Skocz do zawartości

Kurs Angielskiego


zaqwsx1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Planuję w najbliższym czasie zacząć starać się o wizę. Bilety kupiłem do Honolulu, planuję tam zrobić kurs angielskiego.

Z tego co sie dowiedziałem ze szkoły mogę się uczyć na kursie na wizie turystycznej 15h /tyg, jednak chciałem się o tym upewnić, czy to prawda? Napisałem do ambasady jednak nie udzielili mi odpowiedzi jaką bym oczekiwał, że tak powiem.

Poza tym czytałem, że po wpłacie pieniedzy za wizę na drugi dzień należy dzwonić do ambasady, i też cos było, z datą, że nie należy długo po wysłaniu pieniędzy ustalać bo wtedy jest poterminie czy coś takiego nie pamiętam, dlatego jak to ma być; mam wpłacić, następnego dnia po 12 zadzwonić lub przez internet się umówić i będzie ok? Długo mam czekać na taką wizytę w ambasadzie?

Dzięki z góry, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

czyli mogę 15h się uczyć na turystycznej?

Ja idę do wawy, to ds 160 to jest ten formularz, który nalezy wypełnić tak? Czy tam będzie też opcja żeby wydrukowac ten kwitek co się zanosi

do Banku pocztowego? W jakiej kolejności mam to robić? Ja chyba zwariuję zaraz z tym wszystkim.

Dziś zrobiłem zdjęcie, tylko jpeg, nie będzie problemu jak nie przyniosę do ambasady normalnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co za 1 razem?

Na stronie ambasady jest wytłumaczone, jak to ma wyglądać krok po kroku.

Naprawdę, dokładniej nie da się tego wytłumaczyć.

Nie czekaj na odpowiedzi, które są tam wyraźnie napisane.

A co do kursu angielskiego...

http://travel.state.gov/visa/temp/types/types_1268.html

If you are going to the U.S. primarily for tourism, but want to take a short course of study that is recreational, and the course is less than 18 hours per week, you may be able to do so on a visitor (B) visa. If your course of study is 18 hours or more a week, you will need a student visa. When traveling to the U.S. to attend seminars, conferences or a program of study for academic credit then you will need a student visa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...