Skocz do zawartości

Studia Na J1?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jestem zdziwiony ale dowiedziałem się, że ubiegając się o studiowanie na Uniwersytecie w USA moża ich poprosić o wypełnienie wniosku na wize J1 i na tej wizie można studiować. Czy to prawda?

dzordzyk http://www.youtube.com/user/dzordzyk7?feature=watch który robi tam doktorat tak właśnie wyjechał tak mi napisał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc trochę niezręcznie mi o tym pisać ponieważ on nie wie ze ja ten wątek zalozylem ale w sumie ujawnil to w swoich filmach to napiszę ze studiuje na Emory w Atlancie. Studiuje doktorat z Computer Science.

A co do reszty co szkoła daje aby wizę otrzymać to nie wiem. Napisałem do dzordzyka prywatną wiadomosc to mi odpisał:

"Dostaniesz dokumenty od uczelni, jedziesz do konsulatu i masz wizę. Ja nic nie musiałem załatwiać, żeby dostać wizę J - napisałem do nich, że potrzebuję taką i tyle. Dla nich to tylko wystawienie innego dokumentu niż na F, więc nie jest to problem.

Jeśli dostaniesz się na studia, to uczelnia zacznie załatwiać formalności, dostajesz papiery i jedziesz z nimi do konsulatu."

O tym ze j1 jest to work i travek i au-pair to akurat wiem. Ale nie mialem pojęcia ze mozna na ten wizie studiować. Jezeli by tak było to byłaby dla mnie kapitalna wiadomosc bo wtedy moja zona mogłaby na wizie j2 pracowac (tak wiem o formalnosciach i ze nie zawsze się godzą).

Dlatego potrzebuję potwierdzenia ze faktycznie to jest mozliwe bo szczerze mówiąc dopiero od niego się tego dowiaduję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszą na stronie rządowej wygląda na to, że na J-1 można studiować tylko jako student z wymiany:

http://j1visa.state....versity-student

Czyli umowa między krajem ojczystym a USA, finansowanie z rządu lub innej instytucji (nie z własnych funduszy) i max 24 miesiące.

A tu masz listę programów możliwych na wizie J-1:

http://j1visa.state.gov/programs

Ten cały dzordzyk (drożdżyk) to jakiś niezły agent. Widziałem jego kanał i na początki mnie zainteresował, ale potem okazało się że gada o samych pierdołach. To samo co do pytań w komentarzach. Na pytania typu "a jakiego koloru są samochody w USA" chętnie odpowiada ale jak mu zadałem kilka pytań o sprawy wizowe, aplikacje na studia czy finansowanie to się nie odezwał... Może gość sam nie wie co robi i jest na nieodpowiedniej wizie. Jak twierdzi, że napisał im że potrzebuje J-1 to mu taką wystawili, ale na jakiej podstawie on uważa że potrzebuje J-1 a nie F?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem na tej rządowej stronie małą wzmiankę na dole:

University/college students may engage in degree-granting programs until completion or non-degree granting programs for no more than 24 months.

Więc już sam nie wiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie. Ja też zgłupiałem.

A co do "agenta" to podam Ci c4r0 lepszą "agentkę". http://www.youtube.com/watch?v=6lO3o4mooTM&hd=1 Przyznam, że jak po raz pierwszy ją zobaczyłem to pomyślałem "sympatyczna osoba i chce pomagać innym" ale jak obejrzałem jej filmik i usłyszałem jakie ona tam głupoty wygaduje, jak oszukuje Polaków i jak jeszcze chamsko odpowiada w komentarzach to miałem ochotę palnąc ją w łeb bejzbolem.

Oglądajcie od 7 minuty do końca. W skrócie ten uważa, że po 5 latach bycia studentem w stanach można się starać o zieloną kartę i ona twierdzi, że ona tak dostała. A oto najlepsze komentarz pod filmem

  • najpierw sie ###### doucz, a potem mów co i jak. Gratuluje, jesli po 4 latach koledżu można dostać green card to jade tam jutro na wize studencka. Poczytaj troche najpierw co to jest zielona katrta i jak ją zdobyc.
    Piotr Biber 8 mies. temu
  • powiedziala ze mozna sie starac o zielona karte a nie ze sie ja dostaje,to jest roznica,sluchaj dokladnie i potem krytykuj
    tomeksnioch w odpowiedzi do: Piotr Biber 7 mies. temu
  • Kultury czlowieku to raz,a dwa-przyjedz,pozyj i poczytaj o prawach na miejscu w USA.
    Po 4-5 latach mozesz starac sie o zielona karte,kiedy np chcesz isc uczyc sie dalej na uniwerku.
    xbebe18 w odpowiedzi do: Piotr Biber 8 mies. temu 5 pixel-vfl3z5WfW.gif
  • Daj podstawe prawną. Ja nic takiego nie znalazłem. Najpierw zapytaj kogoś, kto ma jakies pojęcie o temacie (patrz prawnik), a potem uskuteczniaj swoje wynurzenia intelektualne. jeśli juz cos to podchodź do tematu merytorycznie. Jakby było tak jak mówisz to mnustwo osób by z tego korzystało.
    Piotr Biber w odpowiedzi do: xbebe18 8 mies. temu
  • Pewnie,ze by korzystalo,ale nie krzysta bo nauka na uniwerku jest niezwykle droga opcja,a dwa to to,ze zielona karte na podstawie "chce zostac,uczyc sie bo mam tu wieksze mozliwosci" nie jest przyznawane zbyt czesto. Prawnikow mam dwoch w rodzinie-koncze zatem "dyskusje".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...