Skocz do zawartości

Wiza J1 Na Turystyczną, Czy Mogę Wrócić Do Polski Na Kilka Dni


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kilka miesięcy temu skończyłam medycynę i wyjechałam na Work and Travel do NYC. Program kończy się za 2 miesiące i mam ogromny dylemat. Generalnie chcę odbyć rezydenturę w USA, ale do tego potrzebuję egzaminów nostryfikacyjnych, które chcę zdać w przeciągu roku.

Plan miał być taki, że jadę na kilka mcy, bawię się i upewniam w przekonaniu, że chcę tu zostać na dłużej za jakiś czas. Ale... Mam szansę na wzięcie udziału w programie badawczym w dziedzinie medycyny, który daje mi możliwość publikacji w czasopismach medycznych. Niestety muszę być w USA, a nie jest to praca, któa daje mi możliwośc zdobycia H1.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest sens zmieniać status wizy z J1 na turystyczną i pracować 2-3 miesiące nielegalnie, a później zmienić na H1 (od grudnia prawdopodobnie zwolni się praca "researcher" w szpitalu który organizuje ten program badawczy).

Boję się jednak pracować nielegalnie... Nie chcę być jednym z "tych" Polaków. Szkoda tylko, że czuję jakbym miała związane ręce.Czy na tej wizie turystycznej mogłabym wrócić na tydzień do Polski (mam oficjalne dyplomatorium i chciałabym na nim być...). Czy wyjazd z USA równa się z brakiem możliwości powrotu?

A może odpuścić sobie wszystko i wrócić do Polski? Bo z tego co wiem znalezienie pracodawcy, który będzie mnie sponsorował prawie graniczy z cudem :(

Będę wdzięczna za wskazówki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praca nielegalna ale pod warunkiem ze znajdziesz sobie obywatela USA -wezmiesz slub i papiery przejda oraz slub sam,wtedy taka praca jest tzw darowna

a tak to mozesz sobie narobic wiecej problemow niz sam powrot do Polski ..

Jak zmienisz status wizy z J-1 na turyste i wrocisz to na tym statusie nie wrocisz juz do USA,musisz isc po nowa wize do Ambasady a tutaj moze byc juz roznie

zalezy na kogo trafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tej nielegalnej pracy się boję... Ależ to frustrujące, człowiek się uczy i uczy, a później nawet kelnerką nie może zostać na kilka miesięcy w USA :P

A np gdybym wróciła normalnie do Polski, zaraz po skończeniu programu i np 2 tyg później ubiegała się o turystyczną? W programie mam zapewniony dodatkowy miesiąc na podróżowanie, ale jeśli wrócę do Polski (choć na chwilę) to od października zaczynam staż, więc nie mogę tego miesiąca wykorzystać. Czy może to być argument przemawiający na korzyść dostania wizy turystycznej będąc już w Polsce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze byc ,ale to moze byc

Tak naprawde to idz,miej poukladany plan podrozy,pobytu,do tego ze wracasz na studia i masz to pewne...

Na studia już nie wracam, ale staż jest pewny :) Już mam załatwiony, na 13 miesięcy, pełnopłatny i takie tam. Więc faktycznie, ten plan podróży to dobry pomysł. Dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kilka miesięcy temu skończyłam medycynę i wyjechałam na Work and Travel do NYC. Program kończy się za 2 miesiące i mam ogromny dylemat. Generalnie chcę odbyć rezydenturę w USA, ale do tego potrzebuję egzaminów nostryfikacyjnych, które chcę zdać w przeciągu roku.

Plan miał być taki, że jadę na kilka mcy, bawię się i upewniam w przekonaniu, że chcę tu zostać na dłużej za jakiś czas. Ale... Mam szansę na wzięcie udziału w programie badawczym w dziedzinie medycyny, który daje mi możliwość publikacji w czasopismach medycznych. Niestety muszę być w USA, a nie jest to praca, któa daje mi możliwośc zdobycia H1.

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy jest sens zmieniać status wizy z J1 na turystyczną i pracować 2-3 miesiące nielegalnie, a później zmienić na H1 (od grudnia prawdopodobnie zwolni się praca "researcher" w szpitalu który organizuje ten program badawczy).

Boję się jednak pracować nielegalnie... Nie chcę być jednym z "tych" Polaków. Szkoda tylko, że czuję jakbym miała związane ręce.Czy na tej wizie turystycznej mogłabym wrócić na tydzień do Polski (mam oficjalne dyplomatorium i chciałabym na nim być...). Czy wyjazd z USA równa się z brakiem możliwości powrotu?

A może odpuścić sobie wszystko i wrócić do Polski? Bo z tego co wiem znalezienie pracodawcy, który będzie mnie sponsorował prawie graniczy z cudem :(

Będę wdzięczna za wskazówki :)

A czy ten pracodawca jest quota-exempt w kwestii H-1B ? Bo jak nie jest to najwczesniej H-1B mozesz dostac (a raczej zaczac pracowac na niej) w pazdzierniku przyszlego roku. Nielgalna praca to samobojstwo, ciagnac sie za Toba bedzie zawsze (pomijajac juz kwestie jej otrzymania, jakosci pracy, tego ze bez zadnych konsekwencji ktos Ci moze za prace nie zaplacic itp) i moze spowodowac odmowe H-1B.

Serio - masz porzadne wyksztalcenie a chcesz sie babrac w nielegalna prace ? Az tak jestes zdesperowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, dlatego właśnie mam dylemat. Jestem zdesperowana, owszem, bo taka szansa trafia się tylko raz w życiu (współpraca ze światowej klasy specjalistami, publikacja).Ale cóż, masz rację, mam wykształcenie etc i nie zostanę tutaj pracując nielegalnie. To na pewno. Mam jeszcze trochę czasu, poszukam czegoś w tutejszych szpitalach, może akurat (w co wątpię, bo z tego co wiem H1 to ogromne koszta)./Dziękuję za odpowiedzi

A czy ten pracodawca jest quota-exempt w kwestii H-1B ? Bo jak nie jest to najwczesniej H-1B mozesz dostac (a raczej zaczac pracowac na niej) w pazdzierniku przyszlego roku. Nielgalna praca to samobojstwo, ciagnac sie za Toba bedzie zawsze (pomijajac juz kwestie jej otrzymania, jakosci pracy, tego ze bez zadnych konsekwencji ktos Ci moze za prace nie zaplacic itp) i moze spowodowac odmowe H-1B.

Serio - masz porzadne wyksztalcenie a chcesz sie babrac w nielegalna prace ? Az tak jestes zdesperowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedno pytanie... Czy istnieje jakakolwiek możliwość przedłużenia mojej wizy J1 w celu zostania w USA przynajmniej przez kilka miesięcy, podjęcie pracy i przede wszystkim udział w tym programie badawczym?

Jutro będę rozmawiać w tej sprawie z doktorem odpowiedzialnym za program, ale sama nie wiem czy będzie miał jakiś pomysł. Z tego co widzę wiza H1 odpada.

Czy w ogóle istnieje jakiś rodzaj wizy, o który mogłabym się starać jeszcze przed upływem ważności wizy J1?

Z tego co widzę, jakiejkolwiek opcji bym nie wybrała do Polski i tak nie będę mogła pojechać na 2 tyg...

Będę wdzięczna za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...