Jump to content

Cr1, Wymagania Od Sponsora


Recommended Posts

Mój mąż ma niedługo wizytę w ambasadzie o wizę CR1. Mamy zgromadzone wszystkie dokumenty, więcej zdjęć itp. Moje pytanie dotyczy jednak wymagań od sponsora. Jestem jedynym sponsorem w sprawie męża. Przeszliśmy przez NVC bez problemów, ale wiem, że często ambasada w danym kraju to inna historia. Moje zarobki na ten rok to ok. 25k; poverty line to ok. 19k. Nie widziałam w tym problemu, ale ktoś z innego forum doradził, że lepiej mieć papiery od współsponsora tak na wszelki wypadek, gdyby o to zapytali podczas rozmowy.

Chciałabym zaypytać, czy ktoś spotkał się z konsulem, który wymagałby dodatkowych dokumentów. Jeśli tak, to czy dostanie wizy opóźnia się w tym wypadku, bo np. muszą przejrzeć te dodatkowe papiery?

Moje drugie pytanie odnosi się do odbioru paszportu wraz z wizą (przez TNT). Mąż ma rozmowę na krótko przed świętami i chcielibyśmy spędzić je razem. Czy wysyłka paszportu do wybranego miasta w Polsce trwa dłużej niż np. odbiór paszportu w jednym z punktów w samej Warszawie?

Będę wdzięczna za wszelką pomoc.

Ania

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 55
  • Created
  • Last Reply

Ja czekałam na paszport 4 dni, był odesłany do Krakowa, z tego co wiem, to jest to raczej standardowy czas oczekiwania.

Na stronie http://www.ustraveldocs.com/pl_pl/pl-loc-passportcollection.asp#samedaypickup masz taką informację:

Firma kurierska TNT wyznaczyła dwa punkty odbioru dokumentów (odpowiednio w Warszawie i Krakowie), do których paszport będzie dostarczany tego samego dnia po otrzymaniu go z Ambasady bądź Konsulatu. Jeżeli Państwa sprawa jest pilna lub zależy Państwu na jak najszybszym otrzymaniu paszportu prosimy wybrać te lokalizacje jako miejsce odbioru dokumentów. Prosimy jednak zauważyć, że poprzez wybór tych lokalizacji Państwa sprawa nie będzie automatycznie rozpatrywana jako pilna. Paszport będzie dostępny po zakończeniu procesu wizowego i przekazaniu go do kuriera TNT.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi. To wspaniała wiadomość odnośnie odbioru w Warszawie. Właśnie o to mi chodziło.

Czy ktoś został poproszony o współsponsora mając zarobki powyżej poverty line, jak w moim przykładzie? (w naszym przypadku chodzi o rodzinę dwuosobową).

Link to comment
Share on other sites

Hmm, czyli wygląda na to, że nie mam się o co martwić. Chociaż nigdy nie wiadomo, czego może zażyczyć sobie konsul :)

Dziekuję za pomoc. Świetne forum!

Powyzej poverty nie ma sie co martwic, chociaz jezeli jest to np. sytuacja, ze poverty jest 19,000 a sponsor zarabia 19,005 to czasem konsul roznie na to patrzy. Jesli dochod jest PONAD poverty, podatki sa w porzadku (czyli formy W-2 dolaczone oraz list od pracodawcy badz czeki) albo jesli ktos jest samozatrudniony to dolacza zalaczniki itd. - wtedy nie powinno byc problemow.

Czasem sa pytania jesli jest zarobek powyzej poverty, ale sponsor zaczal prace kilka miesiecy temu, a wczesniej dochod byl zupelnie inny niz obecny (czyli byl nizszy) badz dana osoba byla na bezrobociu - wtedy sa to sytuacje gdzie w subiektywnej ocenie konsula dany sponsor moze rodzic pytania itp.

