Skocz do zawartości

Odmowa Wydania Wizy


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

moja sprawa wygląda następująco:

jestem architektem, mam pracę (na etacie) , mam dom, mam rodziców... chciałam jechać do USA odwiedzić bliskiego znajomego i jego rodzinę. Uparciuch wpisał w zaproszeniu, że jestem kuzynką, więc i ja w DS160 wpisałam, że jest kuzynem. Na rozmowie padło kilka krótkich pytań:

1. czym się zajmuję? - architekt

2. kim jest P.R.? - kuzynem

3. czym się zajmuje kuzyn - jeździ truckiem po USA

4. czy widziałam kiedykolwiek kuzyna? - zgodnie z prawdą NIE, widziałam tylko jego córkę która była na wakacjach w zeszłym roku w Pl i jakiś czas u mnie przebywała (to głupie ale nie chciałam kłamać, on ma 50 laty ja 30, wyjechał z Pl jak miałam 10 lat. Oczywiście widziałam go gadamy dzięki internetowi ale dla mnie nie o to pytał się urzędnik).

5. jaki jest cel mojej podróży? - turystyczny

6. co będę robiła w USA? - pojadę na Florydę na wakacje z jego rodziną, albo pojadę ze wschodu na zachód truckiem( jest z IL)

7. do kiedy mam umowę o pracę? - 2016r

8. jak długo będzie pani w USA? - 3-4 tyg.

KONIEC, ODMOWA, DZIĘKUJEMY (oczywiście par. 214b)

We wniosku chyba wpisałam 3-4 miesiące... tak coś kolebie mi się w głowie, choć wcale nie chciałam tak długo być, ale to nie ma znaczenia teraz.

Chciałam dowiedzieć się, czy jeżeli umowę o prace będę miała na czas nieokreślony, jeżeli "KUZYN" przyjedzie mnie odwiedzić i z czystym sumieniem będę mogła powiedzieć, że go widziałam, jeżeli nie popełnię takiego babola jak 3-4 m-ce, jest szansa na dostanie wizy B2. Chciałabym się starać na początku 2014r a rozmowę miałam 2.08br, więc jakby nie ma tego magicznego odstępu 1 roku. Wiem, że można się starać w każdej chwili ale bardziej mi chodzi o praktykę. Moja sytuacja się zmieni, ale czy o to właśnie chodziło panu z okienka?

Ważną informacja jest chyba to, że:

1. P. ma obywatelstwo USA legalnie. Jest tam od 20 lat z całą rodziną (bodajże jego babka była Amerykanką).

2. Ja nie mam ani męża ani dzieci

3. ojciec P. był przyjacielem mojego dziadka.

Czy mogę w kolejnym wniosku zmienić wpis, że to nie kuzyn a znajomy?

Czy istnieje jakieś archiwum wniosków? Chciałabym sprawdzić czy faktycznie popełniłam ten błąd z długością pobytu.

Z góry dziękuję serdecznie za odpowiedzi.

Życzę miłego weekendu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

laosa a jak ktos powie kuzyn a potem przyjacielem to jak bedziesz widziala taka osobe,uwierzysz mu w kolejne odpowiedzi ;) malo jest osob ktore potem wierza,ufaja w kolejne Twoje odpowiedzi

Nie wykluczone ze za to dostalas odmowe ze moze to byl kuzyn a moze nie

Kolejna sprawa to jak pokazesz taka umowe bez pytania?jedynie mozesz powiedziec

jak widzisz to sie odbywa wszystko na odpowiedziach i Twoim zachowaniu.

Szkoda ze wczesniej nie zadalas pytania,nie spytalas sie to moze dalo by sie cos zrobic z tym kuzynem.

Tak samo z data pobytu..Mowisz jedno a piszesz cos innego..To jest kolejny blad..

co do samej umowy to moze miec teraz znaczenie i czasami ma :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

laosa a jak ktos powie kuzyn a potem przyjacielem to jak bedziesz widziala taka osobe,uwierzysz mu w kolejne odpowiedzi ;) malo jest osob ktore potem wierza,ufaja w kolejne Twoje odpowiedzi

Nie wykluczone ze za to dostalas odmowe ze moze to byl kuzyn a moze nie

Kolejna sprawa to jak pokazesz taka umowe bez pytania?jedynie mozesz powiedziec

jak widzisz to sie odbywa wszystko na odpowiedziach i Twoim zachowaniu.

Szkoda ze wczesniej nie zadalas pytania,nie spytalas sie to moze dalo by sie cos zrobic z tym kuzynem.

Tak samo z data pobytu..Mowisz jedno a piszesz cos innego..To jest kolejny blad..

co do samej umowy to moze miec teraz znaczenie i czasami ma :)

Tak, masz absolutną rację...ech, no ale nie ma co teraz nad rozlanym mlekiem, trzeba się w garść zebrać.

A wiesz co z tym archiwum? czy gdzieś mogę odkopać ten swój wniosek, no i termin...Jak Twoim zdaniem ma się sytuacja? Czy te niespełna pół roku między kolejnym składaniem wniosku ma jakiś negatywny wpływ?

Pewnie pytają na kolejnym spotkaniu co się zmieniło od ostatniej sytuacji.

Pozdrawiam l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje ze nie nalezy plakac ale nalezy pomyslec nad tym na przyszlosc :) komus powiedziec.

Pytasz sie o archwium ,przed rozmowa mozna wejsc na swoje konto i mozna wydrukowac wniosek ponownie a jak jest po rozmowie to nie wiem,sprawdz :)

Negatywnie moze byc wtedy jak bedziesz nadal cos robila co nie bedzie jasne ;) jak np z tymi datami :)

ps co do dat to pamietaj ze pracujesz :) i powinnas miec mocne argumenty dlaczego lecisz na okres 4 miesiecy jak padnie takie pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, bardzo serdecznie dziękuję za pomoc.

A z tymi datami to 4 m-ce były pomyłką, chciałam na 4 tyg (..z czasem gdzieś usłyszałam "weeks" i pomyślałam, że zaznaczyłam months.. stąd domniemam, że popełniłam taki błąd we wniosku- nie ważne)

Po rozmowie nie można wejść już w swój wniosek... tylko na te jedną stronę potwierdzającą, może ktoś zna jakiś "chwyt" ;)

Jeszcze raz dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc, dzisiaj dostałam odnowe wydania wizy, uzasadnienie to niewystarczające kryteria do uzywkaia wizy turystycznej. Nie wiem dlaczego tak się stało, rozmowa przebiegała w sumie okej, konsul tez okej. Powiedzialam ze chce w grudniu odwiedzic mojego chlopaka, ktory doslownie 3 godziny temu wyjechal do usa po 3 miesiecznym pobycie w polsce. Powiedziałam ze chcialabym zobaczyc jak mieszka, poznac jego rodzine, spedzic z nimi swieta a przy okazji poznac kulture i szlifować angielski gdyz zostalam przyjeta na 1 rok filologi angielskiej. Konsul skupił sie glownie na moim chlopaku, pytal co robi, ile tu byl, kiedy ostatni raz go widzialam. zadal jedno pytanie o szkole, kto finansuje podroz, gdzie sie zatrzymam, i o moich rodzicow (gdzie pracują). Wszystko szlo okej i wskazywało na to ze konsul jest na 'tak'. Niestety za chwile grzecznie mi powiedział ze niestety nie otrzymuje wizy i dal mi papier z ww uzasadnieniem (wg mnie to G... uzasadnienie). Nie bardzo to rozumiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...