Skocz do zawartości

Parę Pytań.


Rekomendowane odpowiedzi

Czytałem b. dużo na temat studiowania w Stanach Zjednoczonych, ale mam kilka niejasności.

1. Kiedy wybiera się właściwy kierunek studiów? Po roku, miesiącu czy może od razu?

I... zapomniałem o co miałem spytać. Jak mi się przypomni, to spytam w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna od razu wybrac kierunek - ale mozna tez czekac do drugiego roku. Troche to zalezy od uczelni, ale przewaznie na drugim semestrze drugiego roku trzeba 'zadeklarowac' kierunek. Z tym ze, nawet jezeli wybierasz od razu, to i tak musisz dobebnic 'general requirements' - historie, literature, nauke sciscla, itp. Wielu studentow, jezeli nie bardzo wiedza jaki kierunek wybieraja, poswieca ten pierwszy rok/ poltora na te general requirements, w ten sposob takze poznaja sie lepiej z uczelnia, z roznymi kierunkami itp. Na niektorych uczelniach pewne kierunki -- naprzyklad business -- wymagaja stosunkowo wysokie stopnie na specyficznych kursach w ciagu tych pierwszych 2-3 semestrach nim mozesz zadeklarowac business jako 'major.'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Po dłuższej przerwie mam kolejne pytanie :).

Na stronach typu College Confidential ludzie podają swoje wyniki i mówią czy dostali się na studia (http://talk.collegec...rd-results.html)

Występuje tam tabelka z GPA. Wiem, że jest to odpowiednik polskiej średniej ocen, ale z tego co wiem, kandydata obowiązuje średnia z całej nauki w liceum. Czy GPA wyciągane jest ze wszystkich trzech lat czy tylko z ostatniego roku nauki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze wszystkich trzech/czterech lat, zaleznie od uczelni i typu high school (bo sa i 3 letnie i 4 letnie.) A poniewaz wysyla sie aplikacje na studia w jesieni ostatniego roku, to czesto nawet nie ma ocen z pierwszego semestra ostatniego roku, nie mowiac o drugim. Tak ze stopnie z pierwszych 2/3 lat w LO sa bardzo wazne, bo wlasnie ta srednia bedzie przedewszystkim brana pod uwage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...