Skocz do zawartości

Polka Zatrzymana Na Jfk


sly6

Rekomendowane odpowiedzi

Mozliwe jest wszystko ale wiesz co sie stanie jak to wyjdzie ze ktos GC nie powienien dostac?komus sie GC odbierze lub tez obywatelstwo

Bo to ze ktos dostal wize,ma GC niczego nie oznacza ..

Pamietam ktos tutaj pisal ,chyba Karina ze urzednik,urzad moze sie pomylic ale jak dojda co do czego to nie bedzie ze wydali wize,dali GC,poprostu zabiora,nie wpuszcza kogos ,jak w tym przypadku ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku tego roku odnotowano w sumie 214 deportacji polskich obywateli, licząc zarówno osoby aresztowane za złamanie prawa w Stanach Zjednoczonych, jak i zatrzymane na lotnisku i odesłane do kraju. Ostatni przypadek zatrzymania i zawrócenia z lotniska polskiego obywatela miał miejsce w połowie września.

Czy ja dobrze rozumiem? Od połowy września wszyscy Polacy, którzy przylecieli do USA zostali wpuszczeni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozytywnym aspektem tego artykułu jest informacja, iz odnotowano jedynie 214 przypadków odmów wjazdu i deportacji ob RP w tym roku.

Mam nadzieję (wiem wiem nadzieja matką.....), że w przypadku objęcia RP programem Visa Waiver, w euforycznym komunikacie, który będzie podawany w każdym programie informacyjnym, znajdą sie też informacje o warunkach wjazdu oraz zostanie podkreślone, że konieczność ubiegania sie o promesę wizową została zniesiona jedynie w stosunku do wjazdów turystycznych... tak aby utrzymać a nawet zmniejszyć ten niewielki promil negatywnych decyzji w stosunku do ob. RP przekracających granicę USA.

@mikun - Tak jak już pisałem w innym miejscu - Amerykanie zbieraja dane API/PNR zarówno na wlot jak i na wylot z kraju (a także z samolotów przelatujących NAD ich terytorium), a niedługo ich system entry/exit będzie skonsolidowany z kanadyjskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mikun - Tak jak już pisałem w innym miejscu - Amerykanie zbieraja dane API/PNR zarówno na wlot jak i na wylot z kraju (a także z samolotów przelatujących NAD ich terytorium), a niedługo ich system entry/exit będzie skonsolidowany z kanadyjskim.

No tak ale rozumiem ze nie ma szans zebym jakos nie zostal odnotowany ze wyleciałem jak branka byla zamknieta i ponownie jakos w biegu mnie odprawili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale rozumiem ze nie ma szans zebym jakos nie zostal odnotowany ze wyleciałem jak branka byla zamknieta i ponownie jakos w biegu mnie odprawili

Jeśli wszedłeś na pokład samolotu, a pracownik terminala/przedstawiciel linii lotniczych "wprowadził" Cię do systemu (musi to zrobić z różnych względów) - to Twoje dane zostały przetransmitowane tam gdzie miały trafić. Jeśli masz kartę na której zbierasz punkty za latanie ( np. Miles&More czy FlyBlue) - to powinny byc na niej punkty za Twoją podróż = zostałeś wprowadzony do systemu (pod warunkiem, że przy kupnie biletu ją pokazałeś ;-))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale rozumiem ze nie ma szans zebym jakos nie zostal odnotowany ze wyleciałem jak branka byla zamknieta i ponownie jakos w biegu mnie odprawili

Lista pasazerow jest wystarczajaca, dlatego juz od dluzszego czasu nikt sie nie czepia, ze ktos nie oddal I-94, bo jak chca to sobie dokladnie sprawdza kiedy i jakimi liniami wyleciales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...