Skocz do zawartości

Wysylka Pieniedzy Do Pl


TomaszNL

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 24
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Pozwólcie przyłączyc sie do tematu i zapytac czy zna ktos bank w Polsce który daje możliwosc załozenia konta osobistego w złotych, bez koniecznosci wizyty w tymze banku (lub wykonania przelewu potwierdzającego dane z innego polskiego banku). Dodam że posiadam wszystki polskie dokumenty potrzebnie do założenia konta poza stałym zameldowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze przesylane z zagranicy na rzecz rodziny sa darowizna w rozumieniu polskiego prawa podatkowego. Okres rozliczeniowy dla takiej darowizny (czyt: wysylki pieniedzy) wynosi 5 lat i nie moze przekroczyc 9637 zł. Czyli bez podatku mozna przeslac najblizszej rodzinie ok 1927 zl rocznie i nie jest to opodatkowane.

Dlatego napisalam, ze nie przesylam pieniedzy na konto bankowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieniadze przesylane z zagranicy na rzecz rodziny sa darowizna w rozumieniu polskiego prawa podatkowego. Okres rozliczeniowy dla takiej darowizny (czyt: wysylki pieniedzy) wynosi 5 lat i nie moze przekroczyc 9637 zł. Czyli bez podatku mozna przeslac najblizszej rodzinie ok 1927 zl rocznie i nie jest to opodatkowane.

Dlatego napisalam, ze nie przesylam pieniedzy na konto bankowe.

Nie ma już od jakiegoś czasu limitów nieopodatkowanych darowizn dla wstępnych i zstępnych w świetle polskiego prawa podatkowego.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już od jakiegoś czasu limitów nieopodatkowanych darowizn dla wstępnych i zstępnych w świetle polskiego prawa podatkowego.

Pozdrawiam

Pod warunkiem ze obdarowany zglosi taka darowizne do Urzedu Skarbowego i bedzie sie zaliczal do najblizszej rodziny. W podatkach najbliżsi to: małżonek, rodzice, dziadkowie, dzieci, wnuki, pasierbowie, ojczym, macocha i rodzeństwo.

cyt:

".......Zwolnienie tylko za zgłoszenie

Ale uwaga! Zwolnienie ma warunki. Jeśli spadek bądź darowizna od najbliższych mają być zwolnione od podatku, trzeba je zgłosić „właściwemu naczelnikowi urzędu skarbowego” (najczęściej chodzi o urząd darczyńcy). Jest na to specjalny formularz - „Zgłoszenie o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych” - SD-Z2. Trzeba w nim podać szczegóły na temat spadku bądź darowizny, m.in. stopień pokrewieństwa łączący nas ze spadkodawcą bądź darczyńcą, udział procentowy w nabytym majątku i jego wartość rynkową, w przypadku nieruchomości (ziemia, mieszkanie czy dom) - jej powierzchnię, w przypadku np. auta - markę, numer rejestracyjny i rok produkcji samochodu.

Uwaga! Brak zgłoszenia oznacza brak zwolnienia podatkowego.

Ważne! Obowiązek zgłoszenia dotyczy tylko spadków i darowizn, których wartość przekracza w sumie 9637 zł - od jednej osoby i w ciągu pięciu lat. Bo spadki i darowizny kumulują się w takim właśnie okresie. Jeśli więc co roku będziemy otrzymywali od ojca, powiedzmy, 2500 zł, to dopiero w czwartym roku łączna kwota darowizny przekroczy 9637 zł i trzeba to będzie zgłosić w urzędzie skarbowym."

Tez pozdrawiam! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że podatku nie ma :)

No nie do konca tak jest:

Bez zgloszenia nie ma zwolnienia.

Czyli jak nie zglosisz, to podatek trzeba zaplacic.

W naszym interesie jest powiadomienie rodziny o OBOWIAZKU zgloszenia do US faktu, ze otrzymuja oni pieniadze z USA, jesli przekrocza granice 9637 zl,

Ja natomiast mam problem taki, ze jezeli przekazuje mojej corce pieniadze, a ona ma wspolne konto z mezem, to ziec nie jest od strony podatkowej, moja najblizsza rodzina i musi podatek od darowizny placic.

Jak sie dalej zastanawiam, to to samo tyczy sie rodzenstwa, bo brat czy siostra sa zwolnieni ale juz ich wspolmalzonkowie nie. I teraz jezeli moja corka zglosi, ze otrzymuje pieniadze ode mnie, to ona moze nie placic podatku, ale znajac z autopsji pazernosc polskiego fiskusa, zaczna dowalac sie do mojego ziecia. :o

Wiec dlatego nie wysylam pieniedzy na konto.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...