Skocz do zawartości

High School Usa


DoniaPK96s

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

wiem,że temat nauki i szkoły był poruszany już na forum, ale ja mam kilka dokładnych pytań z którymi się tutaj nie spotkałam.

Obecnie rozpoczęłam edukacje w liceum ( I klasa , humanistyczna ) , ale system nauki w Polsce jest bardzo bez sensu i bardzo dołujący ucznia. Najgorsze jest jednak podejście do ucznia i treść nauczana w szkołach . Sama teoria, zero praktyki. Nie będe tutaj dalej wymieniać minusów szkoły, bo nie o to tutaj chodzi.

Interesuje mnie rozpoczęcie nauki w Stanach. Od następnego roku(chce skończyć tutaj rok) , ale ten czas chce wykorzystać na przygotowanie potrzebnych papierów i pogłębienie wiedzy na temat szkoły tam.

Jeżeli chciałabym rozpocząć naukę w NYC to co jest mi potrzebne ? Jakie dokumenty. Chce zaznaczyć , że jestem tamejszą obywatelką więc sprawa wizy i załatwiania papierów z nią odpada :)

Kolejne ważne pytanie to jak wygląda nauka tam ? To, że jest lepiej to ja to wiem. :)

1. Jak wyglada lekcja?

2. podejście nauczyciela do ucznia?

3. Czy pytają na lekcji i są kartkówki ?

4. czy uczniowie po powrocie ze szkoły do domu mają ..własne życie" czy tylko ksiązki i książki ?

5. czy lekcje sa stresujące ?

6. Podejscie nauczyciela do obcokrajowca ( Polaków )

Mój język angielski jest średni tzn. byłam juz wiele razy w USA ( wakacje, ferie) sama i radziłam sobie na sklepach czy w restauracjach . Ogólnie komunikacje mam bardzo dobrą , gorzej z gramatyką .

Liczę na pomoc :)) szybką pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Ale Ty nie będziesz obcokrajowcem, bo przecież jesteś obywatelką ;)

Myslę, że w kwestii przygotowania papierów do szkoły, opłaty za nią, to najlepiej będzie, jeśli znajdziesz sobie stronę szkoły i doczytasz wszystkie informacje. przypuszczam, że każda szkoła może mieć nieco inne zasady (np. wysokość czesnego).

Nie wiem, czy uda Ci się przenieść na zasadzie 1 do 1, czy uznają Ci cokolwiek z polskiej szkoły średniej... Najlepiej skontaktować się z interesującą Cię szkołą.

A użytkownicy mieszkający w Stanach na pewno dodadzą coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty nie będziesz obcokrajowcem, bo przecież jesteś obywatelką ;)

Myslę, że w kwestii przygotowania papierów do szkoły, opłaty za nią, to najlepiej będzie, jeśli znajdziesz sobie stronę szkoły i doczytasz wszystkie informacje. przypuszczam, że każda szkoła może mieć nieco inne zasady (np. wysokość czesnego).

Nie wiem, czy uda Ci się przenieść na zasadzie 1 do 1, czy uznają Ci cokolwiek z polskiej szkoły średniej... Najlepiej skontaktować się z interesującą Cię szkołą.

A użytkownicy mieszkający w Stanach na pewno dodadzą coś od siebie.

Nie chodzilam do Hihg School w USA ale z tego co wiem to sie nie placi czresnego,chyba ze prywatnie chcesz sie uczyc. na reszte pytan niech odpowie ktos kto sie tu uczyl i wie jak jest,bo ja znam tylko z opowiadan meza jak wyglada taka szkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Publiczne High School w NY są całkowicie bezpłatne .Dodatkowo dostajesz darmową kartę na przejazdy autobusem - metrem oraz śniadanie i lunch.

Jako obywatelka USA nie będzie żadnego problemu z przyjęciem do szkoły.

Poziom nauczania dużo niższy niż w Polsce ale faktycznie nie uczą wielu zupełnie niepotrzebnych rzeczy jak to się dzieje w Polsce.

