Jump to content

Wiza B2, Wakacje 2013, Nowy Jork


Recommended Posts

Planuję wyjechać z przyjaciółka na miesiąc w sierpniu do Nowego Jorku. Mam 17 lat (rocznikowo), ona 18 (tylko, problemem jest fakt, że nie skończone). Stąd moje pytanie czy będzie ona mogła zostać moim prawnym opiekunem w czasie wyjazdu? I czy mamy jakiekolwiek szanse na wizy?

Jeśli już takie pytanie było to z góry przepraszam, przejrzałam forum, ale może coś przeoczyłam.

Link to comment
Share on other sites

Osoba pełnoletnia w USA jest po ukończeniu 21 lat. Dopiero wtedy może wynająć pokój w hotelu,wynająć samochód,wejść do kasyna czy kupić piwo w sklepie bądź restauracji. Po ukończeniu 18 lat może natomiast głosować w wyborach powszechnych.

Nie będzie Wam łatwo.

Link to comment
Share on other sites

byly posty -tematy osob w takim samym wieku lub tez mlodszych ale lecacych do kogos z przyjaciol-rodziny ..

dowiedz sie dokladnie o wynajecie pokoju w hotelu-hostelu aby nie bylo na rozmowie ze Konsul powie a jak chcecie-gdzie spac?

Link to comment
Share on other sites

wynająć mieszkanie lub pokój na miesiąc

Teoretycznie mieszkanie lub pokój można wynająć ale w praktyce będzie bardzo ciężko i nie chodzi już tutaj o wiek .Generalnie nikt nie chce wynajmować pokoju czy mieszkania na 1 miesiąc gdyż jest to nieopłacalne dla właściciela .Pokój przed wynajęciem najczęściej musi odmalować ,odświeżyć i jak się dowie ,że na miesiąc to szanse małe .

A jeśli chodzi o hotel to dokonując rezerwacji na stronach internetowych jest wyraźnie zaznaczone ,że min.21 lat. Możliwe ,że są jakieś hotele które nie mają takich restrykcji ale ja nie widziałem .

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś będąc na W&T wynajęliśmy pokój na 3 miesiące przy kontrakcie na rok i tylko nam przepadła kaucja (przeważnie równowartość jednego miesiąca czynszu). Często przy wynajęciu mieszkania trzeba podać szkołę/pracodawcę. Znajomy z Polski, będąc w NY (w 2012), wynajął mieszkanie na tydzień, żeby było taniej niż w hotelu. Nie jest to nic nietypowego bo w Polsce jest to też rozpowszechnione, np. w Spocie czy Krakowie.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...