Skocz do zawartości

I-20, Grace Period Skrocony Do 15 Dni - Co Robic?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, bardzo Was prosze o pomoc w kwestii wizy F-1, wygasniecia I-20 i wyjazdu z kraju.

Dwa dni przed wygasnieciem I-20 dowiedzialam sie, ze szkola skrocila mi grace period z 60 dni do 15! Kompletnie sie tego nie spodziewalam, gdyz caly czas informowano mnie o przyslugujacych mi 60 dniach na wyjazd z kraju. Co wiecej, kupilam juz bilet powrotny na pazdziernik i wykupilam wycieczke do Kalifornii, na ktorej mi bardzo zalezy.

Wlasnie bylam w szkole wyjasnic ta sytuacje, ale nikt nie chcial ze mna rozmawiac na ten temat - nie dostalam tez zadnych wyjasnien odnosnie powodu skrocenia tych 60 dni do 15. Jestem w totalnym szoku bo konca uczeszczalam do szkoly, zdalam wymagane egzaminy, wszystko bylo ok i nagle dowiaduje sie, ze praktycznie natychmiast musze opuscic kraj i nikt mi nie chce tego wyjasnic. Dodatkowo dostalam certyfikat potwierdzajacy, iz uczeszczalam do szkoly do 27 pazdziernika 2012, choc do 18 wrzesnia musze opuscic US, co jest totalna paranoja.

Czy istnieje jakas instytucja do ktorej moglabym sie odwolac? Szkola poinformowala mnie, ze Departament Edukacji nie zajmuje sie takimi sprawami.

Czy macie moze namiary na jakiegos skutecznego prawnika z NY lub NJ, ktory zna sie na tego typu sprawach? Jesli tak,to prosze o prywatna wiadomosc.

Bardzo mi zalezy na tej wycieczce do Cali, chcialam jeszcze troche pozwiedzac i generalnie jestem totalnie nieprzygotowana do odlotu w tak krotkim czasie. Poza tym strasznie mnie zaskoczyla postawa szkoly i odnosze wrazenie, ze cos jest nie tak, skoro nikt nie chce ze mna rozmawiac i jedyne co uslyszalam, to to, ze decyzja jest ostateczna :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, bardzo Was prosze o pomoc w kwestii wizy F-1, wygasniecia I-20 i wyjazdu z kraju.

Dwa dni przed wygasnieciem I-20 dowiedzialam sie, ze szkola skrocila mi grace period z 60 dni do 15! Kompletnie sie tego nie spodziewalam, gdyz caly czas informowano mnie o przyslugujacych mi 60 dniach na wyjazd z kraju. Co wiecej, kupilam juz bilet powrotny na pazdziernik i wykupilam wycieczke do Kalifornii, na ktorej mi bardzo zalezy.

Wlasnie bylam w szkole wyjasnic ta sytuacje, ale nikt nie chcial ze mna rozmawiac na ten temat - nie dostalam tez zadnych wyjasnien odnosnie powodu skrocenia tych 60 dni do 15. Jestem w totalnym szoku bo konca uczeszczalam do szkoly, zdalam wymagane egzaminy, wszystko bylo ok i nagle dowiaduje sie, ze praktycznie natychmiast musze opuscic kraj i nikt mi nie chce tego wyjasnic. Dodatkowo dostalam certyfikat potwierdzajacy, iz uczeszczalam do szkoly do 27 pazdziernika 2012, choc do 18 wrzesnia musze opuscic US, co jest totalna paranoja.

Czy istnieje jakas instytucja do ktorej moglabym sie odwolac? Szkola poinformowala mnie, ze Departament Edukacji nie zajmuje sie takimi sprawami.

Czy macie moze namiary na jakiegos skutecznego prawnika z NY lub NJ, ktory zna sie na tego typu sprawach? Jesli tak,to prosze o prywatna wiadomosc.

