Skocz do zawartości

Kamery Internetowe - Usa.


SuperTraveller

Rekomendowane odpowiedzi

Dla wszystkich którzy mają ochotę podejrzeć co się dzieje za oceanem polecam stronę http://www.earthcam.com/network/

W menu po lewej można wybrać konkretny stan a następnie jedną z dostępnych kamer. Polecam oglądać obraz tylko z kamer oznaczonych znaczkiem "HD". Kamery pozbawione tego znaczka przypominają raczej pokaz slajdów niż rzeczywisty obraz na żywo.

Można zobaczyć tętniące życiem ulice Nowego Jorku czy chociażby piaszczyste plaże Florydy. Prawdziwe "oko na Amerykę" dla marzycieli i nie tylko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SuperTraveller fajne kamery.

Ja od siebie dodam jeszcze Google Maps i opcja Streetview - Widok Ulicy. Można sobie "pojeździć" autkiem Google po całej Ameryce (w większych miastach obraz lepszej jakości, gdzie indziej słabszej - a'la marne video). W Polsce też już to jest, ale w większych miastach + okolice. Większość wie o tym "wynalazku", ale jakby ktoś nie wiedział, to już wie. :)

To jest naprawdę fajne i przepotężne narzędzie Google, bo możemy zobaczyć cały system ulic danego kraju czy miasta kawałeczek po kawałku "tak jakbyśmy tam byli" (odstępy od zdjęć 360 stopni to parę metrów). Jedyny minus to czasochłonność wykonania tylu zdjęć przez Google, wobec czego czas pomiędzy kolejnymi aktualizacjami trwa parę lat.

Mała instrukcja dla mniej kumatych w sprawach IT :): Aby to włączyć trzeba uruchomić Google Maps i dać zbliżenie na interesujący nas fragment mapy (większy lub mniejszy, tak żeby było widać rozkład ulic) i przeciągnąć pomarańczowego ludzika z lewego górnego rogu na daną ulicę. Ulica która jest możliwa do podglądnięcia pokolorowana jest na niebiesko a ludzik jest pomarańczowy, tam gdzie się tego nie da zrobić ludzik jest szary, a ulica nie zmienia koloru. (Trzeba też uważać bo czasami można ludzika umieścić w zdjęciu - niebieski kwadracik - i to nie będzie interaktywnie działało). Proste. Gdy już widzimy Widok Ulicy, można podróżować strzałkami położonymi "na ulicy" lub klikać dalej na ulicy (będzie takie płaskie białe kółko) by przeskoczyć parę pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Streetview fajna rzecz. "Zwiedziłem" w ten sposób większość interesujących mnie miejsc w USA ;)

Co do kamer internetowych - czasem można zobaczyć coś ciekawego np. wczoraj, dzięki kamerze w Nowym Orleanie (mowa o tej - http://www.earthcam....m=bourbonstreet) byłem świadkiem sytuacji w której kobieta zaczęła tańczyć przed przypadkowym autem, co poskutkowało wstrzymaniem ruchu na parę minut. Po chwili dołączył do niej gruby facet i oboje tańczyli przed ogłupiałym kierowcą który był głównym świadkiem tego widowiska. Przypadkowi ludzie śmiali się i filmowali całe zdarzenie telefonami komórkowymi.

Na wspomnianej przeze mnie stronie są również kamery ukazujące nie tylko Stany Zjednoczone. Fani Europy czy Azji też znajdą coś dla siebie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Dla wszystkich którzy mają ochotę podejrzeć co się dzieje za oceanem polecam stronę http://www.earthcam.com/network/

W menu po lewej można wybrać konkretny stan a następnie jedną z dostępnych kamer. Polecam oglądać obraz tylko z kamer oznaczonych znaczkiem "HD". Kamery pozbawione tego znaczka przypominają raczej pokaz slajdów niż rzeczywisty obraz na żywo.

Można zobaczyć tętniące życiem ulice Nowego Jorku czy chociażby piaszczyste plaże Florydy. Prawdziwe "oko na Amerykę" dla marzycieli i nie tylko ;)

Fajne te kamerki :) Oglądając tamtejsze życie zastanowiła mnie jedna kwestia...Mianowicie, czy dałabym radę prowadzić tam samochód..,czy poradziłabym sobie :) Raczej jestem przyzwyczajona do gminnych dróg w katowickiem :) Miłego dnia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka, wbrew pozorom jezdzenie w Stanach autem to prawdziwa przyjemnosc. Amerykanie jezdza po prostu duzo bardziej przepisowo niz Polacy. W Polsce jezdzi sie z dusza na ramieniu (czy cos mi nagle nie wyskoczy z lewej czy z prawej) -- tutaj po prostu sie jedzie do przodu -- droga długa i szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Violonczela

Wiolka, wbrew pozorom jezdzenie w Stanach autem to prawdziwa przyjemnosc. Amerykanie jezdza po prostu duzo bardziej przepisowo niz Polacy. W Polsce jezdzi sie z dusza na ramieniu (czy cos mi nagle nie wyskoczy z lewej czy z prawej) -- tutaj po prostu sie jedzie do przodu -- droga długa i szeroka.

No..tego mi trzeba było...:)..czyli podbudowania..hihi. Motoryzacja nie jest moja mocną stroną..,czasami potrzeba tej męskiej pomocy...:)..ale skoro mówisz ze mozna sobie tam poradzić....to...damy rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiolka, wbrew pozorom jezdzenie w Stanach autem to prawdziwa przyjemnosc. Amerykanie jezdza po prostu duzo bardziej przepisowo niz Polacy. W Polsce jezdzi sie z dusza na ramieniu (czy cos mi nagle nie wyskoczy z lewej czy z prawej) -- tutaj po prostu sie jedzie do przodu -- droga długa i szeroka.

I zyli dlugo i szczesliwie the end, a teraz mozesz pojedziesz do USA ktore znasz tylko z filmow zanim zaczniesz pisac farmazony?

Jezdzenie slalomem 20-30 mil srednio ponad predkosc na highwayach to jest bardzo przepisowo hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...