Skocz do zawartości

Firma W Kanadzie -Co I Jak ?


karlos23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Wiem , że ten wątek był już przerabiany wiele razy , ale chcę wiedzieć osobiście . Mój członek rodziny jakiś czas temu wyjechał do Kanady jako "skilled worker" w Toronto . Gdy wysłuchałem jego opowieści doszedłem do wniosku , że też chcę tam wyjechać , spróbować jak tam się żyje . Jakie są warunki żeby dostać odpowiednią wizę związaną z założeniem interesu w Kanadzie ?

Na stronie ambasady jest napisane , że są 3 formy zakładania firmy. Mój angielski jest na poziomie edukacyjnym więc zbyt wiele nie zrozumiałem. Wyczytałem co nieco i tam pisało , że

1. Jest opcja że wykładasz sporą sumkę na firmę i masz pozwolenie na pobyt

2. Zakładasz firmę , ale musisz zatrudnić ludzi i mieć sporo dolarów na koncie.

3. Zakładasz firmę jako samozatrudnienie. Nie musisz mieć wyznaczonej sumy na koncie , ale 2-letnie doświadczenie w prowadzeniu interesu . Czy dobrze to zrozumiałem ? Jeśli nie to czy mógłby mi ktoś to wytłumaczyć ?

Proszę o info i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ? Nikt nie odpowie na moje pytanie ? Nikt nie wie o co chodzi ?

A niby to forum jest takie pomocne...

a jest pomocne ale jak chcesz abym Ci pomogl,naprowadzil,,,mam robic nadgodziny po swoich zajeciach?czy jak a przeciez nikt mi tutaj za to nie placi --za nic

A teraz tak..

co pisze na stronie CIC to tego sie trzymasz i jak zle cos tlumaczysz to znajdz kogos z dobra znajomoscia j.angielskiego..chyba bez trudu znajdziesz taka osobe.

To sa dane programy i kazdy z nich ma swoje wytyczne

I tak ten program jest zawieszony narazie---

Entrepreneurs

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/business/entrepreneurs/index.asp

ten tak samo

Investors

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/business/investors/index.asp

dlaczego to pisze,poniewaz nie wiadomo co bedzie pozniej,jakie beda wytyczne,nowe regulacje

Np Quebec ma swoj program imigracyjny ale tam znow dobra znajomosc jezyka francuskiego sie przyda aby cos wyszlo z bieznesu

Mozesz tez wyjechc na program IEC ktory jest co roku orgaznizowany ,fakt to nie staly pobyt ale przez okres 1 roku zobaczysz jak bedzie w Kanadzie,.czy ktos kto pisze tak o Kanadzie to sie zgadza itd -nie zawsze to co sie pisze,mowi jest prawda lub tez masz tak samo ,,ale chyba wiesz o tym doskonale

bo ja wiem i doczulem to na swojej skorze i du...ale moze Ty tak nie bedziesz miec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie chodzi mi o " Business Immigration Program " . Chcę się dostać do Kanady przez ten program , czyli założyć własną firmę jako samozatrudnienie (ponoć nie trzeba mieć wyznaczonej sumy na koncie).

Ten program ma 3 kategorie, dwie od razu odpadają bo są zawieszone (linki do obu podał Sly). Trzecia kategoria to "Self-emplyed persons". Ta kategoria tyczy wyłącznie sportowców, ludzi kultury, oraz osób które chcą kupić i prowadzić farmę.

Więcej na ten temat tu: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/business/definitions.asp#self

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...