Skocz do zawartości

Community College Usa Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Niestety nie jesteś dziwny. Wiele osób tak niestety ma, że nie ma zainteresowań i jak przyjdzie do pisania matury i wyboru studiów to nie wie co ze sobą zrobić. Część osób idzie na modne kierunki typu zarządzanie albo europeistyka, część idzie na inne kierunki uważane za dobre (np. elektronika, informatyka) a potem mamy inżynierów którzy tak na prawdę nauczyli się zdawać egzaminy... Przez to tzw. "papierek" przestaje mieć znaczenie dla pracodawcy, bo to że ktoś skończył studia nie znaczy wcale że potrafi coś zrobić. Przynajmniej tak było za moich czasów (właśnie skończyłem studia). Jest to dość przykre, ale co Ci poradzić to nie wiem.

To zależy od studiów. Na moich studiach (PW MiNI), jak nie uda Ci się zdobyć porządnej wiedzy i praktycznych, solidnych umiejętności posługiwania się odpowiednimi narzędziami, to pewnych przedmiotów po prostu nie zaliczysz. I nie będziesz ich zaliczał dopóki się nie nauczysz. Dlatego ja mam świadomość, że skończone studia w moim przypadku uczą nie tylko, tak jak to mówisz, zdawać egzaminy (bo to też oczywiście ma miejsce), ale także praktycznych umiejętności i odpowiedniego, inżynieryjnego myślenia, podpartego solidnymi podstawami.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Na pewno to zależy. U mnie też tak było, były różne laboratoria i trzeba było ćwiczenia przejść, ale jak ktoś był uparty to nawet nie rozumiejąc i "nie czując" o co chodzi za którymś razem w końcu zaliczył. Chodziło mi o ogólne podejście. Czasem wydaje się, że może co dziesiąta osoba na takich studiach tak na prawdę wie co robi, ale ostatnio zacząłem zauważać że tak jest wszędzie, w pracy też i w innych krajach też...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i wlasnie to jest u mnie problem bo nie wiem sam co lubie :) dlatego potrzebuje aby ktos dal mi jakies wskazowki , propozycje i wowczas moglbym podjac jakas decyzje :) jakis taki dziwny jestem :P

Zgadzam sie ze nie jestes dziwny.Malo osob w Twoim wieku wie co chce robic.Ja np wiele lat po maturze dopiero wiedzialam co chce robic ,czyli b pozno.Moj maz w wieku 30 lat dopiero zaczal studia.Tu w Usa wiele ludzi dopiero kolo 30 a nawet pozniej zaczyna studia,zmienia sciezke kariery i to jest norma.W Polsce zauwazylam ze jest presja zeby jak najszybciej isc na studia nawet byle jakie zeby tylko miec papier,kazdy przezywa jak straci rok,jakis chory wyscig.

Ogolnie,masz czas aby sie zdecydowac.Robiles testy predyspozycji zawodowych?Mnie duzo pomogly a raczej utwierdzily w decyzji.Jak jestes w stanach idz na uczelnie do advisor i powiedz ze nie mozesz sie zdecydowac na kierunek,oni takie testy robia.

Powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj sa skonstruowane na podstawie skali od 1 do 5(1-strongly disagree,2-disagree,3-neutral,4-agree,5-strongly agree).

Tutaj link jak to mniej wiecej wyglada:)

http://dlr.sd.gov/lmic/pdfs_and_other_files/sd_interest_survey.pdf

Jednak ten test co ja bralam na uczelni wygladal troche inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...