Skocz do zawartości

Potrzebuje Porady Na Temat Wyjazdu Do Usa


Issley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

Pozwólcie, że opiszę swoją sytuację.

Mam 23 lata, obecnie studiuje na Uniwersytecie Łódzkim, w Czerwcu 2013 mam nadzieję, że otrzymam tytuł licencjata na kierunku Zarządzanie, Marketing.

Mam rodzinę, która mieszka w USA od 1992 roku, mianowicie brat mojej mamy, który jest w związku małżeńskim z moja chrzestną, maja tam syna i dom- dokładnie w Orange County, Floryda.

Nie mam problemu z komunikacja w języku angielskim. Nie jestem karany.

Moje pytanie: Chciałbym wyjechać do USA, możliwe, że kontynuować naukę oraz pracować, legalnie. Czy mam szansę otrzymać taka wizę, która mi to umożliwi? Jeśli tak to jaką?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie masz podstaw do tego aby na stałe wyemigrować do USA. Natomiast, skoro jesteś studentem to pomyśl o programie Work & Travel lub o praktykach - po skończeniu studiów. Pozostałe opcje to loteria wizowa albo ślub z osobą posiadającą obywatelstwo amerykańskie (rzecz jasna ślub z miłości, fikcyjny dla papierów to już przestępstwo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studiować możesz pod warunkiem samodzielnego opłacenia studiów ( bardzo drogo) i otrzymania wizy studenckiej. Pracować legalnie praktycznie nie masz szans . Program Work&Travel nie pozwoli Ci na realizację Twoich planów. To dla studentów którzy chcą trochę popracować za bardzo niskie stawki a później coś pozwiedzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapoznaj sie dobrze z forum oraz strona Ambasady USA

a wiesz jakie sa koszta nauki w USA,co chcesz i gdzie studiowac?

piszesz w dziale emigracja a wiza studencka czy tez wiza pracownicza do tego wyjazdu nie sa

wiec co chcesz tam robic naprawde,na ile czasu wyjechac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz widzę, że temat jest w złym miejscu. Jeśli admin może go przenieść było by fajnie. Druga sprawa- na początku chciałbym pracować ale widzę, że nie ma takiej opcji dlatego bardziej realistyczną opcją jest intern. Jest program inter 12 miesięcy za 3150$ + 700zł, w tym znajdują Ci pracodawce, minus taki, że wszystko opłacasz sam ale + jeśli znalazłbym pracodawce sam, na terenie gdzie mieszka moja rodzina i na pewno przez jakiś czas, mógłbym u nich mieszkać za darmo.

Jestem w trakcie studiowania strony ambasady by wiedzieć jak najwięcej ale jak widzę, prosto nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wiesz ze nie mozesz takiego pracodawcy zmienic i musisz byc przy tym co masz papiery

taki jestes pewien ze mozesz u rodziny mieszkasz za darmo?jesli tak to lec :)

zapoznaj sie dobrze z tematami w dziale o inter..na forum :) tam masz troche napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...