Skocz do zawartości

Badania Lekarskie Do Kanady


ewa2012

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam maly problem- w sierpniu lece do kanady i biore tam slub. Bedziemy skladac aplikacje na mnie jako zone, narzeczony mowil ze moze lepiej zrobic badania w polsce, przed wylotem i tu pojawia sie problem, bo na tej kartce ktora zabiera sie do lekarza trzeba zaznaczyc kto bedzie sponsorem. Czy moge podac, ze maz, ktory de facto jeszcze nim nie jest? czy lepiej zrobic te badania na miejscu juz po slubie? czy ktos moze wie jak postapic w tej sytuacji? nie wiem czy tak mozna, isc w polsce do lekarza wypelniac paiery jako zona, ktora dopiero bede po przylocie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sama sobie odpowiedzialas na pytanie,jak mozna wpisac meza jak On nim narazie nie jest..

Inna tez sprawa ze legalizacja pobytu przez Kanade dluzej trwa niz jakbys byla w Polsce.wez takie cos pod uwage.

Mozesz wrocic do Polski po slubie,a w miedzyczasie poleciec do Kanady jako turystka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redemedes-turystycznie. sly, ale to nie do konca tak jest-papiery mozna zlozyc w kanadzie i oni odsylaja je, to tez sie liczy jako apilkacja spoza i trwa szybciej. odsyla sie do 2 roznych miejsc, w zaleznosci od tego czy apilakacja jest spoza czy z kanady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłam badania w Kanadzie - koszt porównywalny. Czy w Polsce, czy w Kanadzie - takie badania możesz robić tylko u lekarza z listy Authorized Doctors. Your own doctor cannot do the medical examination. You must see a physician on Canada’s list of Panel Physicians. Badania ważne są rok. Myślę, że po ślubie, na miejscu szybko zrobisz badania - to kwestia 2 - 3 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

redemedes-turystycznie. sly, ale to nie do konca tak jest-papiery mozna zlozyc w kanadzie i oni odsylaja je, to tez sie liczy jako apilkacja spoza i trwa szybciej. odsyla sie do 2 roznych miejsc, w zaleznosci od tego czy apilakacja jest spoza czy z kanady.

Możesz napisać dokladniej? Bo ja pierwsze słyszę o czymś takim. Z tego co pamiętam (ale jest faktem że prawo imigracyjne w Kanadzie zmienia się jak w kalejdoskopie) to aplikacja jest albo inland albo outland. Składając inland czeka się o wiele dłużej i w dodatku podróżowanie poza Kanadę w tym czasie może się niewesoło skończyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie chodzi o sytuację, kiedy aplikację składa się zaraz po ślubie w Kanadzie, a osoba sponsorowana po wysłaniu aplikacji wyjeżdża z Kanady.

Po wnikliwej analizie postu Ewy, przyznaję ci rację ;)

Osobiście, nawet gdyby się dało, nie robiłabym niczego zawczasu w Polsce. Jak urzędnik imigracyjny zapyta na lotnisku o cel podróży, to co powiesz? "Spontaniczny" ślub odpada z prostego powodu - badania lekarskie w celu imigracyjnym byłyby zrobione wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...