Skocz do zawartości

Mastercard W Usa


idaho

Rekomendowane odpowiedzi

@idaho - nie baw się w żadne transakcje typu używanie PL karty debetowej/kredytowej (do ROR) w USA!!!

Idź do banku, w którym masz ROR i otwórz konto walutowe w USD!

Oto moja rada (z własnego doświadczenia):

1. Otworzyć konto walutowe.

2. Wymienić PLN na USD w jednym z kantorów internetowych (transakcja trwa do 24h)

3. Zakupione dolary wpłacić na konto walutowe.

4. Lecieć do USA i przy płaceniu używać karty z konta walutowego.

Ja miałem swego czasu konto walutowe z BZWBK. 0zł na transakcje kartą, 0zł opłat za kartę i konto w pierwszym roku. Wypłata z bankomatu 1.5USD - max. $800 jednorazowo (lub $600 w przypadku niektórych banków).

5. Jeśli jest to wycieczka jednorazowa, po powrocie do kraju idź do banku i zamknij konto walutowe nawet jeśli jest darmowe. Banki mają to do siebie, że po upływie pierwszych 12 miesięcy zaczną Ci naliczać jakieś bzdurne opłaty.

Tym sposobem unikniesz przewalutowania przez bank = zaoszczędzisz sporo kasy.

ps.

Z Mastercard nie powinno być żadnych problemów. Mi nigdy się nie zdarzyło by karta została odrzucona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otoz interesuje. Kiedys, mieszkajac jeszcze w Polsce, bedac w Czechach dla zabawy pobralem z bankomatu 100 koron uzywajac karty MC a za chwile tyle samo za pomoca karty Visa. Wieksze obciazenie z konta bylo od Visy. Dodam ze obydwie karty byly z tego samego banku (City HAndlowy).

To, ze karty sa z tego samego banku nie oznacza, ze bank rozlicza je w tej samej walucie. Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze MC byla rozliczana w EUR a Visa w USD. A zatem nie dziwi, ze za transakcje Visa dostalesz bardziej po kieszeni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z punktu widzenia klienta jednak nie ma to znaczenia. Klient w banku widzi:

a) walute rozliczenia transakcji miedzynarodowych

B) kurs waluty w banku

To, ze karty sa z tego samego banku nie oznacza, ze bank rozlicza je w tej samej walucie. Stawiam dolary przeciwko orzechom, ze MC byla rozliczana w EUR a Visa w USD. A zatem nie dziwi, ze za transakcje Visa dostalesz bardziej po kieszeni...

c) ew. prowizja za platnosci karta za granica

i na podstawie tego moze stwierdzic ile kasy wyda. To, ze/czy VISA przechodzi przez USA i $$ to akurat klienta nie interesuje...

no to jak wlasciwie jest?

Interesuje klienta czy nie powinno? :):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jak wlasciwie jest?

Interesuje klienta czy nie powinno? :):D

Interesowac powinno Cie czytanie ze zrozumieniem :):D

Klient idzie do banku i biorac karte wie, ze np. dostaje MasterCard rozliczana w USD, albo Vise rozliczana w EUR, albo jakakolwiek kombinacje powyzszych. To, ze transakcje Visa "ida przez USA", Nigerie czy inna Kambodze, i ze potracane tam sa $$, €, £, ¥ czy inne ¤, w ogole klienta nie musi interesowac. Klient widzi spready w banku, zna walute, w ktorej jest rozliczana karta, widzi tabele oplat i prowizji i na tej podstawie wie ile bedzie go kosztowac dana transakcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w banku ,gdzie wyrabiałem swoją MC.

I rzeczywiście jest tak,że karta MC poza strefą euro będzie przeliczana w ten sposób,że $$ na Euro i to na PLN, a karta Visa była by przeliczana w postaci $$ na PLN. Ile się traci? - tego przyznam nie wiem,Pani w banku powiedziała,że nie jest w stanie obliczyć straty przy wydatku np. 1000 $..

@Tomasz NL-dziękuje za podpowiedź z kontem walutowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj w banku ,gdzie wyrabiałem swoją MC.

I rzeczywiście jest tak,że karta MC poza strefą euro będzie przeliczana w ten sposób,że $$ na Euro i to na PLN, a karta Visa była by przeliczana w postaci $$ na PLN. Ile się traci? - tego przyznam nie wiem,Pani w banku powiedziała,że nie jest w stanie obliczyć straty przy wydatku np. 1000 $..

A to dlatego, że Pani w banku nie chciało się wziąć kursu walut z danego dnia i przeliczyć. Bierzesz kurs sprzedaży: USD do PLN, USD na EUR i EUR na PLN i patrzysz ile Cię to będzie kosztować. A widełki w bankach potrafią być spore. Oczywiście mogą dochodzić do tego opłaty z tytułu prowizji za przewalutowanie i/lub transakcję zagraniczą, które opisane są w regulaminie danych kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Mastercard z Pekao SA i nie miałam, żadnych problemów w USA. Nie wiem dokładnie jak jest przeliczana, ale wszyscy mi doradzali konto walutowe, straszyli, zeby nia nie placic etc. Placilam i tak i jestem bardzo mile zaskoczona. Kurs dolara po ktorym przeliczali byl bardzo ok, wcale nie zawyzony, zblizony wrecz do kursu NBP USD/PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiajcie sie Pani w banku ze nie chcialo sie jej policzyc - bo tego ona nie moze dokladnie zrobic.

Problem polega na tym ze placac w USD piersza wymiana na EURO nastepuje rzy wystwcy karty i dopiera ta ilosc EURO jest zmieniana w naszym banku na PLN - tak wiec pani w okienku moze tylko powiedziec ile moze skroic nas nasz bank ale nie powie ile skroja kasy wystawcy karty.

Z mojego doswiadczenia placenia kartami lepiej uzbroic sie w konto walutowe.

W grudniu mialem kilka operacji karta, przy kazdej operacji moj bank zarobil na kazdym EURO 0.20zł (dwadziescia groszy) co uwazam za przeginke.

Nie oszukujmy sie - kazde przewalutowanie jest kosztowne wiec nalezy tego unikac - tym bardziej ze obecnie chyba wszystkie banki maja w umowach ze moga rozliczac w operacje w jakims okreslonym czasie a nie w czasie operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...