Bardzo mi zalezy na tej wycieczce do Cali, chcialam jeszcze troche pozwiedzac i generalnie jestem totalnie nieprzygotowana do odlotu w tak krotkim czasie. Poza tym strasznie mnie zaskoczyla postawa szkoly i odnosze wrazenie, ze cos jest nie tak, skoro nikt nie chce ze mna rozmawiac i jedyne co uslyszalam, to to, ze decyzja jest ostateczna :(

Szkola moze SE skrocic co chce i moze Ci wmawiac co chce... tyle, ze to co mowia dobrze zebys miala fakt skrocenia grace period na papierze badz nagrane. Prawo jest prawem i nad tym co szkole SE decyduje czy wygaduje sa wyzsze instytucje. Masz prawnie zagwarantowane 60 dni. Takimi sprawami zajmuje sie urzad zwany immigration, ktory nadaje szkole autoryzaje aby mogli przyjmowac studentow zagranicznych... takowa autoryzacja ma to do siebie, ze moze byc bardzo latwo wycofana a i urzedy sa teraz coraz bardziej skore aby takowe szkoly kontrolowac (zwlaszcza te so called jezykowo-komputerowe) wiec jesli chca miec taka wizyte... Tak czy inaczej dobrze abys porozmawiala z prawnikiem na ten temat, bo nie wiadomo co tam sie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedzi! Udalo mi sie dzisiaj stalic, ze skrocono mi grace period z powodu dlugiego zwolnienia lekarskiego. Rzeczywiscie bylam dosc dlugo na zwolnieniu lekarskim i z powodu zlego stanu zdrowia nie wystapilam o przedluzenie I-20 i zdecydowalam sie na powrot do Polski. Tak czy owak po zwolnieniu wrocilam do szkoly i kontynuowalam nauke, a takze zdalam egzamin i dostalam certyfikat, ze ukonczylam ESL na najwyzszym, 8 poziomie. Od pierwszego do ostatniego dnia mialam aktywny status. Moja agentka w szkole caly czas zapewniala mnie ze bede miala 60 dni na opuszczenie US, powtorzyla to jeszcze w ubiegla srode, po czym w sobote (przypadkiem!) poszlam sie upewnic po raz setny, ze wszystko jest ok i wtedy powiedziala mi, ze mam 15 dni. Gdybym tam nie poszla, to nie wiem czy ktokolwiek by mnie w ogole o tym poinformowal.

Nie dostalam niczego na pismie, mimo iz nalegalam - uslyszalam w odpowiedzi, ze "nie moze mi tego wydrukowac". Zostalo mi w tej chwili jakies 10 dni i nie wiem czy powinnam cos robic czy po prostu sie pakowac. Czuje sie oszukana, bo gdyby powiedziano mi od razu, ze bede miala 15 dni to byloby ok, ale ja dowiedzialam sie o tym w sobote, a w poniedzialek wygaslo mi I-20. Poniewaz to byl dlugi weekend, nie moglam nic zrobic - bylam w szkole we wtorek, ale dyrektor odmowil spotkana ze mna.

Jestem w stanie zrozumiec motywy tej decyzji, ale nie jestem w stanie pojac dlaczego powiadomiono mnie o tym tak pozno, upewniajac przez dlugi czas, ze wszystko jest OK i dlaczego nikt nie chcial mi niczego wyjasnic. Nadal bardzo prosze o kontakt (na priv) do jakiegos prawnika ktory zajmuje sie tego typu sprawami, bo sama nie jestem w stanie nic zdzialac, a nie chce tego tak zostawic, chocby ze wzgledu na ilosc pieniedzy jaka "wpakowalam" w te szkole :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki! Mam jeszcze dosc glupie pytanie ;) W jaki sposob liczy sie terminy w USA?

Nie dostalam nic na papierze, wiec musze sobie sama wyliczyc kiedy wypada mi ostatni dzien legalnego pobytu. I-20 wygaslo mi 3 wrzesnia, wiec nie jestem pewna czy do tych 15 dni wliczam 9.03.2012 czy nie, tj, czy ostatni dzien wypada mi 17 czy 18 wrzesnia. Wlasnie kupuje bilet powrotny i musze byc w 100% pewna, ze wylece przed godzina zero ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...