Skocz do zawartości

K-1, K-3 A Może Coś Innego


Rekomendowane odpowiedzi

Może już ktoś miał podobny problem, ale nie znalazłam wystarczających informacji.

Otóż mój narzeczony został wylosowany w loterii wizowej. Termin interview został wyznaczony na kwiecień, a my mamy się pobrać w marcu. Nastawialiśmy się, że polecimy do USA razem, ale okazuje się że z tym nie jest tak łatwo. Trzeba aktualizować deklarację po zmianie stanu cywilnego a tego przed rozmową nie zdążymy zrobić. I chyba nawet jeżeli zostanie to zaktualizowane to Konsul musi w jakiś sposób wyrazić zgodę żebyśmy na rozmowę przyszli razem. Czytałam na forach, że jeżeli narzeczony wyjedzie to staranie się o wizę małżeńską K-3 to jest czekanie około roku a jeżeli On złoży petycję I-130 to może to się ciągnąć nawet 5 lat. W przypadku wizy narzeczeńskiej K-1 podobnież tak długo się nie czeka. Prośba o pomoc co w takiej sytuacji najlepiej zrobić, czy jest szansa żebyśmy polecieli razem ?

Z góry dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lgam to Wy muscie pokazac ze slub nie jest na papiery,dla GC i tym sie zajmij a nie tym ze Konsul ;)

Wiele osob mialo slub przed sama rozmowa,aktualizowalo dane i polecialo do USA razem ale tym nalezy juz teraz sie zajac ,poczytaj to np forum jak kto zrobic

ktos opisal to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za pomoc bo przyznam, że się trochę podłamałam jak poczytałam po forach, że trzy lata ludzie się nie widzieli bo nawet wizy turystycznej nie można było dostać. Drukuję wszystkie ocenzurowane zdjęcia, maile żeby potwierdzić od kiedy się spotykamy, bilety z wycieczek żeby pokazać jeżeli Konsul będzie miał wątpliwości. Rozumiem, że jeżeli ktoś wiąże się tylko po GC to może się obawiać takiej rozmowy ale jak my jesteśmy w prawdziwym związku i mamy wspólne plany to nie mamy co się obawiać. Dodatkowo mamy dobre wykształcenie i wieloletnie doświadczenie zawodowe więc tutaj też nie powinno być problemów, ale mimo wszystko zawsze jest ta niepewność. A czy znacie takie przypadki że mąż dostawał wizę a żona nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zona moze wizy nie otrzymac za karalnosc,zakaz wjazdu na teren USA lub tez bedzie obciazeniem dla systemu spolecznego USA.

od kiedy czytalem o loterii to takie cos przechodzi bez problemu ,jesli slub jest naprawde :) ,prawdziwy

a to bedzie dobrych pare lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...