Link to comment
Share on other sites

Wszystkie formy, W-2, listy od pracodawcy, wyciągi z konta są dołączone i wszystko jest zaznaczone. Sytuacja, o której Pani wspomina troszkę odnosi sie do mnie. W zeszłym roku i w tym roku mam podobne zarobki (w tym trochę wyższe). Na początku tego roku odeszłam z jednej z moich 2 prac i jestem samozatrudniona od kwietnia (nie rozliczałam się jeszcze, więc nie mam niczego z IRS co by wskazywało na mój dochód, ale do NVC wysłałam wydruki czeków, które wpływały na moje konto od kwietnia wraz z wydrukiem z konta, gdzie widniała dana kwota). Drugą pracę mam od półtora roku (ona przynosi mi w tym roku 18k, reszta z 25k to samozatrudnienie). Dochód wydaje się rosnący w ciągu kilku ostatnich lat (2009-15k, 2010-16k, 2011-22k, 2012-25k), więc myślę, że to dobry znak.

Mąż wie o wszystkich zmianach związanych z pracą i co robię, więc nie powinno byc problemu z pytaniami. Myśli Pani jednak, że konsul może poprosić o współsponsora patrząc na moją sytuację finansową?

Dziękuję za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Ja borykam sie z nieco podobnym problemem. 8go listopada dostalismy z mezem maila z NVC zey wyslac do nich moj Affidavit of Support. Ja sponsoruje meza. Co rolku rozliczalam sie z podatkow, a teraz mam problem nastepujacy. Jako ze maz nie mial wizy do Stanow, ja polecialam do Polski na okres 8 miesiecy co oznaczalo brak moich zarobkow w roku 2010. Pod koniec 2011 roku, dokladnie na poczatku grudnia wrocilam do Stanow, znalazlam prace, urodzilam dziecko, zlozylam aplikacje na meza. Od grudnia 2011 roku pracuje nieprzerwalnie. Moj affidavit of support bedzie niewystarczajacy jesli pokaze im rozliczenie z ostatnich trzech lat, w czym w roku 2011 zarobilam tylko 4 tys.

Rok 2009 rozliczylam sie sama (ale na dochodach widnialam jako z bylym mezem)

Rok 2010 rozliczylam sie sama, srednia dochodu $25 tys

Rok 2011 rozliczylam sie sama, dochody wyniosly tylko $4 tys ze wzgledu na pobyt w Polsce

Rok 2012 musze jeszcze poczekac do nowego roku zeby sie rozliczyc.

Czytalam poprzednie posty i (nie pamietam nicka) napisala ze zamiast rozliczenia wyslala kopie czekow. Ja niestety polowe czekow z pracy mam ze soba w PL a polowe zostawilam w Stanach. Czy takowe czeki moge wydrukowac ze statementu bankowego? I czy w mojej sytuacji warto jest postarac sie o dodatkowego sponsora zamiast czekac na odpowiedz z NVC? Obecnie jestem oddelegowana z pracy w Stanach i pracuje z Polski zeby poczekac na wize meza.

Prosze o jakiekolwiek porady i dzieki Bogu za to forum.

Link to comment
Share on other sites

Czytalam poprzednie posty i (nie pamietam nicka) napisala ze zamiast rozliczenia wyslala kopie czekow.

Nie ma takiej mozliwosci aby zamiast rozliczenia wysllac kopie czekow. Kopie czekow mozna wyslac zamiast listu od pracodawcy to jest tzw. weryfikacja zatrudnienia. Rozliczenie jest pierwszym wymogiem.

Tutaj masz o tym ze strony USCIS:

All sponsors must submit the following documentation with their I-864:

  • Proof of current employment or self employment
  • A photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of a photocopy or an Internal Revenue Service-issued transcript of your complete Federal income tax return for your most recent tax year, or an explanation if it is not submitted. Your W-2s and/or 1099 forms may also be required, see the I-864 instructions for details.

Ja niestety polowe czekow z pracy mam ze soba w PL a polowe zostawilam w Stanach. Czy takowe czeki moge wydrukowac ze statementu bankowego?

Nie. To co chcesz zrobic i tak nie ma szans na przejscie.

I czy w mojej sytuacji warto jest postarac sie o dodatkowego sponsora zamiast czekac na odpowiedz z NVC?

Odpowiedz z NVC bedzie taka, ze nie spelniasz wymogow i zazycza sobie joint sponsor. Tyle, ze teraz sama powinnas czekac na odpowiedz z NVC tak czy inaczej.

Obecnie jestem oddelegowana z pracy w Stanach i pracuje z Polski zeby poczekac na wize meza.

Prosze o jakiekolwiek porady i dzieki Bogu za to forum.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.
×
×
  • Create New...