Skocz do zawartości

Wiza Do Usa - Mieszkamy W Dubline, Irlandia. Jak Zaczac?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Razem z dziewczyna chcielibysmy wabrac sie do USA na 1-2 tygodnie w okolicach czerwca,lipca 2013. Obje pracujemy i studiujemy w Irlandii. Ja koncze jeden kierunek i bede zaczynal kolejny we wrzesniu (czy takie cos moze pomoc przy deklarowaniu czegos co nas trzyma w Europie ?). Ja tutaj jestem ok 6 lat, ona 3.

Moje pytanie jest takie, jak sie do tego zabrac? Znajomy z pracy mowil ze on tylko musial wypelnic ESTA( no ale on jest z Irlandii Pln, to pewnie inne ma procedury niz polacy). Czy moge sie z konsulem USA w Dublinie umowic czy to musi byc w Polsce? No i o jaka wize musimy sie starac, jaki kod tej wizy? ( dodam ze plan jest taki ze chcemy sie wybrac narazie tylko na 1-2 tygodnie, zobaczyc jak jest no i pozniej raz na kilka miesiecy poleciec sobie tylko na kilka dni, np na 3 dniowe zakupy swiatecze albo jakis mecz NBA. Takze najlepsza opjca, jak jest taka, bylo by wiza taka zeby nie bylo trzeba za kazdym razem przechodzic przez duza ilosc procedur). Na stronach ambasady czy to w Polsce czy w Dublinie nie moglem znazlezc nic takiego co by mi wyjasnilo moje pytania.

A i jeszcze jedno, mam rodzine w USA no ale nie planujemy ich odwiedzic w trakcie pierwszej wizyty, dopiero w trakcie nastepnej. Czy oni moga jakos pomoc, czy wspomnienie o nich moze tylko zaszkodic?

Z gory dziekuje za jakakolwiek pomoc, linki, cos z wlasnego doswiadczenia itp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Dzieki lochraven i sly6 za podpowiedzi i sugestie.

A nie wiecie moze czy jak juz aplikuje i dostane odpowiedz na tak, ile taki wniosek jest wazny? Bo chcemy zrobic tak ze jak juz dostaniemy te pozwolenie to wtedy chcemy sobie wszystko zorganizowac( lot, hotel, jakies tam dzienne wejsciowki do atrakcji itp) i nie wiemy ile mamy czasu na to?

A co do rodziny to jest tak ze 40 lat juz tam, wszystko jest legalnie itd ;)

Jeszcze raz dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w Irlandii od 8 lat a starałem sie o wizę w Warszawie. Nie było problemów i wielu pytań. Nie wiem jak patrzą w Dublinie na Polaków ale w Warszaiwie pani konsul była bardzo miła. Żadnych papierów nie chcieli ( a mialem cala teczke ) tylko po chwili gdy zobaczyła ze mieszkam w IE zaczęła rozmawiać po angielsku... chyba chciała mnie sprawdzić ;)

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wybieramy sie z zona do dublina w celu uzyskania wizy do USA. Juz prawie wszystkie dokumenty przygotowane ,aplikacje wypelnione itd. Ale caly czas nie daje mi spac jedna rzecz ,a mianowicie statement z banku . Gromadzimy swoje oszczednosci w banku w polsce I teraz pytanie czy takoby statement z polskiego banku wchodzi W gre ? Lub jaka kwota w ostatecznosci powinna widniec w tutejszym banku z gory dzieki za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...