Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W czerwcu zaczynam pracę w ramach Work and Travel w Daytona Beach. Z tego co sprawdzałem nabliższe biuro ,w któym mogę wyrobić ten numer znajduje się w Orlando. Do tego miasta przylatuję i chcę zgłosić wniosek o wyrobienie numeru zaraz po przylocie, a potem czekać na wyrobienie SSN. Stąd moje pytanie: Czy po wyrobienu dokumentu będę się musiał zgłosić po niego osobiście w biurze w Orlando czy zostanie on wysłany pocztą na podany adres w Daytona Beach? Czy mogę rozpocząć pracę po złożeniu wniosku, czekając na wyrobienie SSN? Jest możliwość złożenia wniosku online będąc jeszcze w Polsce?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka sie na list - do 2 tygodni - ja dostałem po 7 dniach. Niektórzy są w stanie dostać przy okienku - zależy od biura. Ja zostałem wysłany na drzewo. Aha - i po SSN można aplikować po 10-14 dniach od wjazdu bo dane muszą być w ichniejszym systemie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czeka sie na list - do 2 tygodni - ja dostałem po 7 dniach. Niektórzy są w stanie dostać przy okienku - zależy od biura. Ja zostałem wysłany na drzewo. Aha - i po SSN można aplikować po 10-14 dniach od wjazdu bo dane muszą być w ichniejszym systemie...

Oooo, dokładnie. Właśnie dlatego się zeszło. Nie mogłem sobie przypomnieć o co chodziło, ale teraz pamiętam, że babka powiedziała, żeby przyjść po jakimś czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli najlepiej przyjechać do Stanów około 2 tyg. przed rozpoczęciem pracy?

Niekoniecznie. Ja przyjechałem 4 dni przed rozpoczęciem i oczekiwanie na SSN nie utrudniło rozpoczęcia pracy. Po prostu podaliśmy numery, jak je dostaliśmy. Wiele ludzi na W&T jest w takiej samej sytuacji, a nie jeżdżą na długo przed rozpoczęciem programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Jeszcze jedno: może to pytanie do innego działu ale przy okazji zaryzykuję. Ile mniej więcej wydam na życie w Stanach w turystycznej miejscowości takiej jak Daytona Beach, FL na jedzenie, picie itp.(bez fajek, alkoholu i innych przyjemności) na jedną osobę żebym nie głodował? Jakie sklepy najlepiej wybierać? Wiem ,że każdy wyda inną kwotę ale tak ,,pi razy drzwi'' chciałbym wiedzieć jakie to są koszty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...