Skocz do zawartości

Zmiana Statusu F1 Na Turystyczna


kaskas21

Rekomendowane odpowiedzi

byłam na wizie studenckiej F1 w USA, po skonczeniu nauki mialam chyba 30 dni na opuszczenie stanów. Ponieważ chcialam zostac jeszczcze 3 miesiace dłuzej (na slub kuzynki) , udalam sie do adwokata,po radę, powiedział ze powinnam złozyc dokumenty do biura emigracyjnego o zmiane statusu z F1 na B2. Z pomoca tegoz adwokata dokumenty wyslalam. Minęły 3 miesiace odpowiedzi z biura nie było,opusciłam terytorium stanów.tak jak wczesniej planowalam , po czym, po kolejnych 2 miesiacach dostałam odpowiedz ze zmiana statusu jest niemozliwa i jesli wciaz przebywam na terytorium Stanów to przebywam nielegalnie .Oczywiscie mnie na terytorium USA juz nie było.

Minęło prawie 5 lat od tego czasu. Moje pytanie jest wiec takie : czy moge miec na chwilę obecną problemy z uzyskaniem kolejnej wizy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec pod warunkiem takimi co bylo napisane w papierach oraz po co teraz lecisz

czy znow nie bedziesz chciala zmienic status w USA

Tak bedziesz musiala wrazie czego pokazac na rozmowie ze lecisz tylko turystycznie i nie zmienisz statusu

a wtedy na ile chcialas zostac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałam leciec na jakies 3 tygodnie, bo na dłuzej wolnego z pracy nie dostanę. Mam dość dobra prace w Polsce. Jestem Key Account Manager w firmie logistycznej. Mam nadzieję, ze to bedzie dobry argument dla konsula. Pracuje w tej firmie juz 4 lata i nie mam zamiaru rezygnowac z tej pracy żeby zostać w Stanach dłuzej. Mam w Stanach rodzinę. Wszyscy są legalnie. Chce lecieć po prostu w odwiedziny. A co do tych papierów to sprawdze co było dokładnie napisane....

Wtedy chciałm zostać dłuzej z powodu ślubu kuzynki, bardzo chciałm na nim byc a powrót do Polski w terminie potem znów do Stanów po 2 miesiacach mijałby sie z celem. Po pierwsze mogłabym mieć problem z wjazdem po 2 miesiacach po drugie dodatkowe koszty....dlatego poszłam do prawnika po poradę ...niesttety okazało się ze zmiana startusu nie bedzie możliwa. Nie wiem tylko czy chodziło konkretnie o mój przypadek czy taka zmiana statusu z F1 na B2 nie jest wogóle możliwa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłam dokładnie te dokumenty, napisane jest ze: wniosek o zmianę statusu został złożony za późno tzn. powinnam ubiegac sie o zmianę statusu kiedy byłam jeszcze w szkole a nie po jej skończeniu dlatego mój wniosek został odrzucony ;( czyli teoretycznie wygląda na to, że przebywałam w Stanach jakieś 3 miesiące nielegalnie ? czy nie ma znaczenia to, że dokumenty były w biurze imigracyjnym przez ten okres 3 miesięcy i wniosek był rozpatrywany? Boję się ze moge miec problem z uzyskaniem kolejnej wizy choc wcześniej przed F1 byłam 3 razy na B2 i wracałam oczywście w terminie.

Mineło prawie 5 lat od czasu mojego powrotu do Polski a z tego co sie orientuje to krótkie nielegalne przedłużenie pobytu nie skutkuje 10 letnim zakazem wjazdu ? nie wiem czy mam rację, stad też moja obecnośc na tym forum, wierze , że są tu osoby bardziej obeznane z prawem imigracyjnym USA :) Zagapialm się ze złożeniem tych dokumentów, moja wina :( ale czy jest szansa ze konsul przymknie na to oko ?

Z góry dziekuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o prawnik nie powiedzial Ci ze juz jest po czasie?wiec korzystalas z pomocy prawnika czy tez nie?

Fakt mozesz nie miec bana na wjazd ale samo przedluzenie nie jest czasami dobrze widziane w Ambasadzie oraz ze bylas po czasie w USA nawet jak oczekiwalas na odpowiedz..I teraz zalezy od danego Konsula czy Ci uwierzy ze teraz tak nie zrobisz,,jedni powiedza ok a inni powiedza ze nie.

a jaki masz plus ze to bylo 5 lat temu,zewyjechalas jednak z USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie o to chodzi, że korzystałam i nie powiedział mi że jest za późno.Pewnie bym się dwa razy zastanowiła czy warto sobie "nabrudzic" w papierach. Chyba jednak nie do końca trafiłam na kompetentna osobę.Trudno.

Mam nadzieję, że uwierzą, bo na prawdę nie miałam zamiaru nic kombinowac, ani wczesniej ani teraz.

Miejmy nadzieję, że konsul będzie miał dobry dzień :)

Bardzo dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...