Skocz do zawartości

Loteria Wizowa Dv-2014


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

- podstawówka - 6 lat

- gimnazjum - 3 lata

- szkoła w Finlandii - 2 lata i 5 miesięcy.

Czyli razem 11 lat i 5 miesięcy.

Wymogiem wykształcenia do loterii jest szkoła średnia.

Wg instrukcji:

A “high school education or equivalent” is defined as successful completion of a 12-year course of elementary and secondary education in the United States OR the successful completion in another country of a formal course of elementary and secondary education comparable to a high

school education in the United States.

Wg mnie nie masz średniego wykształcenia.

Ale może się mylę.

Ile trwa w Finlandii edukacja przed tą szkołą, którą tam skończyłeś?

Na wikipedii znalazłam, że podstawówka trwa 9 lat, a potem średnia (bądź zawodówka) zwykle trwa 3 lata.

Co w przypadku ukończenia liceum daje 12-letni kurs nauczania wymagany w loterii.

Ale nie wiem, czy te informacje są wiarygodne, no i jak to się ma do tego, że u Ciebie nauka nie trwała 12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 820
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

- podstawówka - 6 lat

- gimnazjum - 3 lata

- szkoła w Finlandii - 2 lata i 5 miesięcy.

Czyli razem 11 lat i 5 miesięcy.

Wymogiem wykształcenia do loterii jest szkoła średnia.

Wg instrukcji:

Wg mnie nie masz średniego wykształcenia.

Ale może się mylę.

Ile trwa w Finlandii edukacja przed tą szkołą, którą tam skończyłeś?

Na wikipedii znalazłam, że podstawówka trwa 9 lat, a potem średnia (bądź zawodówka) zwykle trwa 3 lata.

Co w przypadku ukończenia liceum daje 12-letni kurs nauczania wymagany w loterii.

Ale nie wiem, czy te informacje są wiarygodne, no i jak to się ma do tego, że u Ciebie nauka nie trwała 12 lat.

Joanna30 dobre masz informacje.W Finlandii jest szkoła podstawowa 6 lat, gimnazjum 3 lata ale nie ma szkoły zawodowej tylko jest liceum lub technikum.

Moja szkoła to technikum dla dorosłych które trwało 2 lata 5 miesięcy i dodatkowo w trakcie trwania szkoły musiałem odbywać staż pracy który trwał 3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak może być high school no degree w USA? Jeżeli ma się ukończone high school w USA to tez ma sie hs diploma. Osobna kwestia jest zdanie we własnym zakresie egzaminu SAT

To teraz powiedzcie mi proszę czy mam wykształcenie średnie kwalifikujące mnie do loterii wizowej - ukończyłam naukę w Polsce na drugiej klasie liceum, wyjechałam na rok do USA gdzie od razu dali mnie do klasy ostatniej. Po powrocie do PL nie kończyłam Polskiego liceum. Posiadam dyplom ukończenia liceum w USA ale nie mam 12 lat ani Polskiej matury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesłałem moje świadectwo szkolne do tłumaczki. Ona przetłumaczy je na język angielski i wtedy wyślę wiadomość do KCC z zapytaniem czy jak mam takie wykształcenie i tylko 11 lat i 5 miesięcy szkoły to czy mogę brać udział w losowaniu. Jak będę już miał odpowiedz to odezwę się na forum co mi KCC odpisało. Życzę wszystkim powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...