Skocz do zawartości

Przegapienie Odprawy


damkard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dot odprawy na lotnisku do koljenego (nie pierwszego) odcinka lotu? Mowiac prosciej - lece przykladowo z NY do Amsterdamu i z AMS do WAW. Na lotnisku w Amsterdamie sie zasiedzialem, zagubilem, zasnalem i nie pojawilem sie przy stanowisku odprawy na czas - samolot odlecial beze mnie. Co wtedy sie dzieje? Trace polaczenie bo to byla moja wina, czy lece kolejnym samolotem?

Druga sprawa, bagazu - co zrobic jesli cos z niego zostanie ukradzione? jak udowodnic? W jaki sposob sprawdzaja czy faktycznie cos zginelo? Teoretycznie przeciez mozna przedstawic paragony do drozszych rzeczy, ktore faktycznie nie zostaly skradzione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie dot odprawy na lotnisku do koljenego (nie pierwszego) odcinka lotu? Mowiac prosciej - lece przykladowo z NY do Amsterdamu i z AMS do WAW. Na lotnisku w Amsterdamie sie zasiedzialem, zagubilem, zasnalem i nie pojawilem sie przy stanowisku odprawy na czas - samolot odlecial beze mnie. Co wtedy sie dzieje? Trace polaczenie bo to byla moja wina, czy lece kolejnym samolotem?

Wszystko zależy od linii lotniczych i taryfy biletowej. Aczkolwiek nam się tak zdarzyło dwa razy: nie zdążyliśmy z różnych powodów na kolejną nogę trasy, to na stanowisku linii lotniczych opisaliśmy sytuację i nas umieścili w kolejnym samolocie z wolnymi miejscami. Albo wpisują na listę oczekujących i czekasz pod bramką, czy któryś z biletowanych pasażerów się wykruszy.

Generalnie polecam podejść do swojej bramki, ew. innej bramki z tą samą linią i opisać sytuację. Rozwiązanie powinno się znaleźć :)

Druga sprawa, bagazu - co zrobic jesli cos z niego zostanie ukradzione? jak udowodnic? W jaki sposob sprawdzaja czy faktycznie cos zginelo? Teoretycznie przeciez mozna przedstawic paragony do drozszych rzeczy, ktore faktycznie nie zostaly skradzione?

Na to pytanie nie odpowiem, bo nie znalazłem się jeszcze w takiej sytuacji.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...