Skocz do zawartości

Problem Ze Sponsorem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 10 lat temu siostra mojej mamy złożyła na naszą rodzinę petycję o zieloną kartę. Czas ten minął i przyszły dokumenty aby dalej tą sprawę poprowadzić. Po wszystkim przyszła rozmowa z konsulem, na którą pojechaliśmy i dowiedzieliśmy się, że sponsor ma za małe dochody i jest potrzebny sponsor dodatkowy. I tu jest problem, ponieważ ciężko kogokolwiek znaleźć. Chciałbym się dowiedzieć jakie dochody musi mieć ten sponsor dodatkowy. Jak długo trwa takie sponsorowanie. Czy jeśli mój kuzyn, który jest obywatelem USA by był ewentualnie tym sponsorem dodatkowym, to czy za rok mógłby sponsorować swoją mamę, która będzie się starała o zieloną kartę. Druga sprawa, to czy jeśli petycja jest na moją mamę, może ona z siostrą zrezygnować z karty zielonej i zostawić ją tylko mi czy nie ma możliwości aby ta na którą jest petycja zrezygnowała. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagane dochody sponsora zaleza od jego household size i ilosci osob sponsorowanych - wszystko jest wyliczone tutaj : http://www.uscis.gov/files/form/i-864p.pdf

(czym wieksza rodzina tym wieksze dochody potrzebne). Okres sponsorowania trwa 10 lat lub 40 tzw. work quarters (wiec to jest dosc powazne zobowiazanie sponsora).

Jezeli petycja jest tylko na Twoja mame, to nic nie dostaniesz jezeli ona zrezygnuje. Jezeli sa trzy petycje na Was troje, to nie ma problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie odnosnie uzycia assets , czy jesli moj maz, z pewnych wzgledow nie bedzie mogl przedstwic wystarczajaco wysokich dochodow , zeby byc moim sponsorem jako obywatel i zamiast szukac sponsora czy mozemy uzyc naszego domu, dolacznaczajac go do jego srednich dochodow ? Czy moze mi ktos dokladnie wyjasnic na jakiej zasadzie to dziala ? Bardzo bym prosila karine o wypowiedz albo kazdego kto mial taka stuacje albo sie dobrze orientuje ,jak to i cz w ogole mozna tak zrobic ......

Dodam , ze jestesmy 3 ososbowa rodzina , plus moj maz ma syna na ktorego wysyla alimenty . Wlascicielem domu jestem ja , na mnie bedzie skladana aplikacja o zielona karte , czy jesli bedziemy mogli uzyc tej property , to moze zostac tak jak jest czy trzeba zmienic akt wlasnosci na mojego meza , czy moze wystrczy ze go do aktu dopisze ?

Dziekuje z gory za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A macie mortgage na domu ? Wartość assets się dzieli przez 3 do AoS (więc wartość domu - co zostało do spłacenia bankowi - jeżeli zostało - musi 3 krotnie przekraczać wymaganą kwotę). No i będziecie musieli zrobić appraisal żeby został wyceniony....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kzielu , dziekuje za odp .....

juz nie mamy mortgage , splacilismy ......, to byl dom odebrany komus przez bank , pusty w srodku kupiony za mala kwote , ale teraz jak go wyremontowalismy bank wycenia go na dwa razy tyle......czyli rozumiem , ze na 4 osobowa rodzine jest to ok 33 Tys kwota , czyli wartosc domu powinna byc okolo 100 tys .....nam sie dom wycenia nawet na ok 4-5 razy wiecej wartosci wymaganej kwoty , wiec sie chyba kwalifikujemy ........i czy wtedy sie daje podatki i te wycene do AoS......i czy moze zostac , ze ja, aplikant jestem wlasciecielem tylko , czy to sponsor powinien nim byc , albo przynajmniej na akcie wlasnosci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie - wydaje mi sie ze mozesz zostac tylko Ty, bo musza one byc spieniezalne a poniewaz dom znajduje sie w US to nie powinno byc problemu. Appraisal bedzie trzeba zalaczyc do dokumentow - uwzgledniona wartosc to musi byc realna kwota za ktora mozna go sprzedac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...