Skocz do zawartości

Wiza K1 Drugi Raz?!


duberman1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem juz drugi miesiac w stanach na wizie narzeczenskiej i dalej mamy wiele nie wiadomych w zwiazku z pobraniem sie...

Czy jest mozliwosc zebym wrocil do Polski i zlozyl papiery na wize K1 po raz drugi? lub Czy jest jakakolwiej najmniejszaszansa na przedluzenie tej wizy o kolejne 3 miesiace?

Wiem, ze jest mozliwosc ponownego przyjechania na wizie turystycznej, ale w moim przypadku to bedzie chyba ciezkie (mezczyzna 27 lat, bez rodziny w stanach itp.)

Czy moge aplikowac o wize studencka bedac tutaj na wizie narzeczenskiej? Znalazlem dobra szkole online (Barklee School of Music) ale nie jestem pewny, czy jest mozliwosc wziecia wizy na ten typ uczelni...

Jakie mamy ogolnie inne mozliwosci zebym zostal tutaj dluzej?

Prosze o wsparcie, potrzebuje dobrej rady. Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z tego co wiem nie ma szans na przedłużenie wizy K-1, masz 3 miesiące na pobranie sie i kropka. Jeśli tego nie zrobisz to musisz wyjechać przed wygasnieciem wizy. Nie wiem jak jest z ponownym staraniem o te sama wizę, wątpię żeby było dużo takich przypadków... Jesli jest to jednak mozliwe to Konsul może patrzeć bardzo niechętnie na takie podanie...

Jeśli masz nadal wątpliwości odnośnie ślubu to może powrót do Polski byłby lepszym rozwiązaniem? Wtedy jeśli zdecydujesz sie na ten krok, możesz wziąć ślub w kraju i pózniej starać sie o CR-1. W sumie wyjdzie prawie jak k-1 w kwestii czasu oczekiwania na zatwierdzenie aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego Konsul ma zle patrzec?

zle bedzie patrzec jesli zlamie sie prawo a nie ze kolejny raz ktos sie stara o K-1

byly i sa takie przypadki

nawet ktos dostal po k-1 wize turystyczna,wazne aby nie zlamac prawa i wyleciec na czas,tego nalezy sie trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam na myśli ze konsul bedzie myślał ze ponowne staranie sie o K-1 może wyglądać podejrzanie. Jedyne o co mi chodzi to ze konsul może zadawać dużo wiecej pytań odnośnie związku z amerykańska narzeczona, bo jak nie wyszło za pierwszym razem (a dobrze wiadomo ze staranie sie o wizę to długi i kosztowny proces), to bedzie probowal poznac powody i upewnic sie ze drugi raz sie to nie powtorzy. Myśle, ze wizyta w konsulacid może być tym razem dłuższa, wymagająca dawania wielu szczegółów.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak:

- Osoba (USC) składająca petycję I-129F po raz drugi w ciągu dwóch lat, lub po raz trzeci w ogóle, musi starać się o IMBRA waiver

- Statusu na wizie K-1 nie możesz ani zmienić, ani przedłużyć. Jedyna opcja to ślub z petitionerem i AOS. W przeciwnym przypadku musisz wyjechać. Nie możesz też zrobić AOS w oparciu o ślub z inną osobą, zatrudnienie, czy inną petycję.

- Jeżeli zostaniesz w USA ponad 90 dni (nie 3 miesiące), jesteś out of status. Od tego czasu zaczyna Ci lecieć czas, który liczy się do 3- i 10- letniego bana na wjazd do USA (212(a)(9)(B) I i II)

- Jeżeli zostaniesz w USA nielegalnie (tj. powyżej 90 dni), ale weźmiesz ślub z narzeczoną, która była Twoim sponsorem, to generalnie nie ma dużego problemu, ale I-129F nie ma wtedy już znaczenia i musicie składać concurrent I-130 / I-485 (w tym nowy medical, wyższa opłata, etc.)

To wszystko co mi obecnie przychodzi do głowy. Wiza K-1 jest przeznaczona generalnie dla osób, które są pewne chęci zawarcia związku małżeńskiego w ciągu 90 dni od wjazdu, a nie dla tych, którzy się wahają lub zastanawiają.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Statusu na wizie K-1 nie możesz ani zmienić, ani przedłużyć. Jedyna opcja to ślub z petitionerem i AOS. <...> Nie możesz też zrobić AOS w oparciu o ślub z inną osobą, zatrudnienie, czy inną petycję.

- Jeżeli zostaniesz w USA nielegalnie (tj. powyżej 90 dni), ale weźmiesz ślub z narzeczoną, która była Twoim sponsorem, to generalnie nie ma dużego problemu, ale I-129F nie ma wtedy już znaczenia i musicie składać concurrent I-130 / I-485 (w tym nowy medical, wyższa opłata, etc.)

Dokładnie to samo chciałam napisać.

Jeśli więc nie chcesz wyjeżdżać ze Stanów, a jedynie odłożyć ślub w czasie, to zostaje Ci opcja druga. Czyli cały proces sponsorowania od nowa i większe koszty, niż AOS przez K1.

Ale jeśli wahacie się co do samego sensu związku (sorry, jeśli to za daleko wyciągnięte wnioski), to jeśli nie chcesz pogrzebać swojej ewentualnej przyszłości w USA, najlepiej wyjechać, dać sobie czas, postarać sie o wizę turystyczną (to, że nie masz żadnej rodziny w Stanach nie jest żadną przeszkodą, żeby otrzymać taką wizę - gdyby tak było wiele osób nie dostałoby wizy, w tym ja) i dopiero za jakiś czas powtórzyć cały proces wyjazdu (bądź na K1, bądź już na wizie małżeńskiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...