Skocz do zawartości

Community College Usa Pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Bez doświadczenia prawdopodobnie i tak odpada większość kierunków które by mogły cokolwiek dać w kierunku wizy pracowniczej. IT, medycyna - w tych dziedzinach i paru innych może byś miał szansę znaleźć pracodawcę (oczywiście już po zdobyciu doświadczenia, zazwyczaj wymaga się minimum 3 lat).

Jednak jest inne wyjście, możesz skończyć CC a następnie poszukać praktyk. To pozwala przedłużyć pobyt nawet o 18 miesięcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 56
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zalezy od kierunku. Sa pewne - nizsze poziomem techniczne - kierunki po ktorych mozesz jakas prace zdobyc. Z tym ze, te pensje tez beda troche niskawe. "Ta pani" ci powiedziala ze fizjoteraupeuta zarabia 60K - moze, ale na przyklad moj lekarz nigdy by mnie nie skierowal na terapie z kims kto ma tylko dyplom z CC. Jest konkurencja w tym kraju, i osoba ktora ma tylko associate's degree (tak nazywa sie tytul po CC) duzo nie zadziala. CC to jest dopiero poczatek nauki.Jezeli chcesz miec dobry zawod, bedziesz musial sie jeszcze doksztalcac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy od kierunku. Sa pewne - nizsze poziomem techniczne - kierunki po ktorych mozesz jakas prace zdobyc. Z tym ze, te pensje tez beda troche niskawe. "Ta pani" ci powiedziala ze fizjoteraupeuta zarabia 60K - moze, ale na przyklad moj lekarz nigdy by mnie nie skierowal na terapie z kims kto ma tylko dyplom z CC. Jest konkurencja w tym kraju, i osoba ktora ma tylko associate's degree (tak nazywa sie tytul po CC) duzo nie zadziala. CC to jest dopiero poczatek nauki.Jezeli chcesz miec dobry zawod, bedziesz musial sie jeszcze doksztalcac.

PT musi mieć przynajmniej magistra, a od pewnego czasu mówi się o podniesieniu poprzeczki do PhD. Mając ukończony kurs w CC mozna zostać co najwyżej PT assistant. I - uwaga - płaca jako PT assistant jest b. przyzwoita, choć o 60K zaraz po szkole to sobie mozna pomarzyć (piszemy o Chicago, w którym mieszkam). Problem leży gdzie indziej - obecnie nie ma pracy. Kierunki związane ze służbą zdrowia są oblegane i szkoły co semestr wypuszczają setki absolwentów, dla których nie ma wakatów. Głupawe artykuły np. na Yahoo twierdzą co innego, ja jednak znam sprawę od praktycznej strony. Praca jest dla specjalistów z doświadczeniem, ale nie dla absolwentów. Szpitale, nawet te non-profit, zwalniają obecnie ludzi, bo tną koszty. Szanse na to że znajdzie sie sponsora są minimalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT musi mieć przynajmniej magistra, a od pewnego czasu mówi się o podniesieniu poprzeczki do PhD. Mając ukończony kurs w CC mozna zostać co najwyżej PT assistant. I - uwaga - płaca jako PT assistant jest b. przyzwoita, choć o 60K zaraz po szkole to sobie mozna pomarzyć (piszemy o Chicago, w którym mieszkam). Problem leży gdzie indziej - obecnie nie ma pracy. Kierunki związane ze służbą zdrowia są oblegane i szkoły co semestr wypuszczają setki absolwentów, dla których nie ma wakatów. Głupawe artykuły np. na Yahoo twierdzą co innego, ja jednak znam sprawę od praktycznej strony. Praca jest dla specjalistów z doświadczeniem, ale nie dla absolwentów. Szpitale, nawet te non-profit, zwalniają obecnie ludzi, bo tną koszty. Szanse na to że znajdzie sie sponsora są minimalne.

ok rozumiem :) a czy sa jeszcze jakies inne kierunki perpektywiczne kierunki ?:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do perspektyw.Najlepiej byc dobrym w tym co sie robi.Studia maja byc droga do uzyskania celu a nie celem samym w sobie.Nie ma gwarancji ze po konkretnym kierunku bedzie praca.Musisz naprawde sie wyroznic,miec bogate doswiadczenie,certyfikaty itp.Dla absolwentow bez doswiadczenia kiepsko jest z praca.

Ja znam wiele osob z pasja,specjalistow w swoim zawodzie.Tacy ludzie zawsze prace znajda.Ich resume jest bogate w wieloletnie doswiadczenie.Oczywiscie doksztalcaja sie caly czas.I wcale nie na prestizowych uczelniach.Kazdy teraz patrzy zeby jak najtaniej placic za studia i polaczyc je z praca.I bardzo czesto ludzie studiuja tu online i lacza to z praca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PT musi mieć przynajmniej magistra, a od pewnego czasu mówi się o podniesieniu poprzeczki do PhD. Mając ukończony kurs w CC mozna zostać co najwyżej PT assistant. I - uwaga - płaca jako PT assistant jest b. przyzwoita, choć o 60K zaraz po szkole to sobie mozna pomarzyć (piszemy o Chicago, w którym mieszkam). Problem leży gdzie indziej - obecnie nie ma pracy. Kierunki związane ze służbą zdrowia są oblegane i szkoły co semestr wypuszczają setki absolwentów, dla których nie ma wakatów. Głupawe artykuły np. na Yahoo twierdzą co innego, ja jednak znam sprawę od praktycznej strony. Praca jest dla specjalistów z doświadczeniem, ale nie dla absolwentów. Szpitale, nawet te non-profit, zwalniają obecnie ludzi, bo tną koszty. Szanse na to że znajdzie sie sponsora są minimalne.

U mnie jest podobnie.Nabardziej obleganym kierunkiem jest pielegniarstwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacio pewnie ze sa ale pytanie jest inne,po co na cos isc czego nie bedziesz lubial lub tez nie bedziesz dobry w tym?

no i wlasnie to jest u mnie problem bo nie wiem sam co lubie :) dlatego potrzebuje aby ktos dal mi jakies wskazowki , propozycje i wowczas moglbym podjac jakas decyzje :) jakis taki dziwny jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jesteś dziwny. Wiele osób tak niestety ma, że nie ma zainteresowań i jak przyjdzie do pisania matury i wyboru studiów to nie wie co ze sobą zrobić. Część osób idzie na modne kierunki typu zarządzanie albo europeistyka, część idzie na inne kierunki uważane za dobre (np. elektronika, informatyka) a potem mamy inżynierów którzy tak na prawdę nauczyli się zdawać egzaminy... Przez to tzw. "papierek" przestaje mieć znaczenie dla pracodawcy, bo to że ktoś skończył studia nie znaczy wcale że potrafi coś zrobić. Przynajmniej tak było za moich czasów (właśnie skończyłem studia). Jest to dość przykre, ale co Ci poradzić to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...