Skocz do zawartości

Pytanie O Netto/brutto Oraz Wynagrodzenie


DZaK

Rekomendowane odpowiedzi

Niech mnie ktoś poprawi jak się mylę, ale ubezpieczenia w których nie płaci się nic za opiekę bez względu na z czego się korzysta to raczej rzadkość.

Ja mam takie ubezpieczenie. W dodatku niewiele za nie płacę. Ale masz rację, nie jest to b. często spotykane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

OK dzięki wielkie!!! Czyli ze $100k wyjdzie coś pomiędzy $55000 a $65000 rocznie, a więc miesięcznie $4583 - $5400. Zakładam że firma pokryje ubezpieczenie, jak nie całe to przynajmniej w części. Do 401k może też się dorzucą, więc nie wygląda to tak źle. B)

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 401k chyba zawsze się dorzucają ... ? Inaczej jaki byłby w tym sens?

No nie zawsze chyba.Sens 401k jest taki ze dostajesz calkowicie wolna reke co robisz ze swoimi pieniedzmi. Nie oddaje ich do ZUSu (nie do konca - bo czesc idzie na Social Security) tylko albo je przejadasz i pozniej konczysz jako Walmart Greeter, albo odkladasz na konto, ale na 401k i wtedy nie placisz od nich podatku (sa tax-deffered - placisz w momencie uzycia tych pieniedzy) i na ktorym to teoretycznie moga zostac pomnozone (zwykle sa inwestowane). Pracodawca sie moze dorzucic (mi sie dorzuca zdaje sie drugie tyle do wysokosci 8% wynagrodzenia) ale wcale nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dzięki wielkie!!! Czyli ze $100k wyjdzie coś pomiędzy $55000 a $65000 rocznie, a więc miesięcznie $4583 - $5400. Zakładam że firma pokryje ubezpieczenie, jak nie całe to przynajmniej w części. Do 401k może też się dorzucą, więc nie wygląda to tak źle. B)

Dzięki!

No prob - co do pokrywania ubezpieczenia - czesto musisz za nie zaplacic, ale sa to kwoty minimalne (dlatego ze pracodawca ma deal z healthcare provider) w porownaniu do sytuacji kiedy bys musialbys je wykupic calkowicie samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zarabiac 100k i oddac 40k w podatkach to bardzo nierozsadne .... nie ma sensu pracowac w takim przypadku. Zreszta w ogole praca dla pieniedzy jest bezsensu.

Moje dochody za zeszly rok osiagnely ok 83k i podatku place ok 2.5k ... na rok 2013 chce zarobic 100k i zaplacic jeszcze mniej niz 2.5k podatku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wszystko możesz z grubsza policzyć tutaj http://www.paycheckc...calculator.html

Moim zdaniem $100k dla zwykłego (czyli nie wybitnego wymiatacza co w Polsce zarabia powyżej 10k na miesiąc netto) programisty z doświadczeniem 3-5 lat (zakładam że tytuł magistra?) to bardzo dobra oferta.

$130k to... nie uwierzę póki nie zobaczę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to robisz? Ja nawet jako intern zarabiam dużo mniej a podatku (tylko income tax) płacę i tak więcej.

I tak jak mozna sie bylo spodziewac kolega wyzej przepadl jak kamien w wode lol

@bigguy - prosze podziel sie ze wszystkimi swoja metoda na prace i nie placenie podatkow... Z przyjemnoscia posluchamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...