Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Mowisz o istniejacym numerze, a Bercik podal zmyslony numer pracodawcy i pracowal miesiac, pytanie czy pracodawca sobie to rozliczyl... szczerze watpie, nawet jesli to wystawil mu albo i nie 1099.

Jedna sprawa jak ktos przyjechal do USA lata temu zrobil SSN i na niego pracowal a co innego jak ktos sobie numer wymyslil. Samego faktu nie pochwalam, ale mysle ze wykrycie tego i dopasowanie do konkretnej osoby w tym wypadku graniczy z cudem. Nie zapominajmy tez ze w 1992 roku pracodawcy nawet nie sprawdzali nic po SSN, bo wszystko sie opieralo na deklaracji pracownika :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Zdziwilbys sie - jestem dopisany do karty kredytowej zony jako authorized user - nigdy nie podala im mojego SSNu a karta widnieje w moim credit reporcie z Experiana. Bottom line - powiazac czlowieka z aktywnoscia jest bardzo latwo...

Moze miales konto w tym samym banku.

Mnie juz malo co zdziwi, akurat znalezienie kogos SSN zajmuje sekundy. Wystarczy, ze znasz imie, nazwisko i wiek w przyblizeniu. Jak znasz stan to juz bulka z maslem.

Raz dostalem karte kredytowa z imieniem i nazwiskiem swojego brata. Nigdy nie mieszkalismy razem, nie mielismy tez zadnego authorized czy polaczony kont. Koperta byla zaadresowana na mnie, a na karcie brat. Wyslali nowa karte z tym samym numerem ale juz poprawionymi danymi. Tak na marginesie, to byl Bank of America haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze miales konto w tym samym banku.

Mnie juz malo co zdziwi, akurat znalezienie kogos SSN zajmuje sekundy. Wystarczy, ze znasz imie, nazwisko i wiek w przyblizeniu. Jak znasz stan to juz bulka z maslem.

Raz dostalem karte kredytowa z imieniem i nazwiskiem swojego brata. Nigdy nie mieszkalismy razem, nie mielismy tez zadnego authorized czy polaczony kont. Koperta byla zaadresowana na mnie, a na karcie brat. Wyslali nowa karte z tym samym numerem ale juz poprawionymi danymi. Tak na marginesie, to byl Bank of America haha

No nie - wlasnie nie, to jest karta w ktorym ani ja ani zona nie mamy konta - po prosta jedna z kilku...

Informacjami o kontach to sie nie wymieniaja, karty kredytowe i wszelakie zapytania kredytowe siedza w Twoim raporcie do ktorego oczywiscie maja dostep (a w zasadzie ktory to jest pierwsza rzecza ktora jest sprawdzana).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli musiałbym gdzies na necie sprawdzic czy ten numer który mam widnieje na mnie ? tam gdzie ja pracowałem pracowało jeszcze 20-50 nielegalnych emigrantów... to nie wiem jak mój szef sie rozliczał z podatków...pracowała też moja babka która przez 10 lat na wizie turystycznej odprowadzała różne podatki i składki (widziałem na czeku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...