Prace domowe oczywiście zadają i oczywiście są testy sprawdzające.Stresu mniej jak w Polskiej szkole a "obcokrajowiec" w klasie to nic dziwnego w szkole w NY.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Donia - tak na marginesie ja Ci dodam, ze w Polsce aktualnie licea, a po nich matury sa tak zrobione, ze mozesz zdac mature praktycznie nie chodząc do liceum przez 3 lata [nowe matury], albo pojawiajac sie sporadycznie, mozesz zajac sie tym co Cie interesuje, co lubisz robic i zdac mature lepiej niz rowiesnicy ktorzy przez 3 lata katowali liceum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co jesli chodzi o znajomość mojego języka ? jest średni tzn ( ja wolę mówić , budować zdania - lepiej mi to idzie niż zrozumieć szybko dobrze mówiącego amerykanina ) czyli jesli chodzi o poziom będe chodziła do klasy z obcokrajowcami ( czytałam na innych sronach , że coś takiego jest) czy jak wg Was ?

ilya_ jeżeli chodzi o to liceum to poszłam do dość prestiżowego i niestety nie da się tak na luzie tego przelećieć . Jest bardzo dużo nauki i bardzo duże wymagania wobec nas. najgorsze jednak w tym wszystkim jest brak tolerancji dla humanistów ze strony matematyczki oraz źle opracowany program nauczania dla liceum w Polsce ( uczymy się wszytskiego po trochę, a i ttak nic nie umiemy tzn humaniści uczą się jakiś głupot z matmy kompletnie nie przydatne w życiu , a zero praktyki tj jest w Stanach )

ilya_ jeżeli chodzi o to liceum to poszłam do dość prestiżowego i niestety nie da się tak na luzie tego przelećieć . Jest bardzo dużo nauki i bardzo duże wymagania wobec nas. najgorsze jednak w tym wszystkim jest brak tolerancji dla humanistów ze strony matematyczki oraz źle opracowany program nauczania dla liceum w Polsce ( uczymy się wszytskiego po trochę, a i ttak nic nie umiemy tzn humaniści uczą się jakiś głupot z matmy kompletnie nie przydatne w życiu , a zero praktyki tj jest w Stanach )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie. Jak to jest, czy można uczyć się tam na wizie?

Jeszcze inaczej zapytam. Czy nasze szkoły są tam uznawane? Czy np. jak chcę pracować Paramedics NYFD, to muszę i tak chodzić tam 4 lata do szkoły? (Gdyż jest taki wymóg Hold a high school diploma or equivalent; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie. Jak to jest, czy można uczyć się tam na wizie?

Jeszcze inaczej zapytam. Czy nasze szkoły są tam uznawane? Czy np. jak chcę pracować Paramedics NYFD, to muszę i tak chodzić tam 4 lata do szkoły? (Gdyż jest taki wymóg Hold a high school diploma or equivalent; )

Jeśli masz wizę do nauki, to jak najbardziej możesz się na niej uczyć.

A co do pracy w FD, to poza co najmniej średnim wykształceniem (bo jest taki wymóg; ale myślę, że nie musisz mieć tego świadectwa ze szkoły w USA), musisz spełnić tez inne warunki. No, ale o tym masz już informacje w swoim wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://polish.poland.usembassy.gov/wizy/wizy-nieimigracyjne/kategorie-wizowe/studenci-i-pracownicy-naukowi.html

Wiza Studencka F-1

Osoby planujące podjąć naukę na amerykańskim uniwersytecie, w innym ośrodku akademickim, szkole podstawowej, średniej lub językowej powinny starać się o wizę F-1. Zgodnie z paragrafem 214(l) Aktu o Imigracji i Naturalizacji wiza F-1 nie może być wydana osobie zamierzającej pobierać naukę w publicznej szkole podstawowej (klasy 0-8, przybliżony wiek 5-14 lat) oraz budżetowych ośrodkach edukacyjnych takich jak państwowe centra nauki języków. Uczniowie klas 9-12 (przybliżony wiek 14-18 lat) posiadający wizę F-1 mogą kształcić się w szkołach publicznych w okresie nie dłuższym niż rok. Zanim jednak otrzymają wizę powinni przedstawić dowody na uiszczenie pełnej, niesubsydiowanej kwoty czesnego. Wymóg ten nie dotyczy uczniów planujących naukę w prywatnych szkołach podstawowych i średnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...