Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie!

Mam na imie Michal mieszkam w UK od dawna. Wize dostalem w Londynie w zeszlym roku i mialem 3 pytania.

Kiedy jade ? - w czerwcu

Na jak dlugo ? - na 3 tygodnie

I czemu tam ? - bo jest tam moj kuzyn i mam gdzie spac.

"Zycze milego pobytu " i wiza na 10 lat

Pytan dot. pracy nie bylo... w sumie to sie i tak we wniosku wypelnia.

Chcialbym takie zadac takie pytanie do osob ktore ostatnio (w ostatnich 3 miesiacach) sie staraly w Londynie po wize. Znalazlem podobne tematy na forum ale tam bardziej ludzie dziela sie opinia o traktowaniu przez pracownikow,a takze o sama procedure a pozatym sa juz troche stare i przeterminowane.

Ostatni raz moj znajomy nie dostal tu wizy mimo ze juz jest w uk 4 lata ma jedna stala prace i mimo ze byl w USA 3 razy turystycznie i nigdy nie przedluzyl lub zlamal prawo - ale to tez bylo w styczniu 2012.

1 . Interesuje mnie czy cos sie zmienilo w kwesti szans otrzymania wizy? (duze male szanse ?)

2. Chcialbym sie dowiedziec o co teraz pytaja ? Czy ktos z Was dostal wize lub odmowe i na jakich warunkach.

Czy jest to nadal po prostu troche loteria i ze to zalezy bardziej na kogo lub humor Pani/ Pana w okienku trafimy.

Pozdrawiam

Michal Poziomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE :tapeta999

Jak zwrociles uwage dla mnie to juz bylo rok temu i chcialbym wiedziec czy cos sie zmienilo i jakie inne pytania moga zadac... tak z ciekawosci dla moich znajomych.

Jedna osoba ktora byl pare miesiecy po mnie i nie dostal wizy to jeden z moich bliskich. Z nim w sumie nie bylo rozmowy jakis usmieszek. I pytanie czy pracuje... i ze brak wiezi... standardzik mysle ;)

RE : sly6 w USA on byl 3 razy . 2tyg +3tyg + 4 dni kupil kilka samochodow i wyslal do Polski... i wlasciwie po nowe auta chcial wrocic bo te w koncu po 8 latach sie zuzyly ;)

Generalnie dlaczego pytam a wlasciwie szukam osob ktore chcialyby sie podzielic doswiadczeniem z wizyty w Ambasadzie w Londynie o zadawane pytania mi chodzi i czy dostaly czy nie.

Mam okolo 8 znajomych i czlonkow rodziny ktorzy starali sie kiedys w Warszawie w ciagu ostatnich 10 lat i zawsze z odmowa - oprocz teraz mnie.

Jestem wlasnie ciekaw jak teraz jest , czy po prostu moze moi znajomi maja pecha ?

Kolejni staraja sie w najblizszych tygodniach i zalezy mi w koncu pojechac z kims z nich, a nie samemu na wakacjie - 2-3 tygodnie....

I dlatego pytam ;)

Pozrawiam, podzielcie sie doswiadczeniem jak takowe macie ;)

A po 30 wrzesnia sam napisze Wam czy oni dostali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki za linka , jak wspomnialem wczesniej znam te tematy... teraz zalezy mi na swierzych informacjach.

Procedury znane ale ciekawi mnie bardzo statystyka... wiem ze to nie jest do sprawdzenia, ale jak czytam watki te starsze to sugestia jest ze szkoda kasy i czasu - wiekszosc z odmowami.

Chociaz na przyklad kolejni moi znajomy starali sie o wize b 2 w Londynie byli tydzien temu i wize dostali i ze bylo latwo i tylko dwa - trzy pytania Czy tu pracuja i jak dlugo i gdzie chca jechac. Tylko tyle...

Nadzieja ze moim bliskim sie uda. Musimy tylko czekac do konca miesiaca. Teraz jest okolo 45 dni oczekiwania na rozmowe.

Jak macie jakies doswiadczenia z ambasady w Londynie to piszcie ;)

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...