Jump to content

O H1B Pytań Kilka ;)


Recommended Posts

Witam!

Mam ukończone studia magisterskie, kierunek hotelarstwo i turystyka i chciałbym ubiegać się o wizę H1B. Byłem już raz w Stanach na J1, w maju tego roku upłynęło 2 lata od kiedy wróciłem do Polski. Chciałbym znów wrócić do Stanów i tu mam do was kilka pytań ;)

Mianowicie gdzie najlepiej szukać sponsora/pracodawcę? Czy znacie może jakieś strony internetowe lub macie jakieś kontakty, czy lepiej polecieć na wizie turystycznej, znaleźć pracę i wrócić do Polski i czekać aż wszystkie formalności zostaną załatwione?

Czy też lepiej/łatwiej będzie ponownie ubiegać się o J1 i później załatwić H1B?

Z góry dziękuje za pomoc

Link to comment
Share on other sites

Nie ma przeciez reguly gdzie szukac - masz miliony ludzi chcacych otrzymac H-1B. W przypadku turystyki i hotelarstwa szanse masz niestety bliskie zeru.

I dodatkowo zdajesz sobie sprawe ze quota sie skonczyla - najwczesniej pracodawcy moga aplikowac mozna w kwetniu przyszlego roku a wizy najwczesniej beda wydane w pazdzierniku 2013 ?

Link to comment
Share on other sites

Bardziej chodziło mi o to czy zna ktoś zaufanych pracodawców ponieważ jak jeden z moich znajomych załatwiał wizę to było wszystko ładnie pięknie dopóki nie znalazł się na miejscu i okazało się że miejsce gdzie miał pracować przypominało bardziej obóz pracy niżeli to co miał napisane w "kontrakcie"

Jeszcze jakbyś mógł mi podać stronę gdzie znajdę informacje odnośnie terminów aplikowania o wizy byłbym bardzo wdzięczny :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...