Skocz do zawartości

Studia Na J1?


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra już wszystko jasne http://www.yale.edu/oiss/immigration/common/vs/index.html

To be eligible for the J-1 student visa a substantial portion of your financial support must be from a scholarship, fellowship or assistantship from an external funding source, for example Yale University, the Rotary Foundation, NATO, your home government or a corporate sponsor. Students with only personal or family funding are NOT eligible for J-1 status.

To by się zgadzało bo dzordzyk ma właśnie studia finansowane ze stypendium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Z tego co wiem Fulbright też jest na J-1. Nie jestem pewien ale w przypadku studiowania na J-1 zamiast F-1 może działać tzw. "two year rule", czyli praktycznie niemożliwość zostania w USA po programie (trzeba odsiedzieć dwa lata w swoim ojczystym kraju [nie tylko poza USA, ale w ojczystym kraju] żeby starać się o ponowny wjazd). To jest trochę bez sensu, jeśli by się chciało zostać na uniwersytecie (PhD, postdoc itp) albo wykorzystać nabyte w czasie studiów kontakty i znaleźć pracę w USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na J-1 podejrzewam, że z pracą w czasie studiów też jest łatwiej. Na F-1 można ubiegać się o pozwolenie na pracę poza kampusem na pół etatu (max 20h tygodniowo) po pierwszym roku studiów. Nie wiem jak jest na J-1 jeśli ma się status studenta full time, ale ta wiza zasadniczo może pozwalać na pełnoetatową pracę w jakiejś firmie (co chyba każdy wie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...