Skocz do zawartości

Zrzeczenie Sie Spadku


adka0401

Rekomendowane odpowiedzi

W zeszlym roku zmarla moja babcia. Jako iz moja ciocia i moj tata zrzekli sie juz spadku teraz przyszla kolej na mnie.

Wyslalam mejla do ambasady, gdzie powiedziano mi ze juz tego tam sie nie zalatwia. Jako iz nie otrzymalam zadnej innej odpowiedzi wyszukalam w internecie numer do urzedu w NH ( Office of the Secretary of State, Election Division, Administration Office, State House,) . Tam powiedziano mi ze musze podpisac z notariuszem dokument o zrzeczeniu sie spadku i wtedy zlozenie tego w owym urzedzie. Nastepnie beda oni to trzymac do czasu gdy w `polsce ktos sie o to upomni.

Czy to ma sens? Czy tak powinnam to zalatwic? Moze ktos z was robil cos podobnego w ostatnim czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka, zapoznaj się z informacjami z poniższego linku

http://www.akademiaprawa.pl/poradnik-9.html

bo zrzeczenie się spadku to nie jest taka prosta sprawa, jest obwarowane terminami i konkretnymi aktami, można odrzucić spadek, ale do 6 miesięcy od momentu gdy spadkobierca uzyskał informację o tym, że jest powołany do spadku. W Twoim przypadku najprościej byłoby wskazać pełnomocnika, może to być na przykład twoja mama lub tata, z tym, że takie pełnomocnictwo musi być udzielone w formie pisemnej najlepiej sporządzone przez notariusza, wtedy pozostałe sprawy w kraju czyli zrzeczenie się, które też musi być zawarte w formie umowy z osobą, która przyjmuje ten spadek, będzie w twoim imieniu załatwiał pełnomocnik. Czyli np twoja mama będzie w twoim imieniu zrzekała się spadku sądownie lub u notariusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adka, zapoznaj się z informacjami z poniższego linku

http://www.akademiap...poradnik-9.html

bo zrzeczenie się spadku to nie jest taka prosta sprawa, jest obwarowane terminami i konkretnymi aktami, można odrzucić spadek, ale do 6 miesięcy od momentu gdy spadkobierca uzyskał informację o tym, że jest powołany do spadku. W Twoim przypadku najprościej byłoby wskazać pełnomocnika, może to być na przykład twoja mama lub tata, z tym, że takie pełnomocnictwo musi być udzielone w formie pisemnej najlepiej sporządzone przez notariusza, wtedy pozostałe sprawy w kraju czyli zrzeczenie się, które też musi być zawarte w formie umowy z osobą, która przyjmuje ten spadek, będzie w twoim imieniu załatwiał pełnomocnik. Czyli np twoja mama będzie w twoim imieniu zrzekała się spadku sądownie lub u notariusza.

tak ja terminy znam, mam termin do konca stycznia

Czyli moge udac sie do angielskiego notariusza, sporzadzic dokument ze udzialam pelnomocnictwa mojemu tacie, wyslac to do polski, on to przetlumaczy, zrzeknie sie w moim imieniu tak jak on sie zrzekal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że tak, ale najlepiej by było jakby twój tata zanim to zrobisz udał się do notariusza i zapytał go jak taki dokument powinien wyglądać, w jakiej formie itp. Ja już się przekonałam, że notariusz, notariuszowi nie równy, że się tak wyrażę i czasami mają inne oczekiwania co do pewnych dokumentów. Jeżeli pójdzie po informacje do notariusza u którego będzie później sporządzana umowa notarialna dotycząca zrzeczenia się spadku to unikniecie ewentualnych późniejszych niespodzianek, a i za taką informację notariusze zazwyczaj nie pobierają opłat, więc nie ma problemu, jeżeli chodzi o dodatkowe koszta, warto wcześniej się wszystkiego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak ja terminy znam, mam termin do konca stycznia

Czyli moge udac sie do angielskiego notariusza, sporzadzic dokument ze udzialam pelnomocnictwa mojemu tacie, wyslac to do polski, on to przetlumaczy, zrzeknie sie w moim imieniu tak jak on sie zrzekal ?

mozesz tez isc do Polskiego notariusz jesli takowy jest w twej okolicy , np w biurach firmy wysyłkowej Doma mozna to załatwic , ale to zalezy gdzie mieszkasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...