Skocz do zawartości

Rezygnacja Z Gc A Wiza Turystyczna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po lekturze tego forum i upewnieniu sie w ambasadzie wiem że oczywiście oddanie Zielonej Karty nie gwarantuje uzyskania wizy turystycznej, bardzo proszę jednak jeśli są tutaj osoby które miały lub słyszały o takiej sytuacj jak to jest w praktyce, czy sa szanse na wize. Miałam GC 3 lata, jednak studiowałam w PL i teraz po slubie mieszkamy z mężem tutaj, dodam że nigdy nie było żadnych problemów, Gc chce złozyć teraz w Krakowie, zanim minie to 365 dni.

Dodatkowo interesuje mnie to jak się w waszym przypadku odbyła rozmowa z konsulem, o co pytał, ja zamierzam umówic się na spotkanie o wize i tam od razu złożyć druk z rezygnacja i GC.

I jeszcze jedno moje dziecko urodziło sie w USA (gdy tam mieszkałam jeszcze) teraz pytanie czy córka nie będzie miec jakichś konsekwencji kiedys w życiuz powodu że ja oddaje swoją GC (ma 2 latka).

I czy jest mozliwość że np za 30 lat jeśli ona będzie tam mieszkać może złożyć mi petycje, czyli czy można drugi lub kolejny raz dostać GC mimo ze kiedys się ją oddało?

Dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie tego zrobić nie możesz. Przynajmniej według iformacji ze stron ambasady USA:

http://polish.poland...t_resident.html

Czy możliwe jest zrzeczenie się statusu stałego rezydenta?

W celu zrzeczenia się statusu stałego rezydenta należy wypełnić wniosek I-407 (PDF-118 kb) Abandonment of Lawful Permanent Residence i złożyć go razem z “zielona kartą” w Sekcji Imigracyjnej Ambasady USA w Warszawie. Wnioski przyjmowane są codziennie, za wyjątkiem polskich i amerykańskich świąt w godzinach 13.30-15.00.

Co do reszty to niech wypowie się ktoś mądrzejszy ode mnie, ale wydaje mi się, że Twoja córka nie będzie miała z tego tytułu żadnych problemów i będzie mogła Cię sponsorować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrainolb jak sie zapoznalas z forum to wiesz ze jest 100% ze ktos oddaje GC a potem dostaje wize turystyczna ale wiesz tez o tym ze na numerze SSN nie mozesz juz legalnie pracowac..

Od Twojej Corki bedzie zalezec potem co zrobi,czy bedzie chciala cos zrobic,czy bedzie miec odpowiedni dochod a Ty bedziesz sie kwalifikowac,pamietaj ze za 30 lat przepisy sie moga zmienic bo jak narazie jest mozliwe takie cos.

Nie ma tak ze jak oddajesz GC to juz nie dostaniesz kolejnej.ale wtedy wszystko zaczynasz od nowa.

co do Krakowa to nalezy sprawdzic dobrze bo ktos tutaj pisal na forum ze oddal tam GC i bylo ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź,

pisałam maila do ambasady i otrzymałam taką oto odpowiedź:

"W celu zrzeczenia sie statusu stałego rezydenta należy wypełnić wniosek I-407, "Abandonment of Lawful Permanent Residence" i złożyć go razem z karta stałego pobytu w Ambasadzie USA w Warszawie w Konsulacie w Krakowie lub przynieść na umówione spotkanie w sprawie wizy nieimigracyjnej."

Z tego wynika że mogę to zrobic w Krk :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...