Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, chociaż nie wiem czy piszę pod odpowiednim tematem:)

W DV Lottery w zeszłym roku wylosowałem zieloną kartę. Do 16 kwietnia 2014 musiałem przekroczyc granicę USA.

Byłem w Nowym Yorku między 20-30 marca 2014 celem aktywowania zielonej karty. Karta przyszła, wszystko ok.

Następnym razem planuję wyjechac do Stanów na dłużej, żeby zamieszkac i podjąc pracę, Teraz domykam sprawy z Polsce.

Moje pytanie: Ile mam czasu na ponowny wjazd do USA, tak żeby nie miec kłopotów na lotnisku, że za długo byłem poza USA?

Czy jest to 6 miesięcy, czy może 12?

To dla mnie bardzo ważne:)

Z chęcią też odpowiem na pytania dotyczące całego procesu:)

z góry dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Hej,

też chcę tak zrobić jak Ty :) 4 dni temu wróciłem ze stanów :)

Z tego co wiem to bez żadnych problemów do 6 miesięcy. jeśli między 6 m a 12 m to na pewno wezmą Cię na "secondary" czyli będzie małe przesłuchanie: czy na pewno chcesz zostać w stanach? i dlaczego tak długo siedziałeś? itd. itp. będą chcieli Cię złapać na jakimś małym kłamstwie lub upewnić się, że nie masz intencji pozostania na stałe w usa. Mów prawdę i spokojnie Cię puszczą :)

trzeba też pamiętać, że nie można tak robić często bo wtedy mogą Ci odebrać GC.

PS. nie jestem tylko pewny na czym przekraczać granicę? na GC (kolega ma odesłać do mnie do Polski) czy na pieczątce w paszporcie? Pani konsul w ambasadzie mówiła, że na GC ale chyba lepiej na paszporcie. zawsze można powiedzieć, że angileski nie najlepszy a na Wizie jest napisane "Upon endorsement services as temporary I-551 evidencing permanent residence for 1 year".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem expertem, ale moim zdaniem masz 12 miesięcy (od wyjazdu z USA), ale jeżeli będzie to okres powyżej 6 miesięcy to od początku będzie liczył się czas do możliwości wystąpienia o obywatelstwo.

Jeżeli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze to wyjasnil kriss co do pobytu,rozmowy ,przekraczania,..i co obywatelstwa USA.

a co do pieczatki to mozna na niej wleciec bez problemu,jedynie mozna miec dluzsza rozmowe na granicy ,sprawdzenie jej czy jest prawdziwa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej,

mam do was pytanie.

Mam wizyte w ambasadzie 21 lipca.

powiedzmy ze wszystko bedzie ok i dostane wize, to kiedy musze wyjechać, do konca 2014 roku czy do 180 dni od dnia w ktorym dostałam wize? (czyli okolo 17 stycznia 2015)

przepraszam jesli ponawiam pytanie, ale spotykalam sie z odpowiedziami i ze do 2014 i ze 180 dni wiec sama nie wiem, ktora jest poprawna.

bede wdzieczna za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sluchac tych co mowia do konca 2014 :) to sa bajki ;)

tutaj byly osoby ze robily badania np miesiac wczesniej niz mialy wizyte i ten czas byl brany pod uwage co do dlugosci waznosci wizy..

max to bedzie 180 dni :) jak ktos zrobi badania pare dni przed wizyta ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ma rację, my robiliśmy badania na tydzień przed wizytą i to jak najbardziej jest brane pod uwagę. W sumie nie wiem, po co na wizie jest inna data, skoro tak naprawdę TO DATA BADAŃ jest kluczowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sly ma rację, my robiliśmy badania na tydzień przed wizytą i to jak najbardziej jest brane pod uwagę. W sumie nie wiem, po co na wizie jest inna data, skoro tak naprawdę TO DATA BADAŃ jest kluczowa.

OK, ale to data badań klatki piersiowej i krwii, czy data wszystkich badan wykonanych u lekarza.

Pytam poniewaz u mnie to wypadnie na przelomie świąt Bożego Narodzenia, które chciałabym jeszcze spędzić w Polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...