Skocz do zawartości

Mastercard W Usa


idaho

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Jestem posiadaczem karty kredytowej Mastercard i niedługo wybieram się do USA. Rozmawiałem z koleżanką,która twierdziła,że podczas pobytu terminale kart kredytowych miały problem z obsługą tych kart. Czy ktoś z Was miał podobny problem, jeśli problem jest dość częsty wymienię na Visa.

p.s Nie jestem pracownikiem banku :),ani koleżanka też nie ! :)

Aha i pytanie drugie:

Kartę Mastercard wyrobiłem, bo podobno w Europie jest korzystniejszy przelicznik,w USA podobno Visa- pamiętam jak wspominała babka w banku kiedy wyrabiałem kartę parę ładnych lat temu. Orientuje się ktoś, w czym tkwi szczegół?

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wydaje, ze OP chodzi o walute, w ktorej jego karta jest rozliczana przy transakcjach miedzynarodowych. Duzo bankow oferuje karty np. tylko z przeliczeniem w EUR. To powoduje, ze transakcje w USD sa najpierw przeliczane po EUR, a nastepnie na PLN, co jest bardzo niekorzystne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercard jest europejskim systemem platniczym. Dlatego w USA zawsze ciut korzystniej bedzie poslugiwac sie systemem amerykanskim czyli VISA. Wynika to ze zwyczaju ze transakcja zawsze musi przeplynac przez kraj w ktorego walucie konkretny system jest rozliczany.

Jesli placimy polska karta VISA np. w Austrii to transakcja MUSI obowiazkowo "zahaczyc" (przeplynac) przez kraj macierzysty $$ czyli USA. Takie krazenie pieniadza zawsze bedzie kosztowac kilka centow lub jego ulamek wiecej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mastercard jest europejskim systemem platniczym. Dlatego w USA zawsze ciut korzystniej bedzie poslugiwac sie systemem amerykanskim czyli VISA. Wynika to ze zwyczaju ze transakcja zawsze musi przeplynac przez kraj w ktorego walucie konkretny system jest rozliczany.

Jesli placimy polska karta VISA np. w Austrii to transakcja MUSI obowiazkowo "zahaczyc" (przeplynac) przez kraj macierzysty $$ czyli USA. Takie krazenie pieniadza zawsze bedzie kosztowac kilka centow lub jego ulamek wiecej.

Z punktu widzenia klienta jednak nie ma to znaczenia. Klient w banku widzi:

a) walute rozliczenia transakcji miedzynarodowych

B) kurs waluty w banku

c) ew. prowizja za platnosci karta za granica

i na podstawie tego moze stwierdzic ile kasy wyda. To, ze/czy VISA przechodzi przez USA i $$ to akurat klienta nie interesuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MasterCard jest tak samo amerykanski jak Visa zrodlo: http://en.wikipedia.org/wiki/MasterCard

A to mylne przekonanie bierze sie z tego, ze MC wykupil/polaczyl sie na rynku EU z innymi lokalnymi graczami systemow platniczych i przez jakis czas byl znany na rynku europejskim jako EuroCard. W USA MC dziala na identycznych zasadch jak VISA, ale karty z Europy maja troche inna specyfike.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia klienta jednak nie ma to znaczenia. Klient w banku widzi:

a) walute rozliczenia transakcji miedzynarodowych

B) kurs waluty w banku

c) ew. prowizja za platnosci karta za granica

i na podstawie tego moze stwierdzic ile kasy wyda. To, ze/czy VISA przechodzi przez USA i $$ to akurat klienta nie interesuje...

Otoz interesuje. Kiedys, mieszkajac jeszcze w Polsce, bedac w Czechach dla zabawy pobralem z bankomatu 100 koron uzywajac karty MC a za chwile tyle samo za pomoca karty Visa. Wieksze obciazenie z konta bylo od Visy. Dodam ze obydwie karty byly z tego samego banku (City HAndlowy).

Grosiki, to fakt, ale miliony skladaja sie wlasnie z groszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...