestem "refugee".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaki stan, ale raczej bym stawial na immigrant. Musisz podac stan bo sie wymagania drastycznie pomiedzy nimi roznia - w OH trzeba przyniesc ze soba Social Security Card (Card - nie numer). Problem u Ciebie jest taki ze (moim zdaniem) I-797 ktore masz nie oznacza tego ze Twoj status jest approved - to dopiero bedzie jak dostaniesz approval I-485 i GC...

NOA2 dla K-1 tez raczej approvalem statusu nie jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co kilka głów to nie jedna... oczywiście, że I-797C! Za dużo tych wszystkich dokumentów, za dużo cyferek i literek ;) Wygląda więc na to, że nie mam nic z listy "immigrant", jeśli chodzi o "primary identification, bo oczekują jednego z niżej wymienionych:

* Valid Alien Registration receipt card, (Green card, Form I-551)

* I-551 stamp in passport or on I-94

* Immigration Judges Order, with the customer's A-number, granting asylum

* I-797, with the customer's A-number, stating the customer has been granted asylum

* I-797 or another form from the Bureau of Citizenship and Immigration Services, with the customer's A-number, stating the customer's application for Refugee status is approved

Kzielu - co do wymagań to oprócz jednego z wyżej wymienionych dodatkowo SSN card oraz dwa dowody zamieszkania pod danym adresem - ale to akurat proste (w przypadku non-immigrant - zezwolenie na pracę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie, gdzie zapisuje się na egzamin, są do wyboru dwie opcje: Immigrant (Resident Alien) lub Non-Immigrant (Non-Resident Alien or Visitor)... ponieważ nie mam jeszcze zielonej karty w ręku, wydaje mi się, że wciąż jestem non-resident... dobrze myślę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety musisz czekac na karte... Tzn. ja osobiscie jezdzilem na polskim przez ladnych pare miesiecy ;-)

Nigella - myslisz dobrze, ale w wiekszosc stanow nie dostaniesz prawa jazdy jezeli nie jestes na wizie pracowniczej lub studenckiej / J-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... czekać na kartę? Mam też do wyboru opcję non-immigrant, gdzie wystarczy jedynie zezwolenie na pracę, SSN i dwa dowody zamieszkania pod danym adresem - to wszystko mam.

A dobra - to OK - nie zalapalem... Wazne bedzie tylko do expiration date EAD w takim razie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NJ niestety z tego co się dowiedziałem, to muszę mieć GC (jest wprowadzone 6-point id verification) więc póki co to jeżdżę na polskim (mam jeszcze międzynarodowe na wszelki wypadek) i modlę się, żeby mnie nie zatrzymali (bo do końca nie wiem jak to jest, niby na polskim mogą jeździć tylko turyści, a ludzie zostający tutaj na stałe muszą mieć stanowe prawo jazdy, no ale co ja mogę teraz zrobić bez GC...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...