Skocz do zawartości

Studia W Usa A Zaoczne?


Rekomendowane odpowiedzi

Hej i witam wszystkich,

mam takie pytanie dot. studiów w USA. Mój kolega dostał stypendium 5-letnie na uniwerytecie, ale chyba jest to prywatny uniwersytet. niemniej jednak fajna sprawa i tak się nad tym zastanawiałem. sam aktualnie studiuję zaocznie kierunek ścisły, nie jest źle, choć wiem że lepsze warunki byłyby za wielką wodą. również pracuję. moje pytania są takie:

-czy jest w ogóle szansa? studiując zaocznie? że np. uznają mi 1 rok stąd i mógłbym być na drugim roku?

-jak wygląda sprawa z takimi stypendiami? domyślam się, że są tylko dla najlepszych z najlepszych, ale np. zdany TOEFL, jakieś listy referencyjne od profesorów stąd, zrealizowane projekty, fakt że pracuję, mogą zwiększyć szanse na takie studiowanie?

Pytam tak w sumie z ciekawości, bo mega ciśnienia na studia w USA nie mam. Wiem, że jeśli będę się dobrze (sam!) realizował tutaj to może kiedyś pojadę tam już w celach turystycznych/do pracy :) Aha, interesuje mnie również Kanada.

Dzięki za wszystkie odpowiedzi i życzę wesołych świąt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stypendia dla studentow miedzynarodowych - to jest ciezka sprawa. Jest ich malo, i przewaznie w bardziej elitarnych prywatnych uniwestytetach/college'ach. Trzeba byc naprawde swietnym kandydatem zeby je dostac. Niestety, w twoim wypadku (po roku studiow) bedziesz uwazany jako 'transfer student' a prawie nie ma funduszy dla takich. W kazdym razie, zeby miec w ogole szanse na stypendium musisz miec bardzo dobre stopnie, bardzo wysokie wyniki na wszystkich egzaminach SAT, i nieprzecietne dokonania poza szkola - nagrody krajowe/miedzynarodowe, olympiady, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...