Skocz do zawartości

Ja Zona I 2 Dzieci Chcemy Przeniesc Sie Do Usa Start Na Wizie Turystycznej Ale Z Pieniedzmi


maniek75

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Pytanie jak w temacie. Ja i żona chcemy przenieść sie z dziećmi(4 i 12 lat) do stanów, bylismy już kiedyś z żoną nie mając dzieci na turystycznej kiedy moj ojciec nie miał jeszcze obywatelstwa i wrocilismy legalnie (dziwne? wiem).

Teraz po latach ojciec ma paszport USA a my chcemy przeniesc sie do USA z jego pomocą lub nie. Mamy tu mieszkanie,samochód i beznadziejne stałe prace, nic nas tu nie trzyma, córka marzy o wyjezdzie.

Jakie wybrać rozwiązanie aby gładko przenieść się na tamten grunt.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 118
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Jeśli myślicie o legalnym wyjeździe, to ojciec może Was sponsorować.

W tej chwili oczekiwanie w tej kategorii (F3 - Married Sons and Daughters of U.S. Citizens) to jakieś 10 lat.

http://travel.state....letin_5834.html

Nie jestem pewna, czy w przypadku tej kategorii wiek Waszych dzieci zostaje "zamrożony", bo jeśli nie, to w chwili kiedy (ewentualnie) Wasza priority date będzie aktualna, to Wasze dzieci nie będą mogły już z Wami wyjechać, bo "wyrosną" z tej petycji. Ale może niech w tym temacie wypowie się ktoś bardziej zorientowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli myślicie o legalnym wyjeździe, to ojciec może Was sponsorować.

W tej chwili oczekiwanie w tej kategorii (F3 - Married Sons and Daughters of U.S. Citizens) to jakieś 10 lat.

http://travel.state....letin_5834.html

Nie jestem pewna, czy w przypadku tej kategorii wiek Waszych dzieci zostaje "zamrożony", bo jeśli nie, to w chwili kiedy (ewentualnie) Wasza priority date będzie aktualna, to Wasze dzieci nie będą mogły już z Wami wyjechać, bo "wyrosną" z tej petycji. Ale może niech w tym temacie wypowie się ktoś bardziej zorientowany.

Czekanie 10 lat w Polsce odpada definitywnie, nie ma czasu. Kolejne 10 lat dla rodzinki w tym piekiełku ? thanks so much ; ) mamy mozliwosc przeniesienia sie z wlasnym budzetem ze tak powiem ; )

Czy to ze ojciec ma paszport moze pomoc w otrzymaniu wizy turystycznej i ze powrocilismy legalnie kiedys ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca chodzi o przeniesienie się z własnym budżetem lub bez.

Jeśli myslicie o legalnej emigracji, to nie macie innego wyjścia (no, chyba że sponsorowanie pracownicze, które może być wstępem do wyjazdu na stałe).

Paszport ojca może mieć raczej wpływ negatywny (bo zajdzie obawa, że tam zostaniecie - co - jak wynika z Twojego postu - jest Waszym celem), ale nie musi. Nie wiem, co rozumiesz przez powrót legalny z wizy turystycznej, bo nie wiem, czy da się powrócić nielegalnie. Rozumiem, że chodzi Ci o powrót w terminie i to, że nie przesiedzieliście wizy... To Wam może pomóc.

Jeśli więc pociąga Was życie na nielegalu i taką przyszłość chcecie zaserwować dzieciom, to nikt Wam tego nie zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie, prosze o praktyczne rady . Kiedy bylem w latach 90-tych za pieniadze mozna bylo wszystko, ale bylismy mlodzi i glupi.

Teraz mamy razem rodzine i jakies pieniazki, niepodoba sie nam zycie w Polsce i marzy nam sie przeniesienie do USA z dziecmi.

Niestety pierwsza furtka to wiza turystyczna i kluczowe pytanie jest takie czy dzisiaj np. w NY pojawiajac sie z pewnym budzetem finansowym da sie zalatwic pewne formalnosci aby moc poslac dzieci do szkoly, wynajac mieszkanie i kupic samochod ? lub nawet kupic mieszkanie ?

Brzmi to troszke niesamowicie, ale nie chcemy tam jechac po dolary ale po styl zycia po prostu, tu juz siebie nie widzimy, poki cos jeszcze mamy (finansowo) .

dzieki za wszelkie odpowiedzi i prosze nie umoralniac lecz podzielic sie wiedza praktyczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiza turystyczna - swietny wybor. Bedziecie mogli pojezdzic, pozwiedzac usa, jak dobrxe pojdzie to nawet pół roku. Pozniej niestety trzeba bedzie wrocic...

A tak serio to nie robcie dzieciom krzywdy przyjezdzajac to na wizie turystycznej i siedzac nielegalnie.

Pozostaje wam loteria i tylko to na dobra sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego pytania... Czy Ty myślisz, że za pieniądze kupisz sobie legalny pobyt?

To powodzenia.

Gdyby to było takie proste, to nie siedziałoby tam tylu nielegalnych...

A na tym forum raczej nikt Ci nie da wskazówek, jak łamać prawo. Chcesz się w to pakować, to się pakuj, skoro uważasz, że ja przesadzam...

EDIT: Połączyłam oba tematy, ponieważ dotyczą tej samej kwestii - wyjazdu do Stanów na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy majac pieniazki w stanach trzeba tam byc caly czas nielegalnie ? ; )

A istnieje wiza dla ludzi z kasą? Jeszcze o takiej nie słyszałam. Nie słyszałam też o tym, żebyś mogl sobie legalny pobyt w Stanach wykupić.

No, chyba, że masz ponad 500 tysięcy $ na własny biznes w USA, który zapewni miejsca pracy dla obywateli, to wtedy może da sie cos zrobic.

Tak swoją drogą, ja bym się nigdy na pobyt nielegalny (czyli na przesiedzenie wizy turystycznej) nie zdecydowała i o tym dlaczego było chyba milion rozmów na forum już.No, ale to ja. Ty rob co ci sie tam podoba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A istnieje wiza dla ludzi z kasą? Jeszcze o takiej nie słyszałam. Nie słyszałam też o tym, żebyś mogl sobie legalny pobyt w Stanach wykupić.

No, chyba, że masz ponad 500 tysięcy $ na własny biznes w USA, który zapewni miejsca pracy dla obywateli, to wtedy może da sie cos zrobic.

Tak swoją drogą, ja bym się nigdy na pobyt nielegalny (czyli na przesiedzenie wizy turystycznej) nie zdecydowała i o tym dlaczego było chyba milion rozmów na forum już.No, ale to ja. Ty rob co ci sie tam podoba ;)

To chyba trafilem na forum Platformy Obywatelskiej, bo USA zbudowali tacy jak ja i mieszka tam dziesiatki tysiecy nielegalnych rodzin.

Nie rozumiem Twojego pytania... Czy Ty myślisz, że za pieniądze kupisz sobie legalny pobyt?

To powodzenia.

Gdyby to było takie proste, to nie siedziałoby tam tylu nielegalnych...

A na tym forum raczej nikt Ci nie da wskazówek, jak łamać prawo. Chcesz się w to pakować, to się pakuj, skoro uważasz, że ja przesadzam...

EDIT: Połączyłam oba tematy, ponieważ dotyczą tej samej kwestii - wyjazdu do Stanów na stałe.

juz cie prosilem o nieodpowiadanie bo to w ambasadzie sie dowiem

mozesz usunac ten temat, poszukam tu praktyczniejszych osob, tylko nie psuj mi watkow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...