Skocz do zawartości

Wiza B2, Wakacje 2013, Nowy Jork


Rekomendowane odpowiedzi

Planuję wyjechać z przyjaciółka na miesiąc w sierpniu do Nowego Jorku. Mam 17 lat (rocznikowo), ona 18 (tylko, problemem jest fakt, że nie skończone). Stąd moje pytanie czy będzie ona mogła zostać moim prawnym opiekunem w czasie wyjazdu? I czy mamy jakiekolwiek szanse na wizy?

Jeśli już takie pytanie było to z góry przepraszam, przejrzałam forum, ale może coś przeoczyłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osoba pełnoletnia w USA jest po ukończeniu 21 lat. Dopiero wtedy może wynająć pokój w hotelu,wynająć samochód,wejść do kasyna czy kupić piwo w sklepie bądź restauracji. Po ukończeniu 18 lat może natomiast głosować w wyborach powszechnych.

Nie będzie Wam łatwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wynająć mieszkanie lub pokój na miesiąc

Teoretycznie mieszkanie lub pokój można wynająć ale w praktyce będzie bardzo ciężko i nie chodzi już tutaj o wiek .Generalnie nikt nie chce wynajmować pokoju czy mieszkania na 1 miesiąc gdyż jest to nieopłacalne dla właściciela .Pokój przed wynajęciem najczęściej musi odmalować ,odświeżyć i jak się dowie ,że na miesiąc to szanse małe .

A jeśli chodzi o hotel to dokonując rezerwacji na stronach internetowych jest wyraźnie zaznaczone ,że min.21 lat. Możliwe ,że są jakieś hotele które nie mają takich restrykcji ale ja nie widziałem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś będąc na W&T wynajęliśmy pokój na 3 miesiące przy kontrakcie na rok i tylko nam przepadła kaucja (przeważnie równowartość jednego miesiąca czynszu). Często przy wynajęciu mieszkania trzeba podać szkołę/pracodawcę. Znajomy z Polski, będąc w NY (w 2012), wynajął mieszkanie na tydzień, żeby było taniej niż w hotelu. Nie jest to nic nietypowego bo w Polsce jest to też rozpowszechnione, np. w Spocie czy Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...