Skocz do zawartości

Szkoly Jezykowe


Rekomendowane odpowiedzi

a ja sie zapytam ,Pacio jestes jakis czas na forum i jak sadzisz,.,sa takie same procedury do szkoly jezykowej i innej czy tez inne>?

nie ma takiego czegos jak uproszczony

poprostu musisz znalesc taka szkole ktora wystawi Ci te I-20 ,placisz oplate za zmiane statusu w USA

ale znajdz taka szkole o ktorej cos wiesz ,slyszales,czytales..

reszte poczytasz na forum i stronach rzadowych a moze znajdziesz taka szkole ktora Ci pomoze w tym .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

a po co komu swiadectwa matur,skany swiadectw,,widze ze nawet nie poszukales,nie napisales do danych szkol aby sie dowiedziec co jest potrzebne

ja mam Ciotke i po paru takich pytaniach by mi powiedziala po co chcesz byc za granica jesli sie pytasz o tak proste pytania ktore mozesz sam sprawdzic?

potrzebujesz za to kase na nauke,,to jest takie same,jak tez I-20 oraz formularz :) i chec do nauki oraz dobra szkola :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość Violonczela

Tak, dla zainteresownych kursami jezykowymi, chcialam podzielic sie moimi wrazeniami… ;)

Otoz, jestem juz po pierwszym dniu (z czterech) orientation test. Nie wiem, czy tak jest wszedzie, ale w PCC Portland, dla studentow zagranicznych, to impreza z pompa. Organizacja, wg mnie byla na poziomie, chyba tak po amerykansku z szerokim usmiechem, dluugo, ale ok. Kazdy student juz byl przyporzadkowany do odpowiedniego stolika, nie wiedziec czemu, mnie posadzono w grupie Arabow ;)..Biala rase mozna bylo policzyc na palcach..w przewazajacej wiekszosci Azjaci, Arabowie, Afryka, z Europy z tego co slyszalam, to moze z 3-5 osob (na ok.100 osob). Potem formalnosci, nr tel, emaile.,prezentacje szkoly, przedstawienie nauczycieli, wolontariuszy, gdzie i jak sie ruszyc, co nam wolno a co nie, oplaty, autobusy et. Z tego co zauwazylam wiele osob nic a nic nie mogla zrozumiec szybkich amerykanskich objasnien (ja takze). Nie obeszlo sie tez bez wypasionego lunchu. Tak wiec po 7 h puszczono nas do domu ;). jjutro test, na ktory trzeba dojechac na inny campus. Generalnie moje odczucia sa pozytywne.., ale zobaczymy jak mi pojdzie jutro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o skany dyplomów itp to zależy od szkoły. Ja chodzę do Solex College w Chicago i oni wymagali dyplom ukończenia szkoly. Nie wielkiego ale trzeba mieć. Wszystko mozesz sprawdzić na stronie danej szkoly, co wymaga itp. U mnie w szkole pomagają przejść przez caly proces zmiany statusu czy dostania wizy, praktycznie nic nie musisz robić oprócz wysłania listu czy pojścia do ambasady. Mogę Ci pomóc jakbyś chciał do Chicago przyjechać:). Moją szkołę polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...