Jump to content

Problem Z I94


Recommended Posts

Witam.

Jak widzicie jestem tutaj nowa, chociaż zaglądam na to forum już od dłuższego czasu ;)

Piszę, ponieważ mam pewien problem. W sobotę wróciłam do Polski, po spędzeniu niecałego miesiąca w USA. W samolocie odkryłam, że w dalszym ciągu mam w paszporcie białą karteczkę z I94. Moja sytuacja różni się tym od jej podobnych, że z leciałam do Toronto, a potem samochodem przekraczałam granicę USA - Kanada. Przy wjeździe wszystko było ok, po rozmowie z celnikiem udałam się do osobnego budynku i po ponownej krótkiej rozmowie dostałam paszport z I94. Wyjeżdżałam tą samą drogą, jednak nie została mi wyrwana biała karteczka, nikt mnie nigdzie nie odesłał, po prostu przejechałam, nie zwróciłam wtedy uwagi na I94.

Pytanie, co mam teraz zrobić? Czytałam, że należy odesłać I94, wraz z kopiami wszystkich stron w paszporcie i kart pokładowych, jak to jednak wygląda w praktyce? Nadmienię, że mam wizę turystyczną B2, ważną do 2022 roku, a na I94 mam pozwolenie do marca 2013 roku. Posiadam wszystkie karty pokładowe. Dodam, że chciałabym ponownie wybrać się do USA w lipcu przyszłego roku, więc jak najszybciej muszę to sprostować.

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedzi.

Lis.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 20
  • Created
  • Last Reply

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/rejestracja-wyjazdu-z-usa---formularz-i-94/rejestracja-wyjazdu-z-usa-po-powrocie-do-kraju.html

Jeżeli opuścili Państwo terytorium USA drogą lądową, prywatnym statkiem lub prywatnym samolotem, należy podjąć kroki w celu uaktualnienia danych. Jeżeli terminowy wyjazd nie zostanie odnotowany lub nie będą Państwo w stanie udowodnić tego faktu, przy próbie ponownego wjazdu na terytorium Stanów Zjednoczonych, Urząd ds. Ochrony Celnej i Granic Stanów Zjednoczonych (U.S. Customs and Border Protection, CBP) może uznać, że przebywali Państwo w USA ponad dozwolony okres pobytu. W takim przypadku wiza może być unieważniona lub mogą Państwo być natychmiast zawróceni do kraju pochodzenia.

Na podlinkowanej stronie dokładnie wyjaśnione co, gdzie i jak.

Link to comment
Share on other sites

To jeszcze ja mam pytanie jesli opuszczalem US przez Alaske i zostawilem I94 w Anchorage to bedzie wszystko wporzadku ??

To jeszcze ja mam pytanie jesli opuszczalem US przez Alaske i zostawilem I94 na lotnisku w Anchorage podczas bukowania biletu do Warszawy to bedzie wszystko wporzadku ??

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...