Skocz do zawartości

Status F1 A Prawo Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otrzymałam zmianę statusu z B1 na F1. Czy w związku z tym mogę zrobic prawo jazdy (nie posiadam SS).

Kurs trwa 4 miesiace (pozniej juz nie ma zadnego kursu ESL w tej szkole,wiec bede musiala zmienic szkole). Na I-20 w punkcie 5 mam napisane: the normal lenght of study is 24 months.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w CT.

Nie mam pozwolenia na prace wiec nie potrzebuje SS. Poza tym na stronie SS jest napisane, ze nie mozna go dostac tylko i wyłącznie w celu wyrobienia prawa jazdy.

Na stronie DMV jest napisane:

Full time students, on a valid student visa, maintaining an out-of-country residency do not have to obtain a Connecticut license. As long as full-time student status is valid, such students are permitted to use their valid out-of- country license here in Connecticut with an International Driver Permit obtained from the home country.

czy to oznacza ze nie moge zrobic wcale prawa jazdy czy tylko ze nie musze go miec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

mozna wyrobic prawo jazdy na wizie studenckiej bez SSN, a prawo jazdy z polski jest wazne tylko przez 3 miesiace pobytu w Stanach Zjednoczonych. W praktyce wyglada to tak ze wiekszosc policjantow nie robi problemow z polskim prawo jazdy ale trafiaj sie tzw upierdliwi. Trzeba miec zaswiadczenie ze szkoly ze jestes studentem i jakikolwiek list potwierdzajacy twoj adres zamieszkania. z tym idziesz do SS office tam dostajesz kojelny papier. Wtedy z wszysrtkimi dokumentami (I-20, list ze szkoly, papier z SSO, paszport) idziesz wyrabiac prawo jazdy


tylko na prawo jazdy pisze "not valid for identification" wiec czasem mozna miec problemy z kupnem alkoholu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...