Skocz do zawartości

Status F1 A Prawo Jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

masz racje, widocznie sie zmienilo bo jak jak sie dowiadywalam jakis rok temu to mi powiedzieli ze tylko pierwsze 3 miesiace moge poruszac sie na p[olskim prawo jazdy

W VA 6 m-cy i można wyrobić jak napisałaś z listem z uczelni bez SSN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy mowi inaczej, znajomy pracuje w policji i mowi ze czasami nie uznaja polskiego prawa jazdy a miedzynarodowego ani tyle. Znajomej tata zostal zatrzymany przez policje na miedzynarodowym i go aresztowali. Tak naprawde to policja sama nie zna przepisow na ten temat i to czy cie puszcza to zalezy od jego "widzi mi sie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy później...

mozna wyrobic prawo jazdy na wizie studenckiej bez SSN, a prawo jazdy z polski jest wazne tylko przez 3 miesiace pobytu w Stanach Zjednoczonych. W praktyce wyglada to tak ze wiekszosc policjantow nie robi problemow z polskim prawo jazdy ale trafiaj sie tzw upierdliwi. Trzeba miec zaswiadczenie ze szkoly ze jestes studentem i jakikolwiek list potwierdzajacy twoj adres zamieszkania. z tym idziesz do SS office tam dostajesz kojelny papier. Wtedy z wszysrtkimi dokumentami (I-20, list ze szkoly, papier z SSO, paszport) idziesz wyrabiac prawo jazdy

tylko na prawo jazdy pisze "not valid for identification" wiec czasem mozna miec problemy z kupnem alkoholu :P

Ja wyrobiłam prawo jazdy bez SSN po zmienia statusi z turystycznej na F1 - idziesz do Social Office po papierek/informaje ze nie należy się Tobie SNN. Później idziesz wyrobić prawo jazdy - z listami (dwie koperty - najlepiej banki), tym pisem z Social Office, listem ze szkoły, paszportem, I-20 (aktualnym) i informacja, ze zmieniles status z turysycznej na f1.Oczywiscie Pani przy okienku nie będzie wiedziała co z tym zrobisz i trafisz do kogos mądrzejszego, ale bez paniki. Egzamin praktyczny i teoretyczny to pestka!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...