Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

witam 4 lata temu bedac w usa na wizie turystycznej przez niecały miesiac pracowałem mając nielegalny numer social security który został zrobiony w polskiej agencji oraz odprowadzałem podatki nie wiem czy pracownicy gdzies tam go zgłaszali czy sami wydrukowali koszt zrobienia tego numeru wyniósł 20$ i moje pytanie brzmi czy przy przekraczaniu granicy z usa (zielona karta wiza narzeczenska czy turystyczna) moze to wyjsc na jaw ? mogą na kontroli granicznej wiedziec o tym ? oczywiscie jak 4 lata temu wracałem do pl to nie miałem zadnych problemów ani kontroli granicznych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Starając się o wizę (chyba nawet bez znaczenia o jaką) jest pytanie o to, czy już kiedyś starałeś się o wizę, a potem wykorzystałeś ją niezgodnie z przeznaczeniem.

Wg mnie - i piszę to już po raz drugi w ciągu kilku dni (choć nie do Ciebie) - jesteś "ugotowany".

Praca na wizie turystycznej jest nielegalna (ale o tym chyba wiesz).

Praca na wizie turystycznej na fałszywy numer SSN to wręcz kręcenie bata na samego siebie.

A to, że przy wyjeździe nie miałeś żadnych kontroli ani problemów... Przy wyjeździe rzadko kto ma jakiekolwiek problemy.

Problemy pojawiają się przy staraniu się potem o wizę.

Skłamiesz, oni dojdą do tego, że skłamałeś - żegnaj USA.

Przyznasz się - najprawdopodobniej także żegnaj USA.

Ale niech ktoś inny jeszcze to potwierdzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz - nie jest ważne kto i skąd wziął ten numer.

TY pracowałeś na wizie turystycznej.

TY pracowałeś na nie swój SSN.

TY złamałeś prawo.

I teraz do Ciebie należy decyzja, czy kłamać przy staraniu się o wizę, czy nie.

Cokolwiek byś nie zrobił to - wg mnie - wizy nie dostaniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli w 100% mogą to wykryć w ambasadzie ? czy też może urzednik celny mnie nie wpuścić ? dodam że ja osobiście nie załatwiałem tego numeru i nie znam szczegółów jak to zostało "wydrukowane"

Oczywiscie ze moga to wykryc a urzednik CBP moze Cie nie wpuscic. Nikogo nie obchodzi kto to zalatwial, obchodzi kto tego uzyl. Popelniles przestepstwo i to nie tylko imigracyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...