Skocz do zawartości

Jaką Wybrać Wizę ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem . Mam dopiero 16 lat i w 2016 roku będę chciała wyjechać do Nowego Jorku . Niby dużo czasu ale jednak tak nie jest . Chciałabym tam zamieszkać, znaleźć pracę i iść na studia . I problem polega na tym że gdy będę miała wizę studencką, to nie mogę tam pracować. Jaka by była odpowiednia wiza w moim przypadku ? Ponieważ jeśli chodzi o pobyt stały to da się to załatwić już w USA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ponieważ jeśli chodzi o pobyt stały to da się to załatwić już w USA :)

Co to znaczy? Jak będziesz mieć pobyt stały to chyba możesz już robić co chcesz - studiować i pracować. Nie ma za bardzo wizy, która by pozwalała na sensowną pracę i studia na raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy? Jak będziesz mieć pobyt stały to chyba możesz już robić co chcesz - studiować i pracować. Nie ma za bardzo wizy, która by pozwalała na sensowną pracę i studia na raz.

Racja, tylko że wizę imigracyjną jak wiadomo jest trudno zdobyć, łatwiej w USA. Tylko że to trzeba czasu a studia i praca nie poczekają .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, myślałem że masz już coś konkretnego zaplanowane żeby "załatwić" ten stały pobyt. A ty tylko ogólnie piszesz, że się da.

Teraz idziesz do liceum, tak? I w 2016 piszesz maturę a potem chcesz iść na studia w USA? Najsensowniej chyba będzie dobrze się uczyć i po prostu zapisać się na studia w USA ale to wymaga kupy kasy - na szkołę i na życie. Skoro rozważasz od razu pracowanie, to wnioskuję, że tej kasy nie masz. Na studia i pracę na raz, w dodatku taką która byłaby wystarczająco płatna żeby przeżyć, raczej nie masz szans. Na studia bez pracy masz szansę, ale potrzeba pieniędzy. Na samą pracę bez studiowania też raczej nie masz szans od razu po maturze.

A co chcesz studiować? Z mojej wiedzy wynika, że najsensowniejszym pomysłem dla ciebie byłoby iść na studia w Polsce i mieć super wyniki, a następnie aplikować na dalsze studia w USA, już na poziomie graduate. Na studiach graduate masz spore szanse dostać stypendium, czyli nie musiałabyś płacić za studia a co więcej dostawałabyś jakieś grosze na przeżycie. Ale żeby dostać się na takie studia i jeszcze dostać stypendium trzeba być BARDZO dobrym studentem i wyróżniać się na poziomie ogónoświatowym. No i wszystko zależy też od dziedziny studiów i od tego jaki uniwersytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniądze na studia spokojnie się znajdą :)/> . Dla mnie życie bez pracy i tylko szkoła to nudy . Chce i pracować i chodzić na zaoczne studia . A jeśli chodzi o kierunek to będę chodziła na architekturę . Może powiem inaczej o co mi dokładnie chodzi . Będę się starać o wizę np. studencką . Wtedy nie mogę pracować legalnie . I moje pytanie brzmi : czy jest jakiś sposób by i legalnie studiować i pracować ? Wiem że najlepsza była by wiza imigracyjna ale trudno ją dostać . Dlatego z innej perspektywy muszę na to patrzeć a jeśli ktoś uważa że mam różowe okulary na oczach , to może i prawda . Ale marzenia są po to by je spełniać , wystarczy wiara w siebie . Ja nie twierdzę że będę miała tam życie jak w bajce , będzie ciężko . Ale ja wiem na co się szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjedz na turystycznej, znajdz faceta, wyjdz za maz, dostan GC. Alternatywnie wylosuj zielona karte. Alternatywnie zostan nielegalnie przez pare lat i dostan zielona karte poprzez cancellation of removal (szanse bliskie zeru). Sposobow jest kilka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie życie bez pracy i tylko szkoła to nudy .

Może teraz, w gimnazjum... Jak pójdziesz do jakiegoś dobrego liceum to zmienisz zdanie, a na studiach to już w ogóle. Pracowałaś w ogóle kiedyś? Wiesz, że to jest codziennie 8 godzin PRACY? A nie 5 godzin siedzenia w ławce na lekcji? Studia to też dużo roboty, zwłaszcza architektura (mam paru znajomych i mój brat to studiuje). Jeśli myślisz że będziesz sobie pracować i studiować i będzie fajnie i nie nudno, to nie wiesz na co się szykujesz... Na wizie studenckiej można starać się o pozwolenie na pracę na pół etatu ale to jest możliwe dopiero po jakimś czasie studiów i przy spełnieniu jakichś warunków. Za to na wizie pracowniczej (H1) możesz się zapisać na studia, nikt nie broni. Tylko żeby taką wizę dostać trzeba już mieć jakie studia skończone i trzeba mieć załatwioną porządną pracę. I żeby utrzymać tą wizę trzeba pracować minimum 32 godziny tygodniowo. Mój kolega z pracy tak właśnie zrobił, że pracuje na tej wizie a jednocześnie zapisał się na studia i facet tnie czas gdzie tylko się da a i tak nie ma czasu na absolutnie nic poza nauką i pracą. Poza tym, twój pomysł na zaoczne studia: wiesz w ogóle o czym piszesz? Studia zaoczne to jest zawracanie dupy w porównaniu z normalnymi studiami. Jak się chce czegoś nauczyć i ze studiów skorzystać to trzeba się na tym skupić, a nie na pracy i po godzinach udawać, że się coś uczy do egzaminów żeby tylko zaliczyć. Na podstawie tego co piszesz NIC o tym nie wiesz ale i nie ma co się dziwić, trzeba trochę w tym sosie posiedzieć żeby coś zrozumieć i mieć pojęcie a dopóki się nie posiedzi to można albo się domyślać i snuć takie plany jak twoje, albo posłuchać kogoś kto już przez to przechodził